Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

1. Tak dobrze zrobiłeś wymieniając 8600gts na 9600gso.

2. Jeśli panorama to nie 4:3m a 16:9. Natywna dla 19" to 1440x900 i taką zostaw.

Do obciążania grafiki możesz użyć np 'kostki' w atitool, albo furmarka

No właśnie jeżeli chodzi o tego "klocka włochatego" to nie wiem czy jemu można wierzyć bo kiedyś on mi nawet na standardowym taktowaniu artefakty wywalał xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić kartę graficzna jak w tytule, i aby oszczędzić parę złotych chciałbym kupić ta wersje najtańsza czyli EN9600GSO/HTDP/384M. I mam pytanie jeśli wgram bios (programem nvflash) od wersji TOP karta będzie pracować jak ta fabrycznie podkręcona? Czy lepiej podkręcać riva tunerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić wersję top. fabrycznie podkręcona wersja posiada lepsze jakościowo pamięci które są demonami podkręcania :) poważnie, każdy to chyba potwierdzi. zwłaszcza że to zazwyczaj ledwo 10% wartości karty więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie katowania 9600GSO 384MB Asusa. Karta w wersji nie Top. Pierwsze próby oc doprowadziły mnie do wyniku 650/1800/1800. Postanowiłem lekko poprawić wyniki przy pomocy małego potencjometru :) . Napięcie pierwotnie wynosiło 1.22V niezależnie czy stress czy idle. Trochę pokręciłem i doszedłem do 1.39V. Dalsze katowanie napięciem daje kiepskie osiągi więc nie warto. Póki co doszedłem do taktowań 800/2000/1800. Pamięci na razie nie ruszane ale może dziś usiądę i też zrobię vmoda. Mam nadzieję, że pójdą na 2100-2200.

Edytowane przez Kali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,39V IMO przesada - prędzej czy później usmażysz tą kartę.

Ja obecnie przy 1.25V dałem swojej 750/1875.

Względem 800/2000 na 1.36V (gdzie po roku użytkowania widać, że ma dosyć takiego woltarzu) różnica w fps'ach czy 3dM na prawdę nie jest tak astronomiczna.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz napięcie bez moda ?? U mnie jest 1.22 więc 1.25 niewiele da. Żeby osiągnąć wyniki ~750 muszę dać grubo ponad 1.3V.

 

Inną kwestą jest to, że całość mam tak podłączoną, że potencjometr jest podłączony przez przełącznik (który mam na obudowie) i normalnie na co dzień karta będzie śmigać na lajtowych ustawieniach. Tylko do grania załączam Vmoda i kręce. Do pracy w windzie mam ustawienia 150/200/350.

Edytowane przez Kali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie katowania 9600GSO 384MB Asusa. Karta w wersji nie Top. Pierwsze próby oc doprowadziły mnie do wyniku 650/1800/1800. Postanowiłem lekko poprawić wyniki przy pomocy małego potencjometru :) . Napięcie pierwotnie wynosiło 1.22V niezależnie czy stress czy idle. Trochę pokręciłem i doszedłem do 1.39V. Dalsze katowanie napięciem daje kiepskie osiągi więc nie warto. Póki co doszedłem do taktowań 800/2000/1800. Pamięci na razie nie ruszane ale może dziś usiądę i też zrobię vmoda. Mam nadzieję, że pójdą na 2100-2200.

To coś kiepsko ten asus się podkręca, mój spokojnie ponad 700 na rdzeniu wyciąga bez modyfikacji.

 

http://www.allegro.pl/item752449747_asus_9...nowa_sklep.html

to jest rozumiem ta lepsza wersja, szyna 192bit i taką trzeba kupować, a nie GSO 128bit?

Tak, ten z aukcji jest ok, sam kupowałem w tym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa spokojnie da rade,takze nie ma co plakac,ze kastrat.,do media center wystarczy..Zobacz jakiego ja mam kastrata :razz: ddr2 a zamiatam wszelkiego rodzaju 8600gt i tym podobne.Nawet w nowego Wolfenstaina pocinam :wink:

Wyniki jakie mam w 3dmark06 po oc to cos ok 9k

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dłużej asusem, wersja zwykła non-top, na rdzeniu stabilne 720 a pamiątki 2ghz, na 2100 pojawiają się już co jakiś czas arty, więc na co dzień jadę na 2giga. Nie sądziłem, że tak ładnie się będzie podkręcać karciocha za 189zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem jeszcze taniej bo tu , tyle ze ta karta bedzie mi liczyla fizyke zdam relacje jak to wyglada :)

 

http://www.allegro.pl/item762541568_asus_g...96_potokow.html

Tylko ten gościu nic nie pisze o gwarancji i f.vat, a w takim wypadku wolałem dopłacić 9zł i mieć po ludzku. ;)

Btw będę wymieniał chłodzenie na penta xc-70cu+, bo jednak to fabryczne chłodzenie nie jest za bardzo ciche... wchodzi w jakieś dziwne, świszczące obroty, denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tę kartę potrzebowałem do odtwarzania filmów w HD, więc CUDA było podstawą. Z tego też powodu ATI nie wchodziło w grę

A co do tego ma CUDA :blink:

Karty ATI wspierają odtwarzanie filmów HD w stopniu nie gorszym niż te ze stajni nV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sprzęcie : Athlon II X2 240 2700mhz / GF 9600GSO Top Asus / Corsair 450W / 3GB Kingston 800mhz CL5 bez żadnego podkręcania ani proca ani grafy ani pamieci --wynik 3dmark06 - 10350pkt. *(zaokrągliłem)

Edytowane przez Syncc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Do MPC-HC to jeszcze musi być odpowiednim profilem skompresowane video (a nie każda grupa o tym wie najwyraźniej), dla CoreAVC to nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie sprawdzałem na każdym *.mkv w h264 czy bangla czy nie, aczkolwiek na tych co sprawdzałem chodziło na 9800GT (dekodowanie przez grafikę).

 

Zresztą soft darmowy, może spróbować. Ja generalnie mam to w nosie czy idzie przez cepa czy grafikę. 3.5GHz starcza z palcem w nosie do tego co oglądam (nawet gdy animiec jest w 1080p).

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Riva Tuner pokazuje bez problemu. Teraz inne pytanie, jakiej temperatury lepiej nie przekraczać na karcie graficznej?

~80

 

Program asusa smart doctor pokazuje temperaturę.

A evga precision już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...