Skocz do zawartości
partyboy666

Mocny Sprzęt Do Renderingu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Ale na podstawie tamtych zestawów możesz złożyć swój zestaw :damage_wall:

 

Czy myślenie jest aż takie ciężkie? :?

 

Foxconn P35A-S albo jakaś inna płyta na P35

Q6600

4 albo 2x 2gb 667/800 Kingston, Goodram, A-Data, OCZ, Corsair, Patriot

BQ SP 450-550W

Do tego jakaś wyświetlałka na PCI-E.

 

Da sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze procek 4 jajowy i 4-8gb ramu to sam wydedukowalem co widac w 1 poscie, wyjdzie niecale 2tys, chodzi mi o to na co przeznaczyc reszte kasy (a troche jej jest), i tu prosilbym o rady kogos kto zajmuje sie profesjonalnie renderingiem, czy warto inwestowac w rozwiazania nvidia quadro i dyski w stylu wd raptor czy tez RAID i czy warto czekac na penryna ??

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

WD Raptor jest nieopłacalny. Seagate z serii 11 są teraz na topie. Czekać można w nieskończoność, możesz wziąć 4x 500gb od Seagata i zrobić Raida i do tego jakąś dużą i praktyczną obudowę-może Chieftec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a co do grafiki to jak ?? warto brac quadro czy wystarczy dobry proc ?? czasu mam ok miesiac wiec do premiery penryna (20I) chyba dotrwam, czy kupie to sie okaze, jak cena nie bedzie odrzucac to chetnie (SSE4 pewnie sie przyda, w cinebench roznica zauwazalna w porownaniu do quad extreme), pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego

tg2benchmark

 

i porobiłem parę testów na moim kompie 1.9.04.1

jak widać wpływ kręcenia grafy to od 1 do 2 sekund różnicy ale wynik 2:28 to lepszy od pierwszego miejsca na stronie :D ale proc bardziej podciągnięty

wynik na G6600@3,6GHz GF8800GTX 575/1350/1800

Dołączona grafika

teraz G6600@3,6GHz GF8800GTX 575/1350/1800@665/1550/2110

Dołączona grafika

teraz G6600@3,6GHz GF8800GTX 575/1350/1800@690/1650/2110

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, przydalby sie test przy tym samym procku i roznych grafach (quadro vs. "zwykla grafa"), u mnie przy procku stock (4x2,4ghz) i grafach 2x8800gt@(stock 600/1800)700/2000 mialem wynik 3:49 :D czyli taktowanie(proca) daje dobrego kopa

 

 

edit: nooo te wyniki mnie troche zdziwily (ze 2x3,4ghz jest szybsze niz 4x3ghz, wiec z ciekawosci obadalem jak jest z uzyciem proca w tym tescie..... przy 4 jajach uzycie jest ~25% - i wszystko jasne - albo cos zle robie :) )

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terragen leci tylko na jeden rdzeń ale znalazłem coś takiego i zastosowałem się do testu 4 rdzenie na 100% i wykręciłem 6minut 4 sekundy

mogło by być szybciej, gdyż widać co poszczególny rdzeń robi, i widać że jeden zajmuje się bardzo długo jedną częścią obrazka, i trwa to na tyle długo że pozostałe kończą swoją robotę, i przez ostatnie około 50 sekund pracę kończy tylko jeden rdzeń, nie wiem czy to ustawienia do testu czy 3d studio ma możliwość wyboru wielkości obrabianego elementu.

tak czy siak na Q6600@ 3,6GHz i GF8800GTX@690/1650/2110 6m:04sek

Edytowane przez simon68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w dobrej cenie do sprzedania 750GB Seagate. 520 + wysyłka ? Gwara jest 3 lata u mnie firmie 2 lata bezpośrednio u Seagata. 16MB cachu w technologii NS czyli do ciągłej pracy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...