Skocz do zawartości
jahras

Nec 7170s "problem Ze Stabilnością"

Rekomendowane odpowiedzi

Pod WinXP mam problem z moim napędem Nec 7170S

 

Mianowicie gdy nagrywarka jest podpieta, system czasami łapie zwiechy na jakieś 5-10 sekund. Nie mozna ruszyć myszką, dźwięk się zacina...

 

Po odpięciu napędu problem nie występuje, dlatego wnioskuję, że tutaj własnie należy szukać rozwiązania.

Chociaż nie do końca...

 

Mój komp to:

Abit IP35-e

C2D E4400 2GHz

GF8600GE

WD AAKS 320GB

OCZ Reaper PC2 6400 2x1GB

Tagan easycon U15 480W

Nec AD-7170S

 

MoBo z 4 złaczami sata.

Gdy dysk był na kanale 1 a dvd na 2 zwiechy ciagle się zdarzały. Odpiąłem dvd, problem ustapił. Wpiąłem dvd do 1 a dysk do 2, problem wystepował, ale o dziwo, gdy odłaczyłem dvd po uruchomieniu XP'ka były małe zacięcia... Przepiąłem dysk do 5-ki (złącza 3 i 4 nie są przylutowane, bo to wersja uboższa płyty :)) i problemu nie było. Dlatego może to jest wina SATA? Skoro nawet na samym dysku w złączu drugim bez napędu były problemy, a po przełaczeniu na złacze 5 już nie?

W każdym razie po podpięciu nagrywarki do któregokolwiej wejścia SATA problem nadal się pojawiał.

 

Próbowałem szukać sterowników SCSI i SATA, ale jestem w tym temacie zupełnie zielony. Nie wiem które mogą się nadawać, a żadnych ze słowem "nec" ani "abit" w nazwie nie znalazłem.

 

Na dodatek nie mogę zainstalować firmware'u do nagrywarki. Próboiwałem uzywając programu Binflash, ale wystąpił błąd przy backupie jak i przy samym flashowaniu. Nie wiem teraz jak spowrotem wgrać firmware, tym programem nie mogę sobie poradzić. W wierszu poleceń (tego uruchamianego podczas instalacji XP) pojawia się komunikat "polecenie nie jest obsługiwane" czy coś :P Z dysku startowego 98 próbowałem, ale nie widzi partycji NTFS. Ściagnąłem NTFS4DOS, to znów nie widzi cd-romu :\

 

Najciekawsze jest to, że pod Vistą, lub przed uruchomieniem XP'ka żadnych problemów nie ma. Napęd czyta z płytek wszystko, ale już w XP'ku jak włożę płytkę i w moim komputerze kliknę PPM na dysk DVD to od razu seryjne zacięcia ;) Dopiero wyciagnięcie płyty pomaga, choć zacięcia nie ustepują, ale zdarzają się rzadziej (raz na pół minuty, OMG :\)

 

Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Najpierw chciałbym zainstalować ten firmware i jakieś nowe sterowniki do SATA i SCSI, może to pomoże.

Aha, XP zaktualizowany, wszystkie dostepne poprawki zainstalowane.

Sterowniki do chipsetu również najnowsze jakie znalazłem (8.3.0.1013).

 

 

Testowałem na napędzie IDE, problemów nie ma żadnych. Niestety nie mam mozliwości podłączyć innej nagrywarki SATA, więc pewności, że to wina akurat tego nec'a nie mam.

 

 

XP'ka instalowałem kilka razy. na początku jest wszystko ok, ale później, po 2-3 godzinach uzytkowania zaczynają się problemy. Możliwe, że to przez jakiś program, ale nie jestem pewien, bo napęd odmawia posłuszeństwa w różnych przypadkach. Tym razem schody zaczęły się, gdy zainstalowałem DaemonTools 4.03HE i zrestartowałem komputer.

 

Z góry dzieki za wszelkie próby pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie sam. Nie wiem jak to się stało, ale po kombinacji z podłączeniem kabelków SATA w pewnym momencie firmware wgrał sie bezbłędnie. Po updejcie wszystko śmiga jak należy :) Tylko dvd-rom strasznie słaby pod względem korekcji błędów, już stoi na allegro :) Zraziłem się do NEC'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...