Skocz do zawartości
Diverse

Karta Do Quake 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosze o pomoc przy wyborze karty graficznej za rozsadna cene :wink:

Obecnie mam Matroxa, jednak nie radzi on sobie za dobrze w 3D i przydaloby sie cos do pogiercowania.

CPU to 2x P3 1GHz, mobo to abit VP6 z AGPx4.

Zalezy mi glownie na Q3, czasem jakies ET, tylko zeby karta wyrobila 125 FPS przy akceptowalnej jakosci.

Nie jest wymagane jakiekolwiek wsparcie dla DirectX, mam Linuxa, wiec uzywam OpenGL.

Najlepiej, gdyby to byla NV ze wzdgledu na sterowniki, ale nie wykluczam innych opcji. I milo by bylo, gdyby dalo sie na niej zamontowac WC, albo chociaz cos pasywnego.

Cena najlepiej jak najmniejsza, cokolwiek, co wyrobi 125 FPS sie nada.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w zyciu do tego proca nie wstawiaj 6600, bedzie Ci ta karta mocno ograniczac. Wez 4Ti, albo Radka 8500. To podobne wydajnosciowo karty.

 

EDIT:

 

Jak masz Linuksa to wez NVidie, bo stery ATI dla Linuksa to bida i nedza.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdziałce grasz ?

Mój brat kiedyś ostro "kłejkował" i wtedy za jego czasów używało się 640x480, wysoka gamma i ogólnie grafika jak najbardziej biedna + modele przeciwników jaskrawe Tank-i ...

 

Wtedy na celeron 500 (lekko podkręconym) , 128MB Ram oraz GF 2MX miał 125FPS ...

 

Myślę, że Radeon 9000 lub 8500 (szybszy) spokojnie pozwoli Ci grać przy 125FPS nawet na wysokich detalach i wysokich rozdziałkach :)

Niestety, w przypadku Linuksa może być problem.

 

Więc ... podobny wydajnościowo do tych radeonów będzie GF 3Ti albo GF4 jak masz więcej pieniędzy :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, nawet modele przeciwnika te same :)

Ale mysle, czy by nie sprobowac zwiekszyc do 1024x768, bo po wylaczeniu koloru mapy gra mi sie wygodniej.

Niestety, w przypadku Linuksa może być problem.

Akurat w przypadku quake 3 na linuxie mam mniej wiecej 10% wiecej klatek (w przypadku GF 78GT, przy matroxie nie bylo jak sprawdzic) :wink: . No i obsluga smp :)

Chyba skusze sie na gf4 Ti, tylko musze poszukac jakiegos ciekawszego na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GF2 GTS Pro grałem w Quake 3 na maks detalach płynnie , karta ciągle w użyciu :wink: (soon na sprzedaż)

Tu nie chodzi o płynnie ... a o 125FPS :)

Dzięki temu się lepiej gra/skacze ... brat mi to kiedyś jakoś demonstrował :) np na q3dm6 przeskakiwał z "mostku" do rail'a ... (bez kodów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GF2 GTS Pro grałem w Quake 3 na maks detalach płynnie , karta ciągle w użyciu :wink: (soon na sprzedaż)

hehe :) GF2 to lekka przesada :D ceny są teraz takie że sobie może coś ciutke lepszego wrzucić spokojnie mimo nie najszybszego procka :-P

ale też nie aż GF 6600 bo poco taką kartę :D:D:D

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o płynnie ... a o 125FPS :)

Dzięki temu się lepiej gra/skacze ... brat mi to kiedyś jakoś demonstrował :) np na q3dm6 przeskakiwał z "mostku" do rail'a ... (bez kodów)

Spoko :) robiłem na tym GF2 co w podpisie Trickjumping na Enemy Territory i nie trzeba do tego wcale tylko 125FPS silnik Quake 3 ma też błędy przy nizszych wartościach :rolleyes:

Niechce mi się instalować Q3 na starym kompie w tym momencie ale jeśli dobrze pamiętam (2001r :-P ) to chyba było te 100fps albo ponad :wink:

 

Ale ja bym brał jakiegoś radzia 9550 styknie Ci na pewno. Chyba że chcesz kupić mojego GF2 a nie spieszy Ci się już kupować kartę. :wink:

 

............aha zauważyłem że na linuxie chcesz puszczać grę w takim razie nie bierz radzia. Weź 4Ti jak mówią koledzy (ale s[ciach!]iel trzyma cenę :))

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam linuxa i GF 6200A z 128 DDR2 firmy galaxy (325/700) quake3, ut2004,quake4, doom3 czy a nawet quake wars działają bez problemu z tym że 3 ostatnie nie na full detalach ale mam 1 procesor march=athlonxp 2000MHz (10 *200) i 768( + 512 od niedawna) MB ramu (DDR400) na nf2ultra żeby porównanie było

Uwaga xgl i aixgl nie są na niej w pełni stabilne i wydajne ale działają.

przejrzyj phoronix.com znajdziesz informacje o hardwarze z punktu widzenie użytkownika linuxa i solarisa

ps. odradzam karty starsze - wsparcie Nvidii dla *nixów jest krótsze a więc >=GF6 chyba że niedługo zmieniasz ten komputer

Edytowane przez bachtiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadzajcie tak ze słabością tej płyty, ja sobie do niej dokupiłem tanim kosztem z allegro 2 Pentiumy 3-S tualatin 1.266 MHz, procesory w testach mają wydajnośc mniej więcej taką jak Athlon64 3200+. MBardzo dobrze radzi sobie także ze wspomnianym tu GF 6600 i to w wersji GT.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...