Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym wycisnąć więcej ze swojej 9600GT od Asusa i chciałem zrobić V-Moda bo chłodzenie subzero będzie.

Czy zmodowanie biosu grafiki poprzez zwiększenie w nim napięcia coś pomoże?

Bo jak patrzyłem to mogę tam zmieniać napięcie tylko rdzenia.

Czy bez lutowania się obejdzie?

Zwykłe zwiększenia napięcia w biosie coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie czy robił ktoś już Vmoda 9600GT?

Bo ja to mam zamiar zrobić ale nie wiem co do czego polutować.

Ma ktoś schemat?

 

Edit:

Zrobiłęm tego v-moda http://xtreview.com/addcomment-id-4981-vie...t-volt-mod.html

Szedłem z napięciami 1.2v i 1.3v i przy taktach na grafie 830Mhz/840Mhz jak włączam 3DMark06 to jak ma zaczynać test to napięcie spada na grafie poniżej 1v i komp nie pracuje miga kontrolka od monitora.

Czego to jest przyczyna?

Może jak będzie chłodzenie SS to nie będzie napięcie spadało.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem re-install windowsa ponieważ wkradł mi sie wirus. Po przeinstalowaniu go ,komputer nie czyta mojej karty graficznej. W menedżerze widoczna jest tylko pozycja Kontroler VGA nic poza tym. Tym samym nie da się zainstalować sterowników bo sterownik nie wyszukuje karty. Co można w tej sytuacji zrobic ? Wina leży po stronie widnowsa grafiki czy płyty głównej ? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moim 9600GSO. Wentylator cały czas chodzi na maks obrotach i trochę to przeszkadza:/ Próbowałem regulować jego obroty Riva Tuner ale nie mam w ogóle zakładki FAN. Mam Win 7 i najnowsze stery Nvidii. Co może być nie tak?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

PC chodził sobie praktycznie nieruszany półtora roku (nic nie zakładane nie zdejmowane, no jedynie HDD ale nevermind). Lekko przykurzył się więc czyszczenie i podczas czyszczenia grafy ukazał mi się taki widok:

 

http://img237.imageshack.us/img237/369/96s2.jpg

 

Hmm... Wcześniej tego nie zauważyłem, temp karty jak najbardziej OK 2D 30-35 3D 50-55. Ktoś z Accelero S2 miał taki odchył? Moga być jakieś efekty uboczne dla karciochy?

Karta jak już pisałem pracuje tak dobre 18 miesięcy.

 

Edit:

Grafa z podpisu- Inno3D 9600GT.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem re-install windowsa ponieważ wkradł mi sie wirus. Po przeinstalowaniu go ,komputer nie czyta mojej karty graficznej. W menedżerze widoczna jest tylko pozycja Kontroler VGA nic poza tym. Tym samym nie da się zainstalować sterowników bo sterownik nie wyszukuje karty. Co można w tej sytuacji zrobic ? Wina leży po stronie widnowsa grafiki czy płyty głównej ? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wyciągnąć z kart GeForce więcej fps niż dotychczas. GeForce 9600 GT 512M od Palit'a kupiłem w sierpniu 2008 roku. Napoczątku byłem zadowolony, pózniej tak jakby fpsy zaczęły spadać, nawet po wyczyszczeniu (czyszczę komputer raz na tydzień)

 

Parametry Komputera

Grafa - GF 9600 GT 512M Palit

RAM - 2gb

Proc - Inter Core 2 Duo 2,66GHz

Plyta Asus

Zasilacz - Cheiftec 550 W

 

W Cod2 ostatnio Fps'y "skaczą" (prawie zawsze stale byly-250fps)

Aktulanie gram w Modern Warfare 2, trochę takie to paradoksalne na roz. 800x600 mam takie spadki fps ze grac sie nie da nie wiem czym spowodowane, zaś na roz. 1024x748 high details nic takiego nie występuje.

