Skocz do zawartości
Jacko21

Czy To Dobry Wybór - Core 2 Duo E4500 2.2ghz...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

siedzę godzinami i czytam forum ponieważ zbliża się zakup kompa, stwierdziłem że w tym momencie skoro już coś sie wyklarowało moge napisać ku czemu się skłaniam a jednocześnie może to komuś również pomoże przy wyborze w tym czasie.

Po przeczytaniu i studiowaniu wieeeelu stron forum wybrałem poniższy zestaw. Bardzo proszę doświadczone osoby o rade przy wyborze sprzętu:

 

CORE 2 DUO E4500 2.2GHz - ok. 380zł

lub

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz - ok. 244zł

 

Gigabyte GA-P35-DS3R - ok. 371zł

lub

coś innego Gigabyte/Asus/Abit

 

Gigabyte GeForce 8600 GT 256MB(chłodzenie pasywne) 600/1400 - ok.360zł

lub

Palit GeForce 8600 GT 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+ - ok. 379zł

 

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4 - ok. 175zł

lub

PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 - ok. 177zł

 

Noctua NH-U12F - ok.220zł

lub

Scythe Mugen (Infinity) - ok. 170zł

 

OBUDOWA CHIEFTEC (BH-01B-B-B) 400W - ok. 313zł

ewentualnie jakaś tańsza obudowa(byleby przewiew był) +lepszy zasilacz ?!?!?

 

Proszę o pomoc w wyborze. Skłąniam się ku E4500 ponieważ nie będe musiał go tak bardzo żyłować do 3 GHz, a poza tym myślę że jest nowszy "technicznie" (mogę się mylić :) Zaznaczam że na pewno będe chciał podkręcić procesor/RAM i może grafikę - stąd też Noctua :) - słyszałem że jest rewelacyjny. Procesor chciałbym wycisnąć na min. 3 GHz, co do płyty to czytałem że ta płyta Gigabyte się dobrze kręci i jest stabilna - a na tym mi zależy, żebym nie miał zwisów czy jakiś screenów w trakcie grania lub obrabiania video. (komp głównie do gier+obróbka video - co do gier to nie jestem jakimś zapaleńcem że musze mieć wszystko na full detalach i rozdzielczości pińcet tysięcy na pińcet :) )

Co do kosztów to jak widać suma sumarum ok. 1850 zł +- jeszcze ze 2 wiatraki do obudowy co by ładnie wiało :)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

PS. Dyski mam a z myszką i klawiaturą sobie poradzę :)

Edytowane przez Jacko21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. E2160 nie zawsze dochodzi do 3ghz, ale moze zamiast E4500 warto sie zastanowic nad E2180/E2200?

2. MSI P35 Neo2-FR/FIR lub Foxconn P35a

3. PAlit sonic+

4. A moze kingstony na elpidach?

5. xxx

6. Ja bym bral CoolerMAster elite 331 albo cos z tej serii i do tego modecoma mc400 lub amacrox 450... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast E4500 wstawilbym E2160, ewentualnie jezeli boisz sie ze twoj egzemplarz nie pojdzie na 3G to E2180 - ten napewno dojdzie powyzej.

Co do mobo, to moze i troche dobrze slyszales, ale kreci gorzej niz Abit, Foxconn czy ASUS. Najlepiej tutaj kreci Foxconn P35A-S (cena do jakosc), ewentualnie Abit IP35.

Ram od OCZ moze byc, ewentualnie jakie kingi na elpidach (ponoc sa dobre).

Grafa Palit 86GT Sonic+

cooler - hmm.. noctua U12F jest chyba jednym z najwydajniejszych coolerkow, ktory zajmuje naprawde malo miejsca w porownaniu z Infinity czy GeminII, ktore tez sa bardzo dobre.

Buda moze byc szefu, ale zasilke to bym amacroxa wlozyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gugus.... czy mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź... hmmm bo troche mnie zaintrygowałeś :)

powiedz no mi czemu taki wybór.

 

Czemu jesteście bardziej skłonni do E2xxx a nie ten E4500? Te Dual Core'y lepiej się kręcą??

Czy ten Palit Sonic+ nie będzie za głośny?

Aha - i skąd będe wiedział (np w sklepie internetowych) że np. właśnie te Kinstony są na elpidach? :/ I czemu Kingstony na elpidach - lepiej się kręcą, stabilniejsze, czy jak?

 

Proszę Was o tłumaczenie swoich wyborów żebym lepiej zrozumiał :) - i lepiej skompletował.

