Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam prośbę o pomoc, wymieniłem kartę z 512mb na 1024mb lecz nic się nie zmieniło, zastanawiam się czy nie przeinstalować systemu? Może to z nim jest coś nie tak.

 

/Pozdrawiam, Marvel.

Na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o pomoc, wymieniłem kartę z 512mb na 1024mb lecz nic się nie zmieniło, zastanawiam się czy nie przeinstalować systemu? Może to z nim jest coś nie tak.

 

/Pozdrawiam, Marvel.

duzej roznicy nie bedzie, moze z 10-15% w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dziś dostałem grafę, chłodzenie miażdzy... Jest dosyć ciche i posiada regulacje obrotów.

 

Standardowe takty 600/1500/1800, po ustawieniu 650/1625 wyniki identyko jak zwykły 9600GT. Na razie testuje jakieś OC ale ten wiatraczek na dość dużo chyba nie pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jaki sens ma ta karta do OC? Bo chyba żaden. Beznadziejne chłodzenie i niskie napiecie. To jest karta do HTPC gdy ktoś lubi okazjonalnie pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sosenn

Dobra, mam problem z kartą. GF 9600 gt 512.

System Vista basic 32 - oryginał, żeby nie było.

Procek 2 rdzeniowy po 3 Gh na rdzeń

4 GB RAM

Chieftec CFT-560A-12S z tym ze znajomy który mi go składał powiedział mi że podłączył go na ,,pół zworki" co mnie strasznie wk**** bo nie znam się na tym i nie umiem sam podlączyć go na 100% nie uszkadzając niczego. A ze gość mieszka w innym mieście i urwałem z nim kontakt to nie przewiduję opcji żeby miał mi w tym pomóc więc jest to dodatkowa prosba o pomoc do was :D

Ale dalej:

Cały komp na Asusiue zbudowany, czyli płyta główna, karta i to co się asusa jeszcze dało tam wsadzić (nie ja składałem więc nie wiem dokładnie)

Ogólnie rzecz biorąc komp - kombajn, zjada wszystkie gierki na full detalach. Na początku wszystko było spoko, wszystko chodziło, bez zacinek no po prostu miodzio.

Potem raz na jakiś czas zaczęło mnie wywalać z gierek do pulpitu, z każdej mocniejszej typu crysis X3: TC, Mass effect, morrowind. Gry typu CS i starsze do których miałem sentyment chodziły normalnie. W pewnym momencie kiedy grałem w X3gra zaczęła się zwyczajnie zacinać, wszystko się zatrzymywało, komputer nie odbierał żadnych poleceń, po prostu komp stawał i ani nic nie jęczało że wciskam za wiele przycisków na raz, ani nawet nie ,,mielił" czegokolwiek, po prostu wszystko stawało w miejscu... Tragedia, bo komp kombajn, a takie numery robi.

Dzisiaj załamał mnie już zupełnie, zaczął się zacinać nawet w CS-ie i to po najwyzej kilkunastu minutach działania gry, to samo z X3, kilkanaście, czasem nawet kilka minut i zacinka, tylko restart pomaga. Mam nadzieję, że to nie dojdzie do poziomu windowsa bo się załamię...

 

Wszelkie chłodzenie w kompie mam ustawione na 100%

 

Uruchomiłem sobie winDbg i taki mi z tego wyszedł wynik:

 

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.11.0001.404 X86

Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.

 

 

*******************************************************************************

* *

* Bugcheck Analysis *

* *

*******************************************************************************

 

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

 

BugCheck 116, {8502e0c0, 8f80faf0, 0, 2}

 

 

 

*********************************************************************

Probably caused by : nvlddmkm.sys ( nvlddmkm+8af0 )

 

 

Gdzieś w necie ktoś miał podobny problem (nie polak), męczył się 3 dni i w końcu zmienił kartę jednak w jego przypadku problem powodowała 8800 gt a zmienił kartę na 9600 GT więc już nic nie rozumiem, czyżby niektóre karty Nvidii były z fabrycznymi błędami ? Podobno błąd wyświetlony powyżej to nienaprawialny bład hardware-u czy jakoś tak...

 

To tak w skrócie, a na życzenie mogę cały tekst z winDbg wstawić na jakiejś stronce.

Plików dmp nie mogłem otworzyć bezpośrednio w folderze windows/minidump/ ponieważ system odmawiał mi dostępu, a nie znam się wystarczjąco na tym i nie moglem znaleźć w necie sposobu na ominięcie tego zabezpieczenia to przeniosłem te pliki na pulpit i tam już dały się otworzyć.

 

Raz na jakiś czas pojawiał się błąd (po wywaleniu z gry do pulpitu kiedy to gra się wyłącza) mówiący o zbyt małej ilosci pamięci, chyba systemowej lub też nie, dawno go nie widziałem bo teraz komp tylko się zacina, zrobił się wybredny skurczybyk :D, kiedy znowu się pojawi dopiszę go. Ilość wolnego miejsca na partycjach: 1-wsza windowsowa - 13 GB, 2-ga - 35 GB, 3cia - 15 GB

 

Proszę o pomoc i ewentualne instrukcje co do dostarczenia większej ilości danych.

