Skocz do zawartości
KrOOliK89

Samochód do 10 000zł

Rekomendowane odpowiedzi

To ja sie podepne pod temat: podobny budzet (moze do 12k, ale to max), autko przede wszystkim do jazdy po miescie (70-80% uzytkowania), wiec szukam czegos niewielkiego, w miare zwrotnego i oszczednego.

 

Zastanawialem sie nad jakims Punciakiem, albo Honda Civic, ale szczerze mowiac w tematach motoryzacyjnych jestem zielony jak szczypiorek na wiosne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne pod temat: podobny budzet (moze do 12k, ale to max), autko przede wszystkim do jazdy po miescie (70-80% uzytkowania), wiec szukam czegos niewielkiego, w miare zwrotnego i oszczednego.

 

Zastanawialem sie nad jakims Punciakiem, albo Honda Civic, ale szczerze mowiac w tematach motoryzacyjnych jestem zielony jak szczypiorek na wiosne ;)

SC 0.9 od emeryta :>

 

No co, do miasta? Mniejszy jest tylko Smark, pardon, Smart, niewielkie jest niezaprzeczalnie, zwrotne jak rower, oszczędne - 5 litrów w mieście (do 6 zimą), 4 w trasie i to nie są wyssane z anusa wartości. Tyle że ma kiepskie modyfikatory: -10 do lansu na osiedlu, -10 do bezpieczeństwa biernego, -5 do pojemności bagażnika. Jest za to +5 do manewrowości i +20% zniżki u kowala. Wersja 1.1 ma jeszcze +5 do radosnego brykania, ale też +1 do spalania.

A najlepiej (jeśli zechcesz brać SC pod uwagę), zajrzyj tu i porozglądaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne pod temat: podobny budzet (moze do 12k, ale to max), autko przede wszystkim do jazdy po miescie (70-80% uzytkowania), wiec szukam czegos niewielkiego, w miare zwrotnego i oszczednego.

corsa, civic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to samo na co przy kazdym innym uzywanym autku... najlatwiej sprawdzaj odstepy miedzy roznymi czesciami karoseri samochodu. Obejrzyj maske czy jest rowno zalozona w stosunku do blotnikow, czy swiatla nie odstaja z jednej czy drugiej strony. Klapa bagaznika... sprawdz tez sruby od licznika czy nie byly ruszane... bo licznik mogl byc krecony. Autkiem trzeba sie przejechac przed jego zakupem. O autoryzowanej stacji ASO nie wspominajac... wsadza na podnosnik, sprawdza numery i bedziesz wsio wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze bagaznik pod wykladzina czy nie ma tam jakis "szlaczkow" i wody no i z boku tez luknij, zwroc uwage na szyby czy sa z tego samego roku badz z nastepujacych po sobie wiadomo ze przednia mogla peknac a bocznymi mogli zajac sie zlodzieje ale jesli beda z tego samego roku to daje wskazowke ze na 90% nie byly wymieniane (zawsze mozna na szrocie poszukac z tego samego roku ale nie kazdemu chce sie w to bawic) czyli nie bylo nic powaznego, do tego porownaj zuzycie lewarka i kierownicy do przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subaru Impreza 4x4 jest OK.. taka bym nawet do domu dojechal.. a nie, ze musze drałowac pod gore bo moje FWD nawet tylem nie daje rady ;)

 

post-106822-1199749062_thumb.jpg

kto zgadnie co jest pod literka T z tablicy rejestracyjnej ? ;)

Sorry za dość mocny OT

 

Ale co robi ta wlepa na masce z death proof :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto zgadnie co jest pod literka T z tablicy rejestracyjnej ? ;)

PPC :)

 

Wczoraj rozmawiałam z jednym userem ppc o moim golfie, może się komuś to przyda...

 

95', 1.8 ben+lpg, 162k km przebieg miał na początku (z niemiec). Teraz ma 193k km, przezyl turcję, wszelakie targi, wycieczki i codzienne jazdy 80km. Jedyne wydatki to te eksploatacyjne i kolektor, ale z winy mechanika (źle przykrecony, musiał być wymieniony po przejechaniu w takim stanie x km).

 

Moja rodzina ma tylko europejskie samochody, ale teraz rozstaje sie z golfem, a na jego miejsce wchodzi mazda 323 s 96' 1.5 bez+lpg. Zobaczymy, jak się będzie sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na ulicy dwóch znajomych taksówkarzy i obaj mają audi. Jeden 80 drugi 100. Silniki po 400 i 600 tys przebiegu na gazie. Zgadnijcie czy się psują?

 

BTW Silnik 2.3l z audi bierze 13l gazu na 100 km w mieście. Ja im wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co pchać w Audi 100 - dobre samochody, dopóki się nie zaczną sypać - potem skarbonka.Nie uwierzę,że na gazie (czy nawet nie ) mają przejechane po 600 tys km - bajka dla Wojtusia - to nie diesel Merca, żeby takie przebiegi robił i nie trzeba było w niego pakować.

W tym przedziale cenowym tylko Honda Civic, Golf III lub jakiś Seat.

Honda- jeśli w dobrym stanie to palcem nie dotkniesz i będziesz się cieszył, Golf - podobnie, ale pierdółki siadają i to normalne - (plusem są tanie części), Seat - podobnie jak Golf.

Honda jednak da Ci największą przyjemność z jazdy - dynamiczny silnik, dobre zawieszenie i mało awaryjny - jedyny minus - drogie części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym tylko Honda Civic, Golf III lub jakiś Seat.

Łuaa.. dawno sie tak nie usmialem :P Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tym jak to mówisz pancerwozem masz większą radość niż małym wozidełkiem które telepie się na wybojach i żre go rdza. Nawet stare audi jest o niebo lepiej wykonane niż nowsze kompakty. Za tę cenę warto, tyle ze bez quattro, bo więcej pali niż normalnie.

 

Każde auto się posypie jak o nie nie dbasz, a części do tych audi sa porównywalne cenowo z tymi od golfa, więc masz limuzynę tanią w utrzymaniu o dużo większym komforcie jazdy i użytkowania od golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łuaa.. dawno sie tak nie usmialem :P

A z czego tak się uśmiałeś?

Ja przejeździłem już w życiu "kilkoma " samochodami i mogę coś powiedzieć.

A ty zamiast spamowac , napisz coś konstruktywnego

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale golfa wymienił też a jego już nie podałeś. Audi 100 to może faktycznie trocheza drogie al 80 uważam że jest w porządku i co najważniejsze dobrze zdabany będzie długo służyć(ze nawet nie wspomne o rdzy której w tym wozie niedoświadczysz).Ja tam wyhcodze z założenia że lepiej kupic coś starszego a a dobrym stanie i ewentualnie coś poprawić niż kupić jakieś nowsze auto do tego gołe i niezbyt zdabane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiem czy wiesz ale seat to vw ktorych niby nie lubisz

A kto napisał ,że nie lubię?

Dla twojej informacji do niedawna jeździłem Golfami.

I wiem dobrze ,że Seat to grupa VW :)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to ująłem maleńka ;), praktycznie 80% części z Golfa III znajdziesz w audi 80 B4. Dlatego lubię koncern VAG, bo kuując część do golfa płacisz taniej, a masz to samo co w audi.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...