Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ile maksymalnie prądu pobiera ten model http://www.allegro.pl/item450875744_gigaby..._fv_okazja.html

bo niewiem czy zmieniać zasilacz na "mocniejszy" <_<

Napisz resztę konfigu poza tym raczej nie ten dział (pod linkiem 9500)

karta myśle nie więcej niż 40W bedzie brała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jakiś posiadacz GF9600GSO Galaxy mógłby powiedzieć jaką ma temperature przy max obrotach podczas grania? U mnie dobija do okolic 85c...I jeszcze jedno - czy u Was działa płynna regulacja w XtremeTuner? W moim przypadku oczywiście da się regulować obroty, ale coś jest zepsute ze skalą, że powyzej ~30% na skali wentylator juz chodzi na 100%. Tak jakby była źle skalibrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jakiś posiadacz GF9600GSO Galaxy mógłby powiedzieć jaką ma temperature przy max obrotach podczas grania? U mnie dobija do okolic 85c..

Mój kolega ma 9600GSO 768MB RAM od Palita, przy pałowaniu w grach temperatura również przebija 80st (82-83 max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jakiś posiadacz GF9600GSO Galaxy mógłby powiedzieć jaką ma temperature przy max obrotach podczas grania? U mnie dobija do okolic 85c...I jeszcze jedno - czy u Was działa płynna regulacja w XtremeTuner? W moim przypadku oczywiście da się regulować obroty, ale coś jest zepsute ze skalą, że powyzej ~30% na skali wentylator juz chodzi na 100%. Tak jakby była źle skalibrowana.

1. Grajac w Crysisa mialem kolo 65-71 , Furmark po oc rozgrzal ja do 96 , po tym GPUZ swirowac zaczal. W grach nie pamietam abym mial wiecej jak 71. Na boku 3x80 na 5V.

2. To tak dziala...w sumie full i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do was . Wiecie moze czy ArcticCooling Accelero X1 lub x2 pasuje na palita 9600 gso ?

Pasuje, sam mam AC accelero s1 rev2 + acutake 120mm, jest cicho i chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś/jutro powinien do mnie dojść Palit 9600GSO więc sprawdzę czy pasuje bo w szafie się kurzy Accelero X1. ale patrząc na fotki jednego z użytkowników tego forum to będzie ciężko - prawdopodobnie będzie przeszkadzał jeden z kondensatorów. w planach i tak mam wykręcenie oryginalnego wyjca i montaż na oryginalnym radiatorze wentyla 80mm ze względu na plombę :(

 

ps. ile slotów będzie zajmował radiator Palita z 80mm wentylatorem? pod PCI-E mam wolne tylko 2 i nie wiem czy się zmieści więc może od razu poszukam cieńszego wentylatora.

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plombą nie ma się co przejmować, schodzi bardzo łatwo, w moim przypadku podgrzanie jej chwile suszarką i użycie wykałaczki pomogło i plomba zeszła bez najmniejszego problemu nienaruszona, minuta roboty i po wszystkim, kumplowi to zeszła nawet bez podgrzania, trzymała się pcb karty jak jakaś tandetna nakleja. Także nie ma się co bać stickera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim GSO ma 192-bitową szyne, GT ma 256bit

gso ma 12 ropów gt ma 16 gso 96 shaderów gt 64

Osobiście teraz to bym brał gso 768 (rozdzielczosc 1440*900) ale do palita nie mam przekonania... Kumpel kupił gso 768 od palita i od wakacji juz 2 nowe z serwisu dostawał bo sie sypały. Nie jade po firmie tylko wyrażam swoje odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś/jutro powinien do mnie dojść Palit 9600GSO więc sprawdzę czy pasuje bo w szafie się kurzy Accelero X1. ale patrząc na fotki jednego z użytkowników tego forum to będzie ciężko - prawdopodobnie będzie przeszkadzał jeden z kondensatorów. w planach i tak mam wykręcenie oryginalnego wyjca i montaż na oryginalnym radiatorze wentyla 80mm ze względu na plombę :(

 

ps. ile slotów będzie zajmował radiator Palita z 80mm wentylatorem? pod PCI-E mam wolne tylko 2 i nie wiem czy się zmieści więc może od razu poszukam cieńszego wentylatora.

no fajnie jak bys sprawdzil czy pasuje bede bardzo wdzieczny ;) zawsze mozna go troche przyciac by pasowal a napewno jest wydajniejszy niz ten od palita. jak bedziesz mial palita 9600gso sonic to tam plomba jest na radiatorze z pamieci ktory mozna odkrecic bez ruszania plomby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety Accelero X1 nie pasuje na tą kartę - przeszkadzają elementy zaznaczone na fotce. sądzę, że wycięcie też może być nieco kłopotliwe.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

swoją drogą ta karta to niezły piecyk. ze standardowym chłodzeniem grzeje sie bez obciążenia do 80 stopni. po założeniu dwóch wentyli 80mm (jeden na radiator Palita, drugi wieje na sekcje zasilania) temperatura spadła do 55 stopni w idle (przy obniżonym taktowaniu) ale przy Furmarku i tak przekracza stówkę. niestety mój Abit KN9 nie pozwala na montaż Accelero S1 z wentylatorem gdyż wiązało by się to z rezygnacją z Audigy (strasznie nisko położony PCI-E.)

