Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie obkupili się 9600GT, podniecili się tym zakupem, a teraz jak okazało się, że za niższą cenę było coś "niby" gorszego to ludzie zaczeli się wpieniać, ale to normalne. Też byłbym wściekły, jakbym kupił 9600GT za 380zł, a okazałoby się, że karta za 280zł jest lepsza...

Swoją kupiłem za około 480 zł (koniec marca) i wcale się nie wściekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra sztuka Ci sie trafila...

 

A na pamieciach jak masz?

Nie zapominaj, że ja mam 96GT - a to inny rdzeń :]

 

Normalna bym powiedział [;

 

Memki bez moda (1.95v def) latają na 1100Mhz, z vmem 2.15v robią ~1200Mhz bez artów. Tylko, że ja mam Samsungi 1ns, a ty pewnie Quimondy :/

A tam dobra :wink: , jak umnie 850(2200)/2300 przy 1.32v , żeby puścić wyżej shadery to trzeba utrzymać temp gpu poniżej 50stopni.

Dlatego u mnie shadery mają 2100Mhz, bo w dzień mi się nie chce dawać większych obrotów na chłodnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi sie nudzilo i kupilem palita gso 384 :)

 

Na dzien dobry karta wygladala jak banan - PCB bylo wygiete przez dobrze do^&*% chlodzenie, ale dalo sie wcisnac. Plomba jak zwykle u palita ;) - tymrazem na srubie od chlodzenia.

Czasu wiele nie bylo, wiec zapuscilem 3dsmarka06 zeby sprawdzic czy to dziala i sie nie wiesza. Zmartwil mnie wynik - nizszy niz to co mialem wczesniej (2xhd2600) :( Zabralem sie za krecenie, i po chwili bylo lepiej ale dalej bez rewelacji. Zwracalem uwage na pierwszy test i ilosc klatek na samym poczatku (w promie). Ati mialo 49, po lekkim kreceniu gso 65 i tutaj zonk - jak troche pogrzebalem, to sie okazalo ze czasami jest ponad 80?!?. Problem w tym, ze to mniej wiecej raz na 4 proby taki wynik wychodzi. Po czarach-marach zalogowalem rivatunerem temp i czestotliwosci i wyszlo, ze bydle nie zmienia zawsze taktowania pamieci z trybu 2d na 3d :( Pokminie w rivatuner zeby to przestawic na stale :)

Zdazylem zainstalowac UT3 i smiga slicznie :)

 

Definitywnie na koniec walki seria miala ponad 1000pkt, po lekkim oc 11550. Ati mialo max 8550. Wiem ze wyniki nie miarodajne, ale nic nie bylo pod reka.

 

Teraz pytanko - Jakie sa w miare normalne czestotliwosci jakie mozna ustawic dla tej karty? W tej chwili chyba mam 700/1800, shadery linked. No i jak kontrolowac wiatrak, bo w auto chodzi powoli, a reczne ustawienie 2d/3d daje taka sama predkosc w obydwu trybach...

Edytowane przez Colinus Barbarianus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś z was posiada Galaxy 9600GSO?

Zainstalowałem właśnie Xtreme Tuner i chciałem zmienić prędkość wentylatora ale moje próby nie przynoszą efektów (przynajmniej słyszalnych, ale temperatura też się nie zmienia), może ktoś wie jak sobie z tym poradzić? bo nie da się ukryć że karta jest cholernie głośna (3razy głośniejsza od mojej Galaxy 7300GT)

 

i kolejne pytanie o samo podłączenie karty. Otóż żadna z moich poprzednich kart nie wymagała dodatkowego zasilania więc nie bardzo się na tym znam... do karty dołączona była taka przejściówka - z dwóch złącz zasilania (takich do dysków ATA) wychodzi jedno złącze 6pin (z jednym środkowym pinem pustym) do karty. Prawie takie samo złącze 6pin mam w zasilaczu (Amacrox 350W), różni się tym że ten środkowy pin nie jest pusty... które zasilanie lepiej podłączyć do karty? bezpośrednio z zasilacza czy przez przejściówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś z was posiada Galaxy 9600GSO?