 

 

EDIT - No to koniec... właśnie się załamałem... dziś po raz pierwszy zaciął mi się na poziomie samego windowsa... jest coraz gorzej... Więc to raczej nie jest wina wysokich wymagań gier.

Sterowniki reinstalowałem, odinstalowywałem z awaryjnego i instalowałem inne już z 20 razy, to też nie jest wina sterowników.

Edytowane przez Sosenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sosenn

Sprawdź temperatury podzespołów, lato + kurz nie są dobrym połączeniem.

Najpierw podczas spoczynku:

 

Wyniki ze speedfan (zaraz po włączeniu kompa, zmieniły się minimalnie po wykonaniu testu w everescie, w nawiasie wynik po teście):

GPU = 43c

Temp1 = 76c (54)

temp2 = 41c(40)

temp3 = 108c(89)

temp1 = 37c(39)

temp2 = 36c(37)

temp3 = 1c(1)

CPU = -64c(-64)

Internal temp = 45

 

Wyniki z everesta:

 

Temperatury:

Płyta główna 39 °C (102 °F)

Procesor 90 °C (194 °F)

Aux 52 °C (126 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 2872 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.09 V

+2.5 V 3.26 V

+5 V 4.81 V

+12 V 11.71 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.81 V

VBAT baterii CMOS 2.98 V

Debug Info F EB FF FF

Debug Info T 52 39 90

Debug Info V 8F B9 03 B4 B7 03 06 (F7)

 

 

Dane podczas wysiłku (x3: Terran conflict ustawione na full czytane z 7,7 gigowego obrazu płyty w daemonie):

 

speedfan:

GPU = 45

Temp1 = 56-58

temp2 = 40

temp3 = 89

temp1 = 39

temp2 = 38

temp3 = 0

CPU = -64

internal temp = 47

 

Everast:

 

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

 

Temperatury:

Płyta główna 40 °C (104 °F)

Procesor 89 °C (192 °F)

Aux 58 °C (136 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 3027 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 2.30 V

+2.5 V 2.96 V

+3.3 V 0.05 V

+5 V 4.84 V

+12 V 11.71 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.81 V

VBAT baterii CMOS 2.98 V

Debug Info F DF FF FF

Debug Info T 58 40 89

Debug Info V 90 B9 03 B4 B7 03 06 (F7)

 

 

Test robiony przy obciążeniu procesora 80-86% użycie pamięci fizycznej około 75-80%.

 

O dziwo uruchomiłem masę programów działających w tle i jescze się nie zaciął...

Edytowane przez Sosenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tobie żadne z tych wartości nie wydają się conajmniej dziwne? Bo proponuję zainteresować się temperaturą procesora, a także jego napięciem, które 2.30 V na pewni nie wynosi, ale może być bardzo duże. Powędruj do BIOS-u i zobacz co tam znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sosenn

Tobie żadne z tych wartości nie wydają się conajmniej dziwne? Bo proponuję zainteresować się temperaturą procesora, a także jego napięciem, które 2.30 V na pewni nie wynosi, ale może być bardzo duże. Powędruj do BIOS-u i zobacz co tam znajdziesz.

 

Zgadłeś, nie mówi mi za wiele szczególnie ze w tych sprawach znam się jedynie ogólnie, szczegółów nigdy nie byłem ciekaw.

Jeżeli to nazywasz pomocą to raczej mi nie pomozesz...

 

Napisz po pierwsze CO JEST NIE TAK, a jak już jest nie tak, to jak powinno wygladać gdyby wszystko było ok, a na koniec co mogę zrobić zeby w jakikolwiek sposób wpłynąć na poprawę stanu obecnego.

 

jak ktoś się ciebie pyta o drogę to odpowiadasz mu:

Nie dziwi cię że nie znasz drogi ? Moze powinienneś wyposażyć się w GPS, spojżeć na mapę... i radź sobie sam. ? ? ? oO

 

...

 

 

Powędruj do biosu i zobacz co tam znajdziesz - w większości niezrozumiały ciąg słów w języku angielskim opisujący szczegółowe dane techniczne które mówią mi jeszcze mniej niż twoja ,,pomoc" ...

Edytowane przez Sosenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja osobiście raczej nie rozumiem użytkowania czegoś o czym się nie ma pojęcia. To tak jak bym ja sobie kupil samochód, o których nie wiem absolutnie nic.

