Skocz do zawartości
KrOOliK89

Samochód do 10 000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Podczepie sie pod temat... moze juz nie sedan jak nubira o ktorej pisalem ale hatchback (honda civic 93r strasznie glosna w srodku wiec odrazu odpada... i za mala z tylu)... smiga ktos fiatem bravo 1.6, 1.8 ewentualnie diesel? Jak to sie spisuje? Interesuja mnie tylko modele z silnikiem nie slabszym jak 100 konikow (takie zboczenie bo w thali mam 75 i trzeba to naprawde krecic zeby to zaczelo jechac... a wiadomo wacha za free nie jest... ten malutki silniczek 1.4 spokojnie mozna wykrecic zeby 12 litrow spalil -_- ) Poszukuje od kilku dni jakis ciekawszych opini o tym autku ale duzo nie ma... a na autocentrum srednia ocen to 4 na 5... To autko szalenie mi sie podoba wizualnie z srodku jak i na zewnatrz... Mozna je kupic do 7 tys i po fotkach nie widac zeby je rdza zjadala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko brawo jest ladniejsze i narazie szukam opini o nim ;) W przyszlym miesiacu juz bede mial do konca kaske na autko wiec bedzie trzeba cos kupic na wakacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w jakims temacie pisałem z kimś nt Fiatów bravo/punto ;) Bravo/Brava nie rdzewieje, ponieważ blacha w nich jest ocynkowana, więc jezeli auto nie było po wypadku to nie powinno rdzewieć. Silnik 1.6 16v zapewnia juz niezłą dynamike a 1.8 jeszcze lepszą ;) W dodatku 1.8 było montowane w wersjach HGT czyli takich 'usportowionych'. Co do awaryjności, to jak trafisz na egezemplarz w dobrym stanie, to po wymianie płynow, olejów itd powinien pojezdzić długi czas bez inwestowania grubszej kasy. No a jak coś się popsuje to częsci nie są drogie, bo zazwyczaj psuja sie jakies pierdółki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie znalazlem typka z warszawy ktory ma do sprzedania brawo za 6 tys.. tyle ze bez klimatyzacji i poduszek... wolal bym wydac te 7.... 7.5 tys i miec juz praktycznie full opcje i najlepiej 1.8 :) Tyle ze takie autka sa gdzies w polsce milion km od warszawy o_O i na dodatek sprowadzane... czyli + 1200 rejestracja + 700 zl wacha na benzynke na 2 samochody... a to juz troszke wiecej wychodzi niz przewidywalem...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.. widizalem to.... tyle ze to wlasnie do rejestracji... a do tego z warszawy cholernie daleko... oprocz tego widac po fotkach ze prawy bok mial uderzony...

Aa.. no i to wykatowane radio z ktorego przyciski poodpadaly...

 

EDIT :lol: PEKLEM ZE SMIECHU :lol:

 

http://www.allegro.pl/item367881852_fiat_c...ing_warto_.html

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, podpada troche to pod 'dres tjunink' ale nie śmiejcie się, że te auto nie ma nic wspolnego z Ferrari ;) Akurat ten model ma dosyć duzo wspolnego, bo było projektowane przez Pinnifarina, czyli tego samego projektanta który projektował modele Ferrari ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, podpada troche to pod 'dres tjunink' ale nie śmiejcie się, że te auto nie ma nic wspolnego z Ferrari ;) Akurat ten model ma dosyć duzo wspolnego, bo było projektowane przez Pinnifarina, czyli tego samego projektanta który projektował modele Ferrari ;]

Z tego co pamiętam to i Hyundai Matrix był projektowany przez Pininfarinę, też ferrari :unsure: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, podpada troche to pod 'dres tjunink' ale nie śmiejcie się, że te auto nie ma nic wspolnego z Ferrari ;) Akurat ten model ma dosyć duzo wspolnego, bo było projektowane przez Pinnifarina, czyli tego samego projektanta który projektował modele Ferrari ;]

To ze projektowala go ta sama osoba co ferrari to nie oznacza to jeszcze ze to jest ferrari ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm może ktoś poradzi

 

warto do 10k szukać punto II ?? jaki silnik ?? jak to jeździ ? jak się psuje ? bezpieczne ? za 10 ciężko kupić civika lepiej jak 98 w stanie zadowalającym, jest jeszcze rover 200 ale to starsza konstrukcja i tak pomyślałem może jednak fiacik,, samochód będzie 3drzwiowy,, składa się tam kanapa ?? ;) szukać w pl czy spisywać umowę i ściągać ?

 

http://allegro.pl/item363944291_fiat_punto...zych.html#photo

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5317695

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japończyki z lat 90-tych są nie do zajechania.

Inna sprawa ich wygląd. Zawsze wyprzedzały swoją stylistyką ale teraz już wszystko przypomina chińszczyznę.

Fiat Punto II natomiast swoją kanciastością dzisiaj wyprzedza stylistycznie większość japońców niestety.