Nie wiem czym może być spowodowane, ale pomijając to mogłbym wyciagnąć z tej karty więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie komputera nie daje nam więcej fps :razz: Jeśli już to może wpłynąć na niższe temperatury, i od sprawdzenia temperatur bym zaczął. Możliwe że coś ci się przegrzewa i dlatego masz takie spadki. Może wina sterowników, posiadasz najnowsze?, wszystkie sterowniki zainstalowałeś?, może system zasyfiony?, jaki masz system?. Stawiam na temperatury lub na sterowniki. Cod2 czy MW2 na tym kompie powinny chodzić bardzo dobrze. Jeszcze co do OC karty graficznej, tak da się wycisnąć z niej więcej, kręć programem riva tuner i co jakiś czas testuj np 3dmarkiem i monitoruj temperatury. Tylko że za wiele nie pokręcisz, Palit na karta typu 9600GT/GSO ma słabe chłodzenie, pamięci gołe, także będzie głośno i gorąco, najlepiej jak byś zainwestował w chłodzenie. Procesor też by się przydało podgonić na 3Ghz, tylko napisz co to za procesor (model) i co to za płyta główna, podaj pełną nazwę, rozumiem że na procesorze masz chłodzenie boxowe?.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci podaję, patrzylem programem Everest jaka osiąga temperature 45 stopni C. Aktulana Temperatura z godziny 16:53, komputer dziala od 1h 30 min i wynosi ona

Płyta Głowna 45 stopni C

Aux 40 stopni C

Procesor graficzny 44 stopni C

 

Windows Xp profesional sp 2

 

 

 

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz Manufacturer   Intel	 Family   Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz	 Architecture   64-bit	 Internal Clock   1.6 GHz	   Internal Clock Maximum   2.5 GHz	  External Clock   266.0 MHz	  Socket Designation   Socket 775	 Upgrade   Socket 478	  MultiCore   2 Processor Cores	 HyperThreadingTechnology   N/A	 Capabilities   MMX, CMov, RDTSC, SSE, SSE2, SSE3, PAE, NX	 Version   Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz	  CachesLevel 1	64 KB	  Level 2	3 MB	   -----------------------------------------------------------------------------------------	NVIDIA GeForce 9600 GT		Driver 6.14.11.7516  Description   NVIDIA GeForce 9600 GT	 Manufacturer   NVIDIA	 Total Local Video Memory   512 MB	  Total Local Texture Memory   753 MB	  AGP Aperture Size   0 B	  Driver File   nv4_disp.dll	 Driver Version   6.14.11.7516	 Driver Date   5-2-2008	 Driver WHQL Certified   true	 Max Texture Width   8192 px	 Max Texture Height   8192 px	  Max User Clipping Planes   8	  Max Active Hardware Lights   8	  Max Texture Blending Stages   8	  Fixed Function Textures In Single Pass   8	  Vertex Shader Version   3.0	 Pixel Shader Version   3.0	 Max Vertex Blend Matrices   0	  Max Texture Coordinates   8	  VGA Memory Clock   0.0 Hz	 VGA Core Clock   0.0 Hz	  PCIName   NVIDIA GeForce 9600 GT	 Vendor ID   0x10de	 Device ID   0x0622	 SubSystem ID   0x00000000	 Revision ID   0x00a1	 --------------------------------------------------------------------------------BusType   PCI Express	 Revision   1.0	 Enabled   true	 Rate   16	  Sideband Addressing   Not Supported	 Fast Write   Not Supported ------------------------------------------------------------------------------Motherboard Info Supported Slot Types   ISA, PCI, AGP, PCI Express	 Manufacturer   Gigabyte Technology Co., Ltd.	 Model   P35-DS3L	 Version   x.x	 BIOS Vendor   Award Software International, Inc.	 BIOS Version   F7	 BIOS Release Date   11/29/2007	 BIOS Properties   Plug and Play, Flash	  AGPAvailable Rate   0x00000000	 Selected Rate   0x00000000	 Aperture Size   256 MB	  Sideband Addressing   Not Supported	 Fast Write   Not Supported

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są w normie. Podaj tylko jak one wyglądają pod obciążeniem, pograj z godzinkę w jakaś grę lub zapuść jakiś test, np orthosa by sprawdzić temperaturę procesora pod obciążeniem. Sam procesor masz bardzo fajny, płyta też ok, także nic nie stoi na przeszkodzie by trochę go podkręcić, 3Ghz bez problemu zrobi, zrobi i więcej ale byś musiał zainwestować w chłodzenie. Zainstaluj Service Pack'a 3, uaktualnij sterowniki do najnowszych.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...