 

Skoro nawet nie wiesz że 90 stopni to może być niezwykle dużo dla proca (nawet nie wiadomo jakiego masz), to warto by zacząć od jakiejś lekturki o podstawach, bo wątpię żeby się komuś chciało tutaj wałkować coś co każdy użytkownik komputera wiedzieć powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sosenn

Oho znalazł się pseudo specjalista, każdy kretyn potrafi kogoś innego wyszydzić a niewielu doradzić. Jak masz pisać takie idiotyzmy to wogóle się w tym temacie nie pokazuj bo żygać mi się chce jak taki mądrala pisze czego to się nie powinno i tak dalej a nawet słowem nie doradzi. Ogarnij się, gdybym wiedział tyle co ty to nie prosił bym o pomoc, to chyba logiczne, jak nie potrafisz pomóc to znikaj zamiast błyszczeć swoją super znajomością komputera :\ Gdybym cię zapytał o terminy psychologiczne jako student psychologii to też byś przede mną stał uśmiechnięty jak głupek i świecił oczami, też bym mógł ci powiedzieć, że nie rozumiem wogóle po co żyć i myśleć, wogóle po co ci mózg skoro nic nie wiesz o jego funkcjonowaniu, sposobie dobierania, przetwarzania, zapisywania i odtwarzania informacji... nie sztuka skrytykować, sztuka pomóc... :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

Na przyszlosc nie ten dzial.

Przedmuchaj caly komputer z kurzu. Radiatory na grafice, procesorze, zasilacz. Odkurzaczem lub sprezonym powietrzem w sprayu.

Rozumiem ze Twoj komputer byl podkrecany przez kolege?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sosenn

Sosen jak sie ogarniesz i zaczniesz od pracy nad swoja kultura osobista to moze wroc na forum ze swoim problemem. Bo tak naprawde nikt nie bedzie latac za dzieciakiem ktory wylatuje z pyskiem na uwage zeby troche pomyslal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wczoraj AC Silencer 5 rev3 na opisanego wyżej 9600GT GE, musiałem skrócić jedynie plastik na wylocie o 2mm, nic więcej nie haczyło ani nie blokowało czegokolwiek.

 

Temperatura spadła w stresie z 94* przy 85% wentylka oryginalnego do około 52* na AC przy 35% :D

 

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rady z odkurzaczem wsadźcie sobie w d... Elementy komputera są wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne a odkurzacz tylko im sprzyja. Sprężone powietrze lub siła własnych płuc (uważaj żeby przypadkiem do kompa nie napluć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jest problem, widział ktokolwiek jakiegoś vmoda lub pencil moda do Palita 9600GT 512MB na czerwonym PCB ? Nie jest to wersja Sonic zwykły 9600GT, ledwo się kręci pewnie za niskie napięcie na GPU jest ktoś w stanie pomóc ? Mogę porobić sporo zdjęć awersu i rewersu karty jak ktoś by się tego podjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

Kurde jest problem, widział ktokolwiek jakiegoś vmoda lub pencil moda do Palita 9600GT 512MB na czerwonym PCB ? Nie jest to wersja Sonic zwykły 9600GT, ledwo się kręci pewnie za niskie napięcie na GPU jest ktoś w stanie pomóc ? Mogę porobić sporo zdjęć awersu i rewersu karty jak ktoś by się tego podjął.

Zapomnij ze dostaniesz odpowiesz na tym *** Forum

Ja pare dni temu (pare postow wyzej) pytalem sie o to samo do Galaxy. Do dzis nie otrzymalem odpowiedzi. Zalozylem wiec temat ale znajac te *** Forum usuną temat lub zamkną.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie szybkie pytanko:

Zmieniłem 9600GT na 9600GSO Asus Top - dwie rzeczy - czy 36k w 3dmark03 na e4600 @ 3,3 i taktach 730/1750/2000 to dobry wynik?

 

Druga sprawa - dziwna - ustawiam kartę na 750/1820/2000 i nie ma szans, żeby przeszła 3dmark, a podczas katowania w DiRT zero artów, freezów... Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj a znajdziesz odpowiedz:) widze ze coraz mniej ludzi potrafi szukac a zapewniam ze to nie boli ;).

 

a co do twojej dziwnej sprawy to OC to nie tylko podniesienie taktow karty moze poczytaj o OC wiecej bo moze napiecie za male np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że OC nie musisz mnie uczyć ;) Powiedz mi co ma napięcie do tego, że smarki nie chodzą nawet na DUŻO niższych ustawieniach niż gra? Chyba, że różnica 70 MHz na shaderach jest dla Ciebie mała? ;)

Co do szukania, to fakt, ale po przeczytaniu 3 stron spamu w tym temacie, mam dość...

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odwrotnie, tzn. marki i inne gry chodzą, a dirt sie wywala. Polecam też dokładnie sprawdzić jakie są zegary karty, bo nie ma czegoś takiego jak 750/1820 - jest 738, potem 754 etc., taki jest skok po prostu. W wypadku shaderów to 1782, 1836, 1890 etc. Pokazuje to monitor w riva tunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...