Skocz do zawartości
wookie85

Ocena /wrazenie/ Sugestie ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Dość proste kształty, co akurat mi się podoba, jednak cała wizualizacja już nie. Od jakiegoś czasu wszyscy idą w stronę łatwych projektów robionych właściwie bez większego przemyślenia, na szybko. Jakby tak popatrzyć na tą koncepcję ogólnie, to nic specjalnego sobą nie reprezentuje. Brakuje mi jakiegoś ciekawego "smaczku", który wyróżniałby twoją koncepcję na tle innych budynków mieszkaniowych stawianych teraz. Takie projekty łatwo jest zrealizować w ArchiCAD, ale już gorzej jak chce się wprowadzić coś niestandardowego.

 

Wracając do samego projektu. Moim zdaniem takie oświetlenie balkonów nie będzie praktycznie. Mieszkający w na najwyższym piętrze mogą narzekać na nadmiar światła w nocy, co nie jest raczej mile widziane. To bym zmienił. Drewnianych akcentów też moim zdaniem jest za dużo. To one właśnie mogłyby trochę wyróżnić ten budynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatlo mozna samemu wlaczyc/wylaczyc , to jest kwestia umowna poprostu.

Co do drewna to w sumie to wyroznia troche ten budynek bo w Lodzi defakto nie widzialem zadnej mieszkaniowki czy tej wielkosci budynku z drewnianym wykonczeniem. Co do bryly lubie proste ksztalty , zabudowa sasiednia nie pozwala na zbytnie szalnstwo , gdyby to bylo stawiana nie w centrum praktycznie a gdzies dalej moglo by byc wieksze szalnstwo. Smaczek heh coz po 3 miesiacach nad tym projektem czlowiek stwierdza ze zabawa w smaczki w mieszkaniowce sie nie sprawdza i jest to baaardzo trudne , ja juz psychicznie jestem tym projektem zmeczony :D , nie chcialem go zarznac probujac na sile stworzyc cos faktycznie co by go wyroznilo ( ba bylo w 1 koncepcji , ale doszedlem do wnioski ze wlasnie ze wzgledu na przeznaczenie budynku , i pare innych aspektow , nie ma na to miejsca ) , wiec skonczylo sie na tym co widac.

 

Dodam jeszcze ze ciezko sie projektuje mieszkaniowke ze wzgledu na pewnie ograniczenia.

 

Aha jesli myslisz ze projekt jest na szybko to sie mylisz ;] , dla kogos kto na codzien struga taka zabudowe moze i owszem ale dla kogos kto sie uczy to juz nie taka prosta sprawa , i poprzez nascie etapow powstaja ta mieszkaniowka , to tylko wizka , juz nie bede rzutow wrzucal bo spore , ale zgranie wszystkiego ze soba w takim projekcie jest dosc nie latwe , poki co ;]

 

No chyba ze moze podac budynku z takim smaczkiem czy czym co by go faktycznie wyroznilo bo chetnie zobacze , ostatnio mieszkaniowka w lodzi to jedna wielka kupa i na palcach jednej reki mozna policzyc ciekawe obiekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat to drewno odpowiada, a budynek napewno bedzie sie w lodzi wyroznial, bo malo jest takich nowoczesnych mieszkaniowek wykonczonych drewnem, w centrum.

Co prawda sam mieszkam na przedmiesciach ale w centrum bywam codziennie wiec wydaje mi sie ze moge zabrac glos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz z takim podejscie to najlepiej w ogole nie budowac albo wszystko na bialo i po paru latach odmalowac ;]

 

Technika idzie do przodu , o ile buduje sie odpowiednio i z odpowiednich materialow to nic nie odpadnie i za 30 lat , to nie prl bloki dajcie spokoj ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie ? Bo wiesz ja rozumiem ze komus sie nie podoba ale takie porownanie , kiedy nie wiem jak twoj blok wyglada , jest malo sensowne ;]

 

Jesli zyjesz tym jak budowano kiedys i pod tym wzgledem rozpatrujesz jak material/konstrukcja sie zachowa to sory ale radze sie zdziebko doedukowac ;] czasy sie zmienily i sposob budowania tez , wiadomo nie zawsze , ale materialy ich jakos jest dalece lepsze od tych ktore uzywano do budowy lata temu.

 

No to jest koncepcja , gdzie mozna sobie pozwolic na pewne szalenstwa , nie budynek do postawienia :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zyjesz tym jak budowano kiedys i pod tym wzgledem rozpatrujesz jak material/konstrukcja sie zachowa to sory ale radze sie zdziebko doedukowac ;] czasy sie zmienily i sposob budowania tez , wiadomo nie zawsze , ale materialy ich jakos jest dalece lepsze od tych ktore uzywano do budowy lata temu.

No to to się doedukuj jaki wpływ ma czas na wygląd drewna....

