Skocz do zawartości
DejaVuu

Seagate 320gb St3320620as Sata Ii 16mb Głośna Praca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od Lipca jestem posiadaczem dysku SEAGATE 320GB ST3320620AS SATA II 16MB .

Mój problem tkwi w głośnej pracy dysku, jest to bardzo denerwujące. Podczas uruchomienia obojętnie jakiego programu dysk wydaje z siebie chrobotanie (mieli cały czas równomiernie) Wszystkie testy w hd tune są pozytywne.

 

Jak myślicie co to może być ?

 

Poniżej przedstawiam test w hd Tune

Czy wynik jest w normie ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest demon ... ale głośnej pracy jak ktoś uważa go za cichy dysk to chyba czas udać sie do lekarza :)

ale mi wydaje sie ze on podczas odczytu muli :] + hałasuje tak chyba niepowinno być.

Co myślicie jak bym go oddał na gware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno zawaliłeś dysk i czy od lipca robiłeś defragmentacje? Partycję systemową tak raz na miesiąc wypada polecieć.

Co do głośności, to spróbuj pomyśleć nad innym montażem w obudowie. Na forum jest o tym... hmm chyba większość tematów w dziale z dyskami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defragmentacji nie robiłem ale z tydzień temu postawiłem dopiero nowy system i za każdym razem tak samo jest jak mielił tak mieli

Dysk jest podzielony na 3 partycje z czego systemowa to 40 GB i zapełniona jest w 40 % reszta tak samo.

Nie wiem czy czasami nie tracę jeszcze na wydajności. A jak wygląda ten wykres ?

Pozdro :)

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba jest cos nie tak po wyłączeniu nawet wszystkich zbędnych aplikacji transfer już na początku spad.

A podczas jak pokazują sie te kropi niemiłosiernie mieli :) Tak samo masz ? może jednak pójdzie na gwarancje.

Jeszcze raz zapodam screana z testu.

 

Dołączona grafika

 

I jak ? :?

 

*Jacek A co w zamian polecasz ?

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również tak głośno chrupie ale nie cały czas ja do tego słysze świst Jest to najgłośniejszy element całego kompa . Zastanawiam sie nad wymiana albo Home made wyciszenie obudowa z cd-romu + APP maty bitumiczne.

Raczej głośność nie podlega gwarancji ale możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w spoczynku on nie chrupie ale np jak załaduje photoshopa to niemiłosiernie mieli danymi (przez to wydaje mi sie ze komp muli cały)

gdbym nie słyszał tego chrupotania to chyba by było wszystko ok .

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Na wyniki testu nie ma wpływu defragmentacja plikow. Napisałem - powyłączaj co sie da i zrob test. A poza tym, po co sie tak fatygowac? By miec zrzut z ładnym wykresem? Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobną sytuację z WD1600AAJS też chrupie podczas operacji :/ fajnie że wg. producenta ten dysk to:

 

Fast

Cool

Quiet

 

Co poradzić :/

Dodam tylko że dysk jest nowy ma 12h działania dopiero w SMARCIE naliczone ;/

Edytowane przez miver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. A najlepiej, zupełnie przy okazji... zamien go na cos lepszego ;) Pomysl, ktore z programow moga sobie cos w trakcie testow doczytywac, zapisywac, sprawdzac.

Co polecasz ? :)

 

Wydaje mi się że den dysk pracuje wolno (może przez te chrupanie) ale chyba coś nie jest tak

 

Jutro zamierzam zrobić skrzynkę bitumiczną

 

http://forum.dzikie.net/index.php?action=s...at&id=17759

 

Czy takie coś sprawdzi się w moim przypadku ? nie ugotuje twardziela (jak będzie zamknięty szczelnie w tej skrzynce) ? nie potrzeba żadnego dodatkowego chłodzenia ?:)

 

Pozdro

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak ludzie mówią że cos jest:

ciche to znaczy że jest niemiełosiernie głośne

bardzo ciche to głośne

nie słychać dźwieku to ciche.

Edytowane przez pml83@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jutro zamierzam zrobić skrzynkę bitumiczną

 

http://forum.dzikie.net/index.php?action=s...at&id=17759

 

Czy takie coś sprawdzi się w moim przypadku ? nie ugotuje twardziela (jak będzie zamknięty szczelnie w tej skrzynce) ? nie potrzeba żadnego dodatkowego chłodzenia ?:)

 

Pozdro

Ja miałem w 2 skrzynkach 2x160GB (wersja gruba i cienka) Bez żadnego dodatkowego chłodzenia chodziły w zatokach 5"(skrzynia>>odstęp>>skrzynia>>odstęp>>DVD) przez 1,5roku i dyskom nic się nie stało. Najwyższa temperatura jaką zanotowałem na grubej wersji to 48st w letnie upały :P. Teraz mam 2x250GB w tych samych skrzynkach i temperaturkę mam aktualnie: 34st i 36st :)

Dla potomnych napiszę, że postarajcie się dobrze zaizolować klej z MAT APP w pobliżu dysku, bo jak otworzyłem skrzynie po 1,5 roku to dysk na niektórych krawędziach bocznych miał troszkę ciągnącego się kleju ;). Z czasem w wyniku tych 40 stopni się jakoś dziwnie porozlewał :P. Ale wytłumienie BOSKIE jak za taką kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdenerwowałem się i zadzwoniłem do arche gdzie kupiłem dysk :)

Serwisant powiedział mi ze dysk bez problemu mogę odesłać do seagata i albo wymienią na nowy albo dadzą ekspertyzę maxymalnie ma to trwać do 7 dni. Zobaczymy zaraz wypełniam druk i wyśle jutro dysk.

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wypełnić formularz. Żadnych papierów swoich nie dajesz tylko na stronie ich wpisujesz nr seryjny dysku i patrzysz czy posiada jeszcze gwarancje, tylko tyle wiem :)

 

Zresztą masz linka i działaj ja pod wieczór dopiero będę to robił

 

link

 

Pozdro

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jednak dysku nie wysłałem jeszcze na gwarancje ale co wczoraj z nim przeżyłem skłania mnie aby oddać go jednak na gwarancje.

Po wyciągeniciu twardziele i kolejnym podłączeniu zostały usuniete wszystkie partycje. Jakimś cude udało mi po wielogodzinnych męczarniach odzyskac i przywrócić partycje. Mniejsza o to :)

 

Zauważyłem również że w dysku jak by coś buło lużne. Czy to normalne ? Jak nim troche poruszłem to było słychac jak by cos w srodku miało luz.

 

Dajcie znac jak to u Was wyglada żebym miał jakies podstawy to gwarancji.

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...