No ale konstrukcyjnie punciok a civic to inna epoka.

I zależy na czym Ci zależy. Dobry silnik i potwierdzona jakość Hondy czy ładny wygląd zewn. i oszczędność małego silnika np. 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w P2 silnika Fire nie ma, ogolnie 1,2 8V do oszczednych nie nalezy, no chyba ze bedziesz sie wolno toczyl ;]

moj po miescie pali ok 9-9,5gazu (niby nie duzo, ale to tylko 60KM)

 

co do psucia sie, to nie ma jakis wiekszych problemow.

 

we wnetrzu po 8 latach nie ma jakichs glosnych trzeszczen z deski rodzielczej.

 

jedynym mankamentem sa fotele (przednie), po przebiegu 120kk sa dosc 'wysiedziane', gabka w oparciu kierowcy spadla/przesunela sie i mozna wyczuc metalowy pret z konstrukcji fotela.

 

za 10tys dostaniesz mlodszy rocznik niz 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm,, taki civic ~98 jest nowocześniejszy niż P2 ?? punciak chyba wygodniejszy - civka jest ciasnawa, punciak jest wyższy. widzę że punto za 10k to już doposażony samochód jest ;] jak z kosztami serwisowania ?? silnik może trafi się większy,, warte coś te dizle w p2 ? bo drogie też nie są,, jakaś lista słabości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam ze ciezko kupic fajne autko w dobrym stanie za taka kase... za to to mi sie rzucilo w oczy dosc mocno....

 

http://www.allegro.pl/item372164934_fiat_b...147_km_96r.html

 

"co do przebiegu 250 tys km jak komuś nie odpowiada moge przekrecić jak reszta na 120-150 tys kwestia 1 godziny roboty "

 

Ciekawe ile taki silnik ma zywotnosc... tym bardziej ze jakis emeryt tym nie jezdzil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam ze ciezko kupic fajne autko w dobrym stanie za taka kase... za to to mi sie rzucilo w oczy dosc mocno....

 

http://www.allegro.pl/item372164934_fiat_b...147_km_96r.html

 

"co do przebiegu 250 tys km jak komuś nie odpowiada moge przekrecić jak reszta na 120-150 tys kwestia 1 godziny roboty "

 

Ciekawe ile taki silnik ma zywotnosc... tym bardziej ze jakis emeryt tym nie jezdzil...

takie sa u nas realia przychodzi klient patrzy tam 230tys nastukane w dieslu i mowi panie ten samochod to juz swoje przejechal i nie kupi, woli znalezc takiego samego byc moze nawet doslownie ten sam gdzie jest 170tys i go kupi dlatego nienawidzilem jezdzic na gielde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3007197[/snapback]

takie sa u nas realia przychodzi klient patrzy tam 230tys nastukane w dieslu i mowi panie ten samochod to juz swoje przejechal i nie kupi, woli znalezc takiego samego byc moze nawet doslownie ten sam gdzie jest 170tys i go kupi dlatego nienawidzilem jezdzic na gielde
Dlatego nie jezdze na gielde tylko wciaz szukam samochodu od osob prywatnych... Zreszta gielda mnie drazni... same golfy, audi a4, passaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm,, taki civic ~98 jest nowocześniejszy niż P2 ?? punciak chyba wygodniejszy - civka jest ciasnawa, punciak jest wyższy. widzę że punto za 10k to już doposażony samochód jest ;] jak z kosztami serwisowania ?? silnik może trafi się większy,, warte coś te dizle w p2 ? bo drogie też nie są,, jakaś lista słabości ?

jezeli nie bedziesz jezdzil do ASO to koszty sa niewielkie, np. klocki 50-70zl, tarcze ok 100, amorek przod ok 100zl, wiec ceny niskie ;]

dieslem nie jedzilem, ale slyszalem ze te comonraile fiatowskie sa nie do zajechania, poza tym nie klekocza tak jak inne na pompowtryskiwaczach;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz poratowaliście mnie cennymi uwagami przed kupnem zdezelowanego bmw (BTW dzięki Sz@tynbury i martian1), zmęczony już poszukiwaniem samochodu zapytam tutaj a nuż znowu ktoś pomoże w weryfikacji albo da jakieś cenne uwagi:

Umówiłem się wstępnie na oglądnięcie mazdy 626:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5451975

Samochód jest od kilku lat w kraju, 1,5 roczna instalacja gazowa, niestety jest to wersja amerykańska (ponoć japońska jest solidniejsza). Czy warto się nią zainteresować? Najbardziej martwi mnie automat którego ewentualna naprawa kosztuje zdaje się sporo kasy.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie polece coś takiego, do 10k da rade znaleźć:

http://www.moto.allegro.pl/item375902282_h...s_1998_gaz.html

samochód pakowny, wygodny, starsze osoby narzekają że jest niski. Mało co się w nim psuje jak dostaniesz mało bity, albo wcale. Ja mam 220k już na liczniku, w silniku nie było nic robione, a mechanik stwierdził że do 300k bez problemów da rade. Jedyna bolączka to rdzewiejące nadkola jak ktoś nie dbał zbytnio.