 

Reszta juz gorzej niz na tym projekcie wygladac nie moze bo wykonanie stoi na poziomie betonowego bunkru z II wojny swiatowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak czas wplywa na drewno i wiem jakies sa teraz mozliwosci zabezpieczenia drewna przed tym , nie mowiac o tym ze na taka elewacje pierwszego lepszego "drewna" ogolnie pojetego sie nie kladzie , nie martw edukuje sie o tym od 3 lat , no nie tylko o tym ;]

 

a co do bunkra to coz kazdy ma prawo do wlasnej opini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak czas wplywa na drewno i wiem jakies sa teraz mozliwosci zabezpieczenia drewna przed tym , nie mowiac o tym ze na taka elewacje pierwszego lepszego "drewna" ogolnie pojetego sie nie kladzie , nie martw edukuje sie o tym od 3 lat , no nie tylko o tym ;]

 

a co do bunkra to coz kazdy ma prawo do wlasnej opini

Tutaj jednak zgodzę się po części z SGJ. Nie tylko chodzi o to jak wpływa upływ lat, wilgotność na drewno, ale także trzeba brać pod uwagę sprawy konserwacji tegoż drewna, które nolens volens będzie trzeba malować co jakiś czas. W twojej koncepcji jest tego drewna dość sporo i to w niektórych miejscach na dodatek jest ono trudno dostępne. Jednak jest to sprawa wtórna. Mi dodatkowo nie podoba się całkowite przeszklenie klatek schodowych. Dla równowagi dodam, że parking podziemny jest dużym plusem w twoim projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , rozumiem ;].

 

Nie jest podziemny - parterowy jest pod plyta , nie bylo sensu robic tutaj podziemnego a parter i tak mial byc przeznaczony tylko pod uslugi i obsluge mieszkaniowki , ten trawnik na pierwszym planie - tam sa posadzone drzewka ktore przyslaniaja gola sciane sasiedniego budnku i wypelniaja pustke ( nie dawalem na wizualizacji bo przyslonilo by wszystko )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszklone klatki są fajne, ale nie pasują do drewniano-bunkrowego stylu murów. Albo inaczej, te mury nie pasują do klatek :)

 

Druga sprawa, nie wszystko co ładne jest funkcjonalne... zatem te ładne klatki całkowicie są do pupy w nocy, bo jak ktoś idzie po klatce to wszyscy sąsiedzi elegancko to widzą. Ja tego nie lubię, cenię sobie prywatność nawet jak wchodzę klatką schodową :).

 

Podobnie budynki-galerie, w których klatka schodowa jest na zewnątrz budynku... To jest idiotyczne rozwiązanie, że ktoś Ci łazi za oknami, a tu w centrum wrocławia, nowy budynek stawiają z dreptakiem przed oknami... sic! :). Do tego, jest zima, człowiek zmarznięty, i znajdź tu teraz klucze do mieszkania :D

 

Architekci czasami powinni pomyśleć też o maksymalnej ergonomii użytkowania.

 

Jeszcze jedno, pierwsze piętro.. nie uważasz że ta wypustka na górze skutecznie ogranicza dopływ światłą do domu? Mieszkałem parę lat w mieszkaniach z ograniczoną ilością światła - ogólnie nie polecam. Wszystkie takie wynalazki przed oknami jak jakieś rusztowania, cuda na kiju to po prostu całkowicie nieużyteczne ograniczniki światła w mieszkaniu. Jak zwykle, ktoś coś robi, a ani razu nie spróbował tego użyć i zobaczyć czy to jest fajne... :)

 

i jeszcze jedno... chodniki... Jeśli grałeś kiedyś w setllersów, to wiesz że one chodzą optymalną drogą wydeptując sobie ścieżki. Dlatego też po 3 miesiącach, mieszkańcy klatki po prawej wyryją Ci w ślicznym trawniku ścieżkę na skróty do schodów w dół :). nie wiem czemu w polsce jakoś nikt tego nie uwzględnia. Słyszałem, że w anglii ponoć odpowiednie służby patrzą gdzie powstają nieplanowane ścieżki i kładą tam chodnik. Dużo chodników można by przewidzieć zanim powstaną ścieżki w trawie :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergonomia coz uwierz mi ze klatki sa ergonomiczne ( pomijam ilosc swiatla wpadajacego jak mowiles sprawa indywidualna ) szersze niz w normie np , nawet drobiazki w mieszkaniach ( no czasem zdziebko mniej funkcjonalne dla formy ;] ) , moj prowadzacy jest bardzo wymagjacy i pod wzgledem ergonomi knota by nie puscil.

 

Co za tym idzie klatki sa od wew , nie ma wgladu z ulicy na niej ani z sasiedniego budynku. Ja lubie przeszklone , zaluzje daja fajne swiatlo wew.

Mowisz o wysunieciu ostatnie kondgynacji wew ? Od tej strony sa tylko sypialnie , wiec switlo tutaj wpada kiedy slonce jest nisko ( do czasu zabudowy sasiedniej dzialki ale to juz inna kwestia rozwazam obecna sytuacje ) wiec wysuniecie nie wplywa na ilosc swiatla ( wizka przeklamuje , powinienm nieco nizej ustawic kat slonca moj blad ) , pokoje dzienne, kuchnia sa od drugiej strony gdzie najwiecej przebywamy , mieszkanie ma spelniac warunki zabudowy a tam sa okreslone informacje co do ilosci swiatla jakie ma wpadac. No chyba ze ktos poprostu lubi miec mocno oswietlona sypialnie ale to juz sa sprawy znow indywidualne wszystkim sie nie dogodzi ;].

 

Co do chodnika , to jest tylko taras , taki ogrodek dla mieszkancow , wyjsc na peta czy z dzieckiem np , nie spelnia on funkcji stricte komunikacyjnej a zejsc ma byc , taka byla sugestia prowadzacego , ja bym nawet go nie robil ale to troche ulatwi poruszanie sie jak ktos wyjdzie z psem na siusiu ;]

( z parteru sa drzwi ale to takie gospodarcze a nie specjalnie bezsporednie wejscie dla mieszkancow )

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...