Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

To nie czasy radeonów x1600, gdzie sterowniki były średnie.

 

Teraz jest inaczej. Ostatnio z bratem testowaliśmy jego r HD4670 i nie było problemów ani na sterownikach 9.3, ani na 9.4

 

Z reguły te bajki o sterownikach Ati, to ściema - a problemem leży w użytkownikach. Takie jest moje zdanie.

 

No ale jeżeli nie jesteś przekonany do AMD/ATi, to najlepszym wyborem będzie 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom raczej będzie grany ten 9600GT , jeszcze będę chciał go oczywiście podkręcić......

 

edit: a którego 9600GT brać? palit,asus,gigabite, galaxy ??

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz mozliwosc,to lepiej doplac te pare groszy.Mialem tego msi i powiem,ze karta dobrze sie kreci,moze i jest porownywalna do 8800gt,ale po mocnym oc,przy czym 8800 tez mozna krecic.Poza tym to juz inna liga.A tak w ogole dlaczego nie porozgladas sie za 4830??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

na ta chwile mam do dyspozycji 300zł mam jeszcze pytanie czym rozni sie karta Gigabyte 8800GT a np EVGA czy ASUS z taka sama 512 pamiecia ?? zauwazeylem spora roznice cen tych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Testuję obecnie Gigabyte 9600 GT Multi Core Cooling. Domyślne takty 720/1800/1008(2016). Radiator jest bardzo fajny ale bez jakiegokolwiek obiegu powietrza jest lipa.

U mnie 120-tka dmucha od boku po części na kartę, po części na chipset (który niestety musi być chłodzony na tej mobo). W FurMarku temperatura do 80 jeszcze nie doszła. Jakby wentylator przymocować do karty tak aby dmuchał na całą powierzchnię radiatora to można by zapewne uzyskać świetne rezultaty.

Karta posiada tryb 2D, w którym możemy sobie jeszcze obniżyć taktowania choćby RivaTunerem. Nie wiem czy jest obniżane napięcie w tym trybie, teoretycznie tak bo fizycznie jest to możliwe.

 

Firmowa aplikacja Gamer HUD pozwala na regulację napięcia od 0.9 V do 1.4 V, czyli bardzo dużo. Niestety poza tą możliwością aplikacja jest tragiczna. Nie oferuje zapisywania profili, a podczas przesuwania suwaków nie zmieniają się pokazywane wartości taktowań, dopiero jak puścimy suwak. Przez to regulacja jest wkurzająca, zwłaszcza że aby móc regulować parametry musimy wyłączyć automatyczną zmianę 2D/3D i karta siedzi wtedy non stop w trybie jaki ustawimy. Aplikacja bierze też priorytet co do taktowań, więc nie zmienimy ich innym softem bo po chwili wracają do tego co ustawimy w Gamer HUD.

 

Ręcznie ustawiając najniższe napięcie i najniższe taktowania zyskujemy jakieś 5-7 W w idle względem standardowego trybu 2D.

 

Może niedługo zamontuję jakiś wentylator i wtedy pobawię się napięciem i OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie tempy na pamiątkach w idle?

bo ja z 46 zszedłem na ~31 za pomocą radiaxów zalmana.

Mam wersję Galaxy z dwuslotowym chłodzeniem.

klik

GPU chłodzone prisonem v2.

 

vModa ktoś może widział do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojezu... to muszę szukać od nowa. Wkurza mnie ten wiatraczek. Expert tool od Gainwarda jest beznadziejny i potrzeba mi sposobu na obniżenie obrotów. Program lub inny cwancyk. Znajdę to tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łojezu... to muszę szukać od nowa. Wkurza mnie ten wiatraczek. Expert tool od Gainwarda jest beznadziejny i potrzeba mi sposobu na obniżenie obrotów. Program lub inny cwancyk. Znajdę to tutaj?

Riva Tuner i ustawienia wentyla. Regulacja działa, ale karta i tak jest głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner i ustawienia wentyla. Regulacja działa, ale karta i tak jest głośna.

Tjaaa zassałem, klikam direct control i... mogę sobie tryb 3D regulować(1 z 3 suwaków). Jak gram to mi szumek nie przeszkadza. Ba nawet przy winampie nie jest słyszalny. Ale gdy siedzę w ciszy i czytam cuś lub piszę to już jest irytujące... :angry

 

Riva Tuner odpada :sad:

 

P.S. Do postu poniżej. Nie ma mowy o kombinacjach z wymianą chłodzenia. W tym kompie tylko wiatraczkiem się bawimy :) A cuś ze sterownikiem lub biosem karty? Jak patrzę co tu wyczyniacie ze sprzętem to mi włosy dęba stają :D

Edytowane przez sekles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Dorwij accelero x1 rev2 + np jakiś wentyl 92mm lub 120mm i na 5v i masz spokój z jakimkolwiek hałasem karty graficznej.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dwie linie 12V.

