Skocz do zawartości
Trolu609

Potrzebuję Pomocy Przy Wyborze Wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

myślę, że jest to dobry dział na tego typu pytanie więc dlatego umieściłem tutaj ten topic.

 

Przejdźmy do sedna sprawy.

Poszukuję nowego wzmacniacza do mojego systemu.

Nie jestem audofilem co zaznaczam na wstępie. Jednak mały zalążek dobrej muzyki powoli się we mnie budzi.

 

Jestem teraz posiadaczem eksportowej wersji wzmacniacza Unitra WS-432. Jednak potencjometr odmawia już posłuszeństwa dając się we znaki. Nierównomierny balans jest jednym z powodów dlaczego chcę wymienić ten sprzęt. Narazie chcę odłożyć EWENTUALNĄ naprawę tego sprzętu.

 

Jaki sprzęt posiadam oprócz wzmacniacza?

Audiotrak Prodigy HD2

2x RCA Profigold 3M (nie pamiętam dokładnego modelu lecz z tego co pamiętam to jest to kabel sygnałowy do subwoofera)

Monitory Magnat Integra Professional 75/150 (Potem Magnat zdecydował na zmianę nazwy z Integra na Systema)

Subwoofer KODA SW-1000

Słuchawki Sennheiser HD62TV (z czasem wymienię)

 

Jakim źródłem dźwięku dysponuję?

Głównym źródłem dźwięku jest mój komputer oraz utwory mp3. Rzadziej zdarza mi się słuchać muzyki w formacie FLAC.

W dalszych planach będzie zakup jakiegoś odtwarzacza SACD lub po prostu CD. Jednak to jest jedynie plan...

 

Nad czym się zastanawiam?

Moim zainteresowaniem jest wzmacniacz stereo o mocy maksymalnie 50W@4ohm/kanał. Rzecz jasna wiem, że wystarczy mi już 20W jednak wychodzę zawsze z założenia aby nie dopuszczać do przesterowania wzmacniacza...

 

Jaką mam kwotę na ten cel?

Chciałbym zmieścić się w granicach 250-350zł (+/- coś zawsze się znajdzie)

 

Jaki mam pokój?

5x4M

 

Jakiej muzyki słucham?

Nie ukrywam, że najczęściej jest to klubowa muzyka, bądź po prostu radiowe hity ESKI...

 

Moje typy?

Czytałem dosyć sporo o wzmacniaczach firm takich jak NAD, Onkyo, Pioneer, Denon czy Cambridge...

Prawdę mówiąc najbardziej jestem przekonany do NAD. W związku z tym moją główną uwagę przykuwają produkty właśnie tej firmy.

 

I teraz moje pytanie a raczej prośba...

Czy bylibyście w stanie mi pomóc w doborze odpowiedniego sprzętu?

Narazie niestety nie mam funduszy aby móc zmienić monitory więc to pozostaje bardzo daleka przyszłość... Z czasem przekonam się do czegoś porządniejszego ;)

Oczywiście narazie Unitrę pozostawię aby móc porównać ją z brzmieniem nowego sprzętu i zdecydować czy warto pozostawać przy starym sprzęcie czy wybrać nowy.

 

Pozdrawiam,

Trolu609

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item292382618_harman_kardon_pm_645.html

A to że ma 2x90W to sobie przyciszysz w głośność w kompie.

 

Ewentualnie jak NAD to chyba najlepszy 3220 http://allegro.pl/item291347375_nad_3220pe...nology_ss_.html

Tak ale własnie nie ma 3220 tylko 3220PE... Muszę zobaczyć czym się różnią te wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...