Zainstalowałem właśnie Xtreme Tuner i chciałem zmienić prędkość wentylatora ale moje próby nie przynoszą efektów (przynajmniej słyszalnych, ale temperatura też się nie zmienia), może ktoś wie jak sobie z tym poradzić? bo nie da się ukryć że karta jest cholernie głośna (3razy głośniejsza od mojej Galaxy 7300GT)

 

i kolejne pytanie o samo podłączenie karty. Otóż żadna z moich poprzednich kart nie wymagała dodatkowego zasilania więc nie bardzo się na tym znam... do karty dołączona była taka przejściówka - z dwóch złącz zasilania (takich do dysków ATA) wychodzi jedno złącze 6pin (z jednym środkowym pinem pustym) do karty. Prawie takie samo złącze 6pin mam w zasilaczu (Amacrox 350W), różni się tym że ten środkowy pin nie jest pusty... które zasilanie lepiej podłączyć do karty? bezpośrednio z zasilacza czy przez przejściówkę?

tez mnie to kiedyś ciekawiło, ale nie ma znaczenia czy podłączysz przez przejściówkę czy bezpośrednio

co do Xtreme Tuner to wlasnie wczoraj go sobie obczajałem, nie miałem problemów ze zmianą prędkości wiatraka, zaraz po przestawieniu zmieniała się szybkość obrotowa

ps. masz za słaby zasilacz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600gts(1.32v gpu) ciągnie 49wat w stresie , 9600gt 59wat. Także pality 8600gt ciągną więcej od tego gts-a , ze względy , że mają napięcie na gpu 1.4-1.45v. 9600gso/8800gs ciągnie tyle samo co 8800gt - 79wat.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pozwolilem sobie na lekki zart. Dla mnie niewiele wiecej to 1 , 2 W , tymczasem roznice , ktore podaliscie sa juz znaczne. Tylko to , panowie - poczucie humoru :P :)

 

Skoro ma dodatkowe zasilanie , to znaczy ze pcie nie jest w stanie dostarczyc odpowiedniej ilosci papu :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage

 

tylko powiedz mi po co ludzie doradzaja zasilacze 500W do 9600GT lub mowia ze 350W/400W sa za slabe, jak caly komp i to jeszcze po podkreceniu ledwo bierze 200-220W - napewno wywodzi sie to z tego, ze na pudelku od grafy widnieje napis minimum 580W (mowa np. o pudelku od Galaxy)

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Side :)

 

Tak , przyklad 8600 jest zastanawiajacy , ale w takim razie jak logicznie odpowiesz na to : to czemu 8600 (Galaxy dla przykladu w seri z heatpajpem) ma to zasilanie? Jesli pcie wystarczy to po co pakowac dodatkowe? To przeciez podnosi koszty...

 

 

Czarny :) :

 

-na moim 9600GSO nie widzialem nic o zasilaniu :) poza 3 power phase supply. :) Sam jade na 400W Amacroxie i ten nie bucha nawet goracym powietrzem po kilku godzinach.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim pudelku jest taki napis jak podalem wyzej, ale to nie zmienia faktu, iz moja 350W sie przy tej grafie w ogole nie poci - tak samo jak to mialo miejsce przy 8600GT

 

to samo sie bedzie tyczylo nowych graf nV gdzie niby te karty maja ciagnac po 200W i ludzie juz kupuja zasilacze 1000W, a w rzeczywistosci 500W styknie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś z was posiada Galaxy 9600GSO?

Zainstalowałem właśnie Xtreme Tuner i chciałem zmienić prędkość wentylatora ale moje próby nie przynoszą efektów (przynajmniej słyszalnych, ale temperatura też się nie zmienia), może ktoś wie jak sobie z tym poradzić? bo nie da się ukryć że karta jest cholernie głośna (3razy głośniejsza od mojej Galaxy 7300GT)

Mam ten sam problem, niezależnie od ustawień wentyl cały czas chodzi na 1430 rpm :/ czyli chyba minimalnych bo jest praktycznie niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, GSO wymiata!:) Wczoraj miałem jedynie chwilę czasu na GRID, ale ta gra po prostu płynęła! Procek wreszcie chyba jest używany bo zaczynam słyszeć freezera jak gram. Temp zwykle wynosząca na 7300GT 35C wskakuje teraz na 47C. Maksymalne obciążenie procka daje temp 57C a więc jeszcze zapas jest:) Ogólnie świetna karta za małe pieniądze.