Najlepiej kupuj po lifcie w 97r, niestety problem jest troche z częściami do niego, bo ten model civica jest najmniej popularny. Ja nim jeżdże odkąd mam prawko i kocham ten samochód :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozgladam sie za PIERWSZYM autkiem (jakis Hatchback) na miasto. Do wydania mam MAX 14000 PLN z kosztami rejestracji !!!

Mysle ze najlepszym wyborem bedzie auto z lat od '95 z silnikiem benzynowym 1.2L do 1.6 lub 1.9 TDi

Im wiekszy silnik tym wieksze koszty ubezpieczenie tak ?

 

NIE CHCE MIEC:

"duzego rodzinnego samochodu" typu passat, audi 80 itp

Opla, Forda, Peugeota, Alfa Romeo, Renaulta

 

Szukam ekonomicznego samochodu (bede nim codziennie dojezdzal do pracy + jakiej wyjazdy do ok 15km) z dobrym wyposazeniem (klima mile widziana)

 

Modele ktore mnie interesuja to: (linki przykladowe)

 

1 - Volkswagen Polo http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5358241

Bardzo fajny samochod. Silnik benzynowy 1.4 wystarczy, sa wersje z klima i za ok 10k mozna dorwac calkiem przyjemne auto. Wielkim atutem sa ogolnie dostepne i tanie czesci koncernu VAG :)

 

2 - Seat Ibiza w wersji CUPRA http://www.allegro.pl/item377649551_seat_i...ra_piekna_.html

http://moto.allegro.pl/item377709795__seat...acz_warto_.html

Prawie jak VW Polo. Ladny i zgrabny samochod :) Jedyne co mnie zastanawia to jakosc wykonania ;/ Mysle ze silnik 1.9TDi jest dobra konstrukcja :)

 

3 - Rover 25 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5410491

Przyjemny samochod - jednak to Ro(W)er ;/ ;/ co o nim sadzicie ? jak z dostepnoscia czesci ?

 

4 - Honda Civic http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5445204

Podobno to to samo co Rover 25 z tym ze mniejsze i mniej popularne. Czesci sa drogie :(

 

Co wybrac ? Doradzcie mi :)

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze poszukaj jakiejs fabii, zdecydowanie najnowsza konstrukcja, napewno najbezpiczniejsza z tych wszystkich (4gwiazdki NCAP) jest pelno 1.4MPI (a moze gaz? tez masa tego jest) lub jakies SDI/TDI choc z tym bedzie ciezej pewnie troche sie naszukasz ale chyba warto, ja bym polo odrzucil na starcie (95rok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy mial taka ibize tyle ze zawirusowana na ~130km i zolta. samochod przyjemny, ladnie sie zbiera, troche twardy, malo awaryjny, malo palil jak na osiagi. ale jak mu sie cos w silniku czy skrzyni sypnelo to ponad 3k wydal. ale twierdzil ze warto w niego pakowac. sprzedal bo potrzebowal pieniedzy i jezdzi teraz firmowym yarisem

 

o roverze nic niewiem to nie powiem.

 

a taka civike to ma kuzynka. kupila jakies pol roku temu. z zwyklym silnikiem 1.6 bardzo fajny samochodzik, podobno malo awaryjne. mi tam sie podoba najbardziej z tych. na pierwsze auto ten co podales wg mnie najlepszy jak na 1 autko dla mlodziaka. tylko czy bedziesz mial pieniadze jak cos sie sypnie? ja na poczatku przez pol roku jezdzilem volvo 480 turbo (120km) i doszedlem do wniosku ze lepiej sie jezdzi duzymi furami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma Mazde 323f i z tego co pamietam, to dosc duzo bulil za rozrzad, amorki etc.

 

Jesli chodzi o Rovera, to czesci plasuja sie na poziomie japonczykow z lat 90. Generalnie to Honda Civic, tylko ze ladniejsza :) Przy zakupie uwazac na to, czy uszczelka pod glowica nie puszcza (silniki K Rovera), poza tym standardowe sprawdzenie blachy, spasowania czesci i reszty. Jesli chodzi o awaryjnosc to glowna bolaczka jest wlasnie uszczelka pod glowica, w sumie mozna zalozyc ze kazdy posiadacz R z silnikiem Rovera bedzie ja musial predzej czy pozniej wymienic (na rynku jest dostepny nowy typ uszczelki eliminujacy ta przypadlosc). Cenowo, jak zmienialem amorki to przod wyszedl po ~175 szt, a tyl ~220zl, czesci mozna kupic uzywane ze szrotow, z rozbiorek od prywaciarzy takze nie ma co narzekac. Ja kupilem swojego Roverka, bo za te pieniadze nie bylo innego samochodu z dobrym wyposazeniem, ladnym wygladem i tym czyms :) Zakupu nie zaluje i nastepny samochod to tez bedzie Rover.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...