 

12v - 12A - 18A przez 60s

12v - 10A - 16A przez 60s

 

Słyszałem, że 9600gso, ta z 768 może nawet być lepsza od 9600gt ;). Ma więcej procesorów strumieniowych tak ? Wiesz za co odpowiadają? bardziej przystępnie niż "Przetwarzanie strumieniowe to stosunkowo nowa technologia komputerowa, umożliwiająca równoległe przetwarzanie określonych serii operacji w wielu strumieniach danych z ogromną wydajnością i efektywnością." ;D

 

Możesz mi powiedzieć jaką masz przepustowość pamięci ? Tak licząc z tego wzoru.

http://www.dzikie.net/?mode=1&cel=vga_ram

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Ma dwie linie 12V.

 

12v - 12A - 18A przez 60s

12v - 10A - 16A przez 60s

 

Słyszałem, że 9600gso, ta z 768 może nawet być lepsza od 9600gt ;). Ma więcej procesorów strumieniowych tak ? Wiesz za co odpowiadają? bardziej przystępnie niż "Przetwarzanie strumieniowe to stosunkowo nowa technologia komputerowa, umożliwiająca równoległe przetwarzanie określonych serii operacji w wielu strumieniach danych z ogromną wydajnością i efektywnością." ;D

 

Możesz mi powiedzieć jaką masz przepustowość pamięci ? Tak licząc z tego wzoru.

http://www.dzikie.net/?mode=1&cel=vga_ram

Zasilacz bez problemu da radę, i nawet się nie spoci. 9600GSO 768MB po OC jest ciut lepsza od 9600GT po OC, 9600gso ma 96ps'ów i im więcej tym lepiej ;). Ja na pamięciach 1900Mhz mam przepustowość 45,6GB/s. Można powiedzieć że taki 9600GSO 768MB po średnim OC, jest na poziomie 8800GT/9800GT bez OC.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujące, po wyliczeniu wyszło mi że oc karty zgodne z http://pcarena.pl/page/83235/10/Wybieramy-...T-Mini-przegld/ daje przepustowość pamięci na poziomie 63.180 Gb. Ale chyba coś źle policzyłem ;/ :) Chociaż przy moim 8600gts wyszło mi 33.4 gb/s a gpu-z pokazuje 35.8.

 

 

Jak sądzisz, czy dla próby Psyhx zasilacz wytrzyma podłączoną 9600gt + 8600gts ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Interesujące, po wyliczeniu wyszło mi że oc karty zgodne z http://pcarena.pl/page/83235/10/Wybieramy-...T-Mini-przegld/ daje przepustowość pamięci na poziomie 63.180 Gb. Ale chyba coś źle policzyłem ;/ :) Chociaż przy moim 8600gts wyszło mi 33.4 gb/s a gpu-z pokazuje 35.8.

 

 

Jak sądzisz, czy dla próby Psyhx zasilacz wytrzyma podłączoną 9600gt + 8600gts ?

Ale SLI z 9600GT i 8600GTS chyba nie zadziała :blink:, chyba że czegoś nie wiem. Co do twojego zasilacza to napisze jeszcze raz to jest dobry zasilacz i nie masz się czego bać, pewnie nawet z dużo lepsza karta da sobie radę.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomęczyłem mojego Palita i wyszło coś takiego jak w sygnie.

Zastanawiam się czy OC nie jest za małe biorąc pod uwagę wyniki 9600GT.

Jak próbuję ustawić wyższy rdzeń czy pamięć w 3dmarku06 w pierwszym teście wychodzi coś takiego:

idirect3ddevice9::present failed

Ilość 3dMarków jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Interesujące, po wyliczeniu wyszło mi że oc karty zgodne z 3284711[/snapback]

Ale SLI z 9600GT i 8600GTS chyba nie zadziała :blink: , chyba że czegoś nie wiem. Co do twojego zasilacza to napisze jeszcze raz to jest dobry zasilacz i nie masz się czego bać, pewnie nawet z dużo lepsza karta da sobie radę.
On nie chce zrobić SLI tylko jedną kartę użyć do PhysX-a. W takiej konfiguracji można użyć dowolnych kart, z tym że jedna będzie zajmować się tylko liczeniem fizyki. Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...