Małe pytanko. Przy OC shadery z rdzeniem karty podkręcać jednym suwakiem czy można i trzeba to rozdzielać? Co wtedy ważniejsze? Maksymalne wykręcenie rdzenia, później shadery a na końcu pamięć?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, GSO wymiata!:) Wczoraj miałem jedynie chwilę czasu na GRID, ale ta gra po prostu płynęła! Procek wreszcie chyba jest używany bo zaczynam słyszeć freezera jak gram. Temp zwykle wynosząca na 7300GT 35C wskakuje teraz na 47C. Maksymalne obciążenie procka daje temp 57C a więc jeszcze zapas jest:) Ogólnie świetna karta za małe pieniądze.

Małe pytanko. Przy OC shadery z rdzeniem karty podkręcać jednym suwakiem czy można i trzeba to rozdzielać? Co wtedy ważniejsze? Maksymalne wykręcenie rdzenia, później shadery a na końcu pamięć?

Pozdrawiam

Było powtarzane 2134235235325 razy... Shadery > ropy > memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stanelo na 720/1783 (ustawione niby 1800)/950 na palicie - temperatura gpu max 55 stopni, ale wyzej sie nie da :( Dolozylem nawet (za pomoca gumek :P) wiatrak 120mm oraz wymienilem paste pod radiatorem (akurat w serii byla dobrze polozona) i dalej nic. Cos mi daleko do tych 750 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stanelo na 720/1783 (ustawione niby 1800)/950 na palicie - temperatura gpu max 55 stopni, ale wyzej sie nie da :( Dolozylem nawet (za pomoca gumek :P) wiatrak 120mm oraz wymienilem paste pod radiatorem (akurat w serii byla dobrze polozona) i dalej nic. Cos mi daleko do tych 750 :(

VMod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VMod ?

Ehh chcialbym uniknac tego, zwlaszcza jezeli trzeba lutowac :( Dziwne to, bo zaraz po instalacji chodzilo na 740, ze tym ze wyniki karta miala gorsze - jak juz pisalem pamieci byly w trybie 2d, niby gpu/shadery mialy to co ustawilem. Zastanawiam sie czy nie dolozyc jakiegos chlodzenia - gdzies widzialem pentagrama cu-70 za 40pln - jakbym go zalozyl, to moze zmiescily by sie radiatory na pamieci (w serii brak).

 

No i czy accelero x1 jest sens do tego kupowac? W sumie jest tani jak barszcz :P I jezeli tylko chlodzi pamieci, to bym sie skusil (sory za glupie pytania).

Edytowane przez Colinus Barbarianus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh chcialbym uniknac tego, zwlaszcza jezeli trzeba lutowac :( Dziwne to, bo zaraz po instalacji chodzilo na 740, ze tym ze wyniki karta miala gorsze - jak juz pisalem pamieci byly w trybie 2d, niby gpu/shadery mialy to co ustawilem. Zastanawiam sie czy nie dolozyc jakiegos chlodzenia - gdzies widzialem pentagrama cu-70 za 40pln - jakbym go zalozyl, to moze zmiescily by sie radiatory na pamieci (w serii brak).

 

No i czy accelero x1 jest sens do tego kupowac? W sumie jest tani jak barszcz :P I jezeli tylko chlodzi pamieci, to bym sie skusil (sory za glupie pytania).

Ja tam w 9600GSO nie siedzę, ale nie powinien ołówek wystarczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czy accelero x1 jest sens do tego kupowac? W sumie jest tani jak barszcz :P I jezeli tylko chlodzi pamieci, to bym sie skusil (sory za glupie pytania).

Nie wiem jak z Palitem ale na Galaxy to nie wejdzie :( W zamian zamówiłem S1 rev.2. Jutro będzie i zobaczymy temperaturki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...