Skocz do zawartości
Whistlerjb

Skromny Awaryjny Zestawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Awaria mojego wysłużonego kompa zmusiła mnie do rozejrzenia się za czymś nowym. Jednak obecne fundusze nie pozwalają mi na szaleństwa. Dysponuję kwotą około 800 zł, za co muszę kupić mobo, ram, procek, dysk, nagrywarkę. Po sugestiach znajomego złożyłem sobie taki zestaw:

 

 

Foxconn A690MG2MA-8KRS2H

AMD Athlon 4000+

Kingston DDR2 2x1gb 667

Z dyskiem i nagrywarką chcę poczekać na Panów sugestie.

Brak w tym zestawie karty graficznej, gdyż póki co będę korzystał z tej zintegrowanej na płycie. Zresztą, najbardziej zaawansowaną graficznie grą, w jaką gram, jest D2, więc nie będzie problemu. Co panowie sądzicie o tym zestawie? Nie interesuje mnie nic droższego. Na oc znam się tyle, że kiedyś swojego celerona 900 podkręciłem zworką na mobo do 1200 :) Na pewno wymiana radiatorów czy czegoś tam jeszcze nie wchodzi w grę.

 

Znalazłem pewien sklep internetowy z Łodzi (tam teraz mieszkam) - www.acris.pl. Ceny tam mają nie najgorze, dodatkowo tylko tam w Łodzi można dostać tą płytę główną. Czy zna ktoś ten sklep? Nie odpowiada mi u nich tylko cena procesora, więc pewnie ten dokupię gdzieś indziej.

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze cos takiego?

Gigabyte P31 - 220 zł

E2160 - 230 zł

Kingston Elpida 1gb - 60 zł w przyszlosci dokupisz jeszcze 1gb lub wiecej ;]

Moze na przeczekanie cos w stylu 7300?

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 260 zł

Napęd : Pioneer DVR-212D SATA - 120 zł

Edytowane przez gugus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Lodzi, jesli chodzi o Acris jest to jeden z lepszych lodzkich sklepow. Kupilem tam juz 2 zestawy komputerowe, czasem jednak warto poszukac niektorych czesci u innych. Z czasem realizacji i obsluga nie ma zadnego problemu, moge polecic. Jesli chodzi o tanie czesci to polecam jeszcze profitpc.pl (ale nie sugeruj sie stronka) trzeba do nich zadzwonic lub na gg napisac, maja rowniez bardzo niskie ceny na czesci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gugus, a co w tym zestawie jest lepszego? Słyszałem, że jeśli nie robi się oc, lepiej brać AMD. Poza tym chciałbym mieć od razu 2gb ram, żeby FM mi ładnie chodził :)

 

graczuuu - gadałem z gościem z profitu, ceny mają wyższe, niż w acrisie, a obsługa przez gg żałosna.

 

moorgan - myślę, że lepiej kupić 160 gb, głównie ze względu na cenę.

 

Piwor - nie kupuję gotowych zestawów.

 

Czekam na dalsze porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak daruje sobie podkręcanie, jeśli już to minimalne, na wiatraku firmowym. Tak więc wybór procka pada na Athlona 4000+. Mobo chyba również zostaje.

 

Czy lepiej kupić ramy 1gb elpida, czy te, które podałem na początku? Czy zasiłka 350W firmy Delta wystarczy na ten sprzęt? Znajomy powiedział, że są tanie, a do tego prawie nie do zdarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...