 

a co do plomby to mam Sonica 384MB, który nie ma radiatorów na pamięciach i plomba jest na śrubie mocującej radiator.

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mój Abit KN9 nie pozwala na montaż Accelero S1 z wentylatorem gdyż wiązało by się to z rezygnacją z Audigy (strasznie nisko położony PCI-E.)

Heh, wiem jak jest ;]

Niestety, trzeba się wykosztować na hr-03 i zamontować go na plecach karty. Ewentualnie Scythe Musashi, ale nie jestem pewien czy się wciśnie (no i kosztuję trochę więcej od hr-03).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety Accelero X1 nie pasuje na tą kartę - przeszkadzają elementy zaznaczone na fotce. sądzę, że wycięcie też może być nieco kłopotliwe.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

swoją drogą ta karta to niezły piecyk. ze standardowym chłodzeniem grzeje sie bez obciążenia do 80 stopni. po założeniu dwóch wentyli 80mm (jeden na radiator Palita, drugi wieje na sekcje zasilania) temperatura spadła do 55 stopni w idle (przy obniżonym taktowaniu) ale przy Furmarku i tak przekracza stówkę. niestety mój Abit KN9 nie pozwala na montaż Accelero S1 z wentylatorem gdyż wiązało by się to z rezygnacją z Audigy (strasznie nisko położony PCI-E.)

 

a co do plomby to mam Sonica 384MB, który nie ma radiatorów na pamięciach i plomba jest na śrubie mocującej radiator.

Ja mam na gso 384 sonic nv silencera i dziala :) Temp w stresie kolo 60 stopni jezeli o FUR chodzi, w grach do 55. Ale powietrze cieple jak cholera z niego wylatuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na gso 384 sonic nv silencera i dziala :) Temp w stresie kolo 60 stopni jezeli o FUR chodzi, w grach do 55. Ale powietrze cieple jak cholera z niego wylatuje :P

pasuje ta sama wersja co na 8800gt - NV Silencer5 rev.3 ? temperaturki masz ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety Accelero X1 nie pasuje na tą kartę - przeszkadzają elementy zaznaczone na fotce. sądzę, że wycięcie też może być nieco kłopotliwe.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

swoją drogą ta karta to niezły piecyk. ze standardowym chłodzeniem grzeje sie bez obciążenia do 80 stopni. po założeniu dwóch wentyli 80mm (jeden na radiator Palita, drugi wieje na sekcje zasilania) temperatura spadła do 55 stopni w idle (przy obniżonym taktowaniu) ale przy Furmarku i tak przekracza stówkę. niestety mój Abit KN9 nie pozwala na montaż Accelero S1 z wentylatorem gdyż wiązało by się to z rezygnacją z Audigy (strasznie nisko położony PCI-E.)

 

a co do plomby to mam Sonica 384MB, który nie ma radiatorów na pamięciach i plomba jest na śrubie mocującej radiator.

w sumie accelero x1 nie jest drogi jakos chyba dal bym rade go przypasowac ;)

cos duze masz te temperatury na niej . Ja mam w grach troche ponad 50 stopni . a w spoczynku lekko ponad 40 chodz nie jest ono ciche ale za to temperatury sa dosc dobre . Wentyl leci na 55 % .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RivaTuner

 

Jakos nie mogę ustawić, pamiętam że był to program strict do badania użycia pamięci, ale z tego co wyczytałem to na viście nie będzie działać :[

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie mogę znalećś, pamiętam że był to program strict do badania użycia pamięci

popatrz w faq o rivie. tam jak właczasz wykres wchodzisz w ustawienia i jeśli trzeba włączasz potrzebne pluginy zaznaczasz opcje dotyczące uzycia lokalnej pamieci grafiki i masz wsyzstko na wykresie i/lub dodatkowo jako te (domyślnie) rózowe znaczki w lewym górnym rogu podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz w faq o rivie. tam jak właczasz wykres wchodzisz w ustawienia i jeśli trzeba włączasz potrzebne pluginy zaznaczasz opcje dotyczące uzycia lokalnej pamieci grafiki i masz wsyzstko na wykresie i/lub dodatkowo jako te (domyślnie) rózowe znaczki w lewym górnym rogu podczas grania.

Niestety już próbowałem

 

- Videomemory usage monitoring is not available under Vista due to Vista videomemory virtualization.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...