Skocz do zawartości
KrOOliK89

Samochód do 10 000zł

Rekomendowane odpowiedzi

w P2 silnika Fire nie ma, ogolnie 1,2 8V do oszczednych nie nalezy, no chyba ze bedziesz sie wolno toczyl ;]

moj po miescie pali ok 9-9,5gazu (niby nie duzo, ale to tylko 60KM)

 

co do psucia sie, to nie ma jakis wiekszych problemow.

 

we wnetrzu po 8 latach nie ma jakichs glosnych trzeszczen z deski rodzielczej.

 

jedynym mankamentem sa fotele (przednie), po przebiegu 120kk sa dosc 'wysiedziane', gabka w oparciu kierowcy spadla/przesunela sie i mozna wyczuc metalowy pret z konstrukcji fotela.

 

za 10tys dostaniesz mlodszy rocznik niz 2000

Tak, tak, w P2 silnik 1242 8V to "fajerek" jak się patrzy. Typowy przedstawiciel rodziny FIRE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amorki tył do Mazdy 323F japońskie Kayaba - 245zł sztuka.

Dużo ?

Dużo :P do europejskiego samochodu tyle kosztuje dobry amor na przód :P na tył są po 150zł.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

 

Cena: MAX 15k

 

Najlepiej Hatchback albo Sedan, raczej diesel (chyba ze juz nie sa wcale tansze w 'tankowaniu').

 

Moj glowny typ poki co to Astra II HB. Poprawcie mnie, jesli celuje w 'szrot'.

 

 

 

P.S. Wszystie Golfy, BMW e36 i inne temu podobne dreswagony odpadaja na dzien dobry. Jedyne o czym zawsze marzylem to VW Corrado, ale dostac to w dobrym stanie graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgladam się za mazdą 323F , do ok 10000 czy warto kupić takie auto ,generalnie podoba mi się ale -co z silnikiem i blachami ?

jak dokladnie obejrzysz podloge.... kielichy... i stwierdzisz ze nie sa przezarte na wylot to pewnie (tyle ze to raczej nie mozliwe). Jezdzilem 1.8 GT i silniczek pracuje fajnie... chodz luksusu na poziomie bentleya nie mozna sie spodziewac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz silnik 1.5 to tylko i wyłącznie auto z rocznika 97' bądz wyżej.. Jakimś cudem te silniki od tego rocznika są trwalsze. Ale i tak przy kupnie pokusiłbym się o analize spalin (ktora wykryje spalanie oleju?), bo pierścienie olejowe i uszczelniacze zaworowe są czestą usterką w silniku Z5 o którym piszesz (głównie właśnie przed 97 rokiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i? nie każdy trzaska 50km rocznie ;]

raczej dziadkowie do kościoła tymi mazdami nie jeżdżą... zresztą sprowadzany szrot do Polski ma w 90% kręcone liczniki... jak nie przez "naszych" to tam na miejscu przez turków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdym autem jakie sobie wybierzesz tak będzie ;) Jedni zawsze klną, inni są zadowoleni.. Chcesz Mazde, prosze bardzo, tylko poczytaj o usterkach, o tym na co warto zwracać uwage przy kupnie, wez auto na przegląd i przygotuj pieniądze na potrzebne wymiany po kupnie (olej, filtry, świece, rozrząd, moze przewody WN). Jeśli masz od kogo, to pożycz miernik grubości lakieru. (Gdy sprzedający to urządzenie zobaczy to zaraz prawda wychodzi na jaw :-P )

Wiadomo, ze nie mozna wymagac od 12-15 letniego samochodu, że będzie jak nowy.. Najważniejsze to nie patrz na przebieg, a na stan samochodu.. Co Ci po tym, że auto ma 100k km, jak juz trzeci raz tą 100k robi ;)

 

Oczywiscie sprawa najważniejsza! Wez kogoś ze sobą kto obejrzy z Toba samochód, a najlepiej dwie osoby :lol:

Znam to z autopsji, kupując auto myślisz juz tylko o tym zeby sie przejechac, wiec potrzeba zdecydowanie osob trzeźwo myślących do towarzystwa.

