Skocz do zawartości
turzol

mpc w Nero

Rekomendowane odpowiedzi

Da -> w winampie jest output plugin Disk Writer i albo do WAV i potem LAME albo jak masz w systemie kodeki MP3 direct do niego. Ale pamietaj ze mpc uzywa calkiem innego modelu kompresji i daje znakomita jakosc dzwieku przy bitrate w okolicach 220 kbit/s i konwertujac to do mp3 niestety ta jakosc stracisz wiec ma to sens tylko jesli masz playera przenosnego obslugujacego tylko mp3 [prawie kazdy w tej chwili obsluguje juz .ogg ktory jest juz lepszym wyjsciem]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da -> w winampie jest output plugin Disk Writer i albo do WAV i potem LAME albo jak masz w systemie kodeki MP3 direct do niego. Ale pamietaj ze mpc uzywa calkiem innego modelu kompresji i daje znakomita jakosc dzwieku przy bitrate w okolicach 220 kbit/s i konwertujac to do mp3 niestety ta jakosc stracisz wiec ma to sens tylko jesli masz playera przenosnego obslugujacego tylko mp3 [prawie kazdy w tej chwili obsluguje juz .ogg ktory jest juz lepszym wyjsciem]

fakt jest cos ko 220-240 kbit/s ale dzwiek jakis taki dziwny i chyba z mpc nie wypale audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa pluginy do nero, mozna wypalac te mpc jak zwykle wavy, pozatym mpc jest najwyzszej jakosci jesli chodzi o stratna kompresje, z niestratnych kodeków najlepszy jest monkeyaudio (*.ape)

 

http://neroplugins.cd-rw.org/

Nie działa mi ten link. Szukam takiego plugina, ale jaki bym nie znalazł to nie działa. Nero 7.2.0.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa pluginy do nero, mozna wypalac te mpc jak zwykle wavy, pozatym mpc jest najwyzszej jakosci jesli chodzi o stratna kompresje, z niestratnych kodeków najlepszy jest monkeyaudio (*.ape)

2439488[/snapback]

Nie działa mi ten link. Szukam takiego plugina, ale jaki bym nie znalazł to nie działa. Nero 7.2.0.3
zassaj sobie ten :)

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Vi...ugin-Pack.shtml lub szukaj coś o takiej nazwie Nero 7 PlugIn Pack v1.0.0.1

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi ten link. Szukam takiego plugina, ale jaki bym nie znalazł to nie działa. Nero 7.2.0.3

Dadam jeszcze - http://neroplugins.afterdawn.com/

For Nero version 6, unzip the plugin DLL into "\Program Files\Common Files\Ahead\AudioPlugins" directory.

Co dotyczy też Nero 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąlem stare Nero i pakiet pluginów do niego. Zainstalowałem najnowsze Nero 7.5.9.0 i paczke kodeków, która była wyżej polecana i teraz wyskakuje mi przy próbie dodania pliku *.mpc do kompilacji bład.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mi wyślij swoją biblioteke nxMyMPC.dll - mail wyśle Ci na PM.

 

Dołączona grafika

 

W folderze C:\Program Files\Common Files\Ahead\AudioPlugins jest plik nxMyMPC.dll Wersja pliku to 1.0.0.33, rozmiar to 208 KB

 

Dobra, doszedłem o co chodzi. Ten album, który chciałem nagrać jest jakiś dziwny. inne mpc idą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mi wyślij swoją biblioteke nxMyMPC.dll - mail wyśle Ci na PM.

Nie ma takiej potrzeby - biliotekę ściągnąłem ze strony którą wcześniej wymieniłem - 2440617[/snapback]

Dobra, doszedłem o co chodzi. Ten album, który chciałem nagrać jest jakiś dziwny. inne mpc idą bez problemu.

A sprawdź za pomocą MediaInfo.

Dołączona grafika

Może to wcale nie jest MPC (Musepack), albo pliki są uszkodzone.

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kwiatek wyskakuje przy próbie załadowania pliku z tego felernego albumu do MediaInfo:

 

Dołączona grafika

 

Inne mpc ładuje bez problemu. To muszą być uszkodzone pliki, chociaż to dziwne, bo Winamp nie ma najmniejszych problemów z ich odtwarzaniem.

 

Dziekuje za pomoc, chyba sobie to odpuszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc, chyba sobie to odpuszcze ;)

A dekompresja bądź konwersja do nieskompresowanego WAV?

W końcu Nero (mając odpowiednie pluginy) i tak wykonuje tą operację - czyli czy to MP3, czy MPC przy dodawaniu do kompilacji CD Audio są najpierw dekompresowane do WAV PCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...