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdym autem jakie sobie wybierzesz tak będzie ;) Jedni zawsze klną, inni są zadowoleni.. Chcesz Mazde, prosze bardzo, tylko poczytaj o usterkach, o tym na co warto zwracać uwage przy kupnie, wez auto na przegląd i przygotuj pieniądze na potrzebne wymiany po kupnie (olej, filtry, świece, rozrząd, moze przewody WN). Jeśli masz od kogo, to pożycz miernik grubości lakieru. (Gdy sprzedający to urządzenie zobaczy to zaraz prawda wychodzi na jaw :-P )

Wiadomo, ze nie mozna wymagac od 12-15 letniego samochodu, że będzie jak nowy.. Najważniejsze to nie patrz na przebieg, a na stan samochodu.. Co Ci po tym, że auto ma 100k km, jak juz trzeci raz tą 100k robi ;)

 

Oczywiscie sprawa najważniejsza! Wez kogoś ze sobą kto obejrzy z Toba samochód, a najlepiej dwie osoby :lol:

Znam to z autopsji, kupując auto myślisz juz tylko o tym zeby sie przejechac, wiec potrzeba zdecydowanie osob trzeźwo myślących do towarzystwa.

mam kolegę mechanika ,pochlebnie sie wyraza o " japońcach " z licznikami to na 100 % przekręt bo oto mazda 323f z 95 robiła rocznie ....25km. :wink: np.

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=516382291

 

autko jak dla mnie w sam raz mały silnik do śmigania po mieście z tego co czytam to " branie " oleju jest dużym mankamentem

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to że chcesz Mazde 323F, to z jakiegoś powodu? Wygląd etc? Bo jesli nie, to rozejrzyj się za Hondą Civic? V/VI gen w Twoim przedziale cenowym.. Spalanie podobne, silniczki żwawsze i raczej z mechanicznych problemow to nic takiego nie uświadczysz (oczywiscie zdarza sie, bo zaraz ktos powie ze glupoty opowiadam :-P ) V gen ma problem z korozja (ale to "lepsze" i tańsze do zrobienia niz spalanie oleju) a w VI gen takich problemow z blachą już nie ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej wspomniał... warto zaopatrzyć się w czujnik lakieru. Ja w listopadzie zmieniałem samochód i podczas rozmów telefonicznych, wypytywania o auto "bezwypadkowe"... gdy zaznaczyłem, że mam zamiar sprawdzić je podczas oględzin czujnikiem, okazywało się nagle, że to drzwi malowane albo dach itp. Wydałem 150zł, ale zaoszczędziłem sobie jeżdżenia po cały kraju i niepotrzebnego robienia kilometrów. Warto kupić taką rzecz, bo przynajmniej wiesz na czym stoisz w momencie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna rada, nie sugerujcie się grubością lakieru w samochodach mających po 10 lat, wystarczy otarcie i już jest inna grubość bo element lakierowany, warto sprawdzić oczywiście czy nie ma na samochodzie tony szpachli, ale to, że było coś tam lakierowane nie powinno skreślać samochodu... zwłaszcza 10 letniego.

Sprzedaje samochody i śmieszą mnie ludzie co podchodzą np. do 16 letniego audi za 9 tyś i mówią "Paaaanie ale ten samochód to był tu lakierowany..."

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgladam sie za czyms sportowym do 10tys zl... fiat coupe... jakie jest Wasze zdanie na temat tego wozidelka? Wersja 2 litrowa bez turbo... o turbo sie duzo zlego naczytalem... ale nie wiele mniej dobrego ;) Glownie sprawa psucia sie i koszta... szukam jakiejs zabawki ktora bym postawil obok motocykla ;) .. wyciagal raz na tydzien.. i do jazdy zima... Na codzien sprinter i yamaha... a to tak bardziej dla rozrywki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opel Calibra (rocznik 96, 97) wyprodukowane w finlandii (lepsze blachy) z full wypasem (skora, klima itp.) i silnikiem 2,5litra V6 :wub:

co do "kupety", to nawet fajne autko ;) A czy awaryjne ? Zalezy to od jego stanu i poprzednich wlascicieli jak o niego dbali :P Bo nawet alfa moze byc malo awaryjna jezeli sie o nia dba :D

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bez turbo?? wlasnie turbo daje najwieksza frajde, tylko kupic w dobrym stanie i jezdzic odpowiednio (nie palowac na zimnym silniku i po ostrzejszej jezdzie odczekac niech ostygnie i obroty turbiny spadna)

 

nie lepiej by bylo jakiegos RWD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...