Edytowane przez Jacko21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jesteście bardziej skłonni do E2xxx a nie ten E4500? Te Dual Core'y lepiej się kręcą?

genralnie nie - chodzi raczej o stosunek cena/wydajność

Aha - i skąd będe wiedział będzie na nich napisane elpida

I czemu Kingstony na elpidach - lepiej się kręcą, stabilniejsze, czy jak? bo sie ładnie kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

 

Procek- Bierz E2160, bardzo przyzwoicie się kręcii ma najlepszy stosunek cena/jakość

Płyta główna- Od siebie polece MSI P35 Neo2-FR, świetnie się kręci, jest stabilna, ale pod warunkiem że pobawisz sie zworkami i timingami, wtedy płyta jest bardzo dobra. Jeśli oczekujesz raczej prostoty w biosie to bierz Foxconna, godna polecenia i dobra do OC jest także Abit IP35

Karta graf- oczywiście 8600GT od Palita, wersja Sonic+

Pamięć- tanie i dobre do OC pamięci to Kingtony na kościach Elpida, kręcą sie jak w sigu ;]

Buda- CM Eite 331, według mnie ładna i bardzo ergonomiczna buda, polecam.

Zasilacz- Amacrox AX 450PNF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z seria E jest tak-jest to procesor o bardzo duzych mozliwosciach i wydajnosci, za smieszne pieniadze. Sam kupilem niedawno E2160-na boxie i bez podnoszenia napiecia(lekko na pamieciach) zrobilem stabilne 3Ghz(tyle ze na co dzien trzymam sie 2,7 do czasu az kupie lepsze chlodzenie-60 stopni po orthosie, przy 3Ghz troszke mnie stresuje :P

Od serii 4xxx rozni sie mniejsza iloscia pamieci cache-co prawnie nie wplywa na wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od serii 4xxx rozni sie mniejsza iloscia pamieci cache-co prawnie nie wplywa na wydajnosc.

generalnie wcale nie wplywa gdy go podkrecisz :)

 

DC od C2D jest tyle lepszy ze jest tak samo wydajny za smieszna kase.

Na kosciach kingstone pisze ze to elpidy no i sie dobrze kreca.

Grafa Sonic+ ma zmienione chlodzenie, wiec nie bedzie ci buczec ani nic innego.

 

sluchaj naszych rad a sie nie zawiedziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3rRoR

 

60'c w stressie jezeli realne to spoko spoko temperatura

Ja na wodzie mam w stresie 65'c

 

Co do proca to tez polecam E2160 ,przypuszczam ze ponad 80% tych CPU pojdzie na ponad 3GHz

zadko kiedy maja fsb Wall'a ponizej 350MHz 9x350=3150MHz :) w sam raz chyba

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja bym zainwestowal w E6320. 4MB L2 troche daje w obrobce video tak samo jak wysokie fsb, masz bezstresowe ~3.5GHz, nie martwisz sie o fsbwall na poziomie 350MHz, jest nizsza temperatura procka od kastratów E2xxx, a cena jak za E4500 :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, póki co zastanawiam się nad Foxconn'em i Abitem- P35

Procesor - E2180 - coś czytałem że słabo się kręcą na Foxconnie - czy to prawda czy mit?

Grafa - Palit... a RAM - no to te Kingi na Elpidach - jak gdzieś znajde ;)

Obudowa - CoolerMaster Centurion 532 Black lub CoolerMaster Elite 330 Black-Silver

No i zasilanie - Amacrox 450W :D

Dzięki paru wypowiedziom tu i doszukania info na forum... jestem coraz bliżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2180 "powinien" pojsc powyzej 3ghz... Na allegro widzialem ostatnio E2200 za 300 zł... Powinien podkrecac sie troche lepiej (200x 12), ale nic nie wiadomo

Kazda z tych plyt ma swoje dobre i zle strony. Najlepiej poczytaj tematu o tych plytach, popatrz na testy etc.

Masz do wydania okolo 1800 zł... Jesli pozostanie ci jakas wolna gotowka to mozesz dolozyc do karty i kupic 3850, jak cos :]

Elpida szukaj na allegro, niedawno jak szukalem to byly :)

Ja bym wolal CM elite 330, ale to kwestia gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak będę sie zastanawiał nad Gigabyte'em jeśli chodzi o płyte...

Pamięć RAM prawdopodobnie OCZ

A co o płyt to albo na chipsecie nVidi 650SLI albo P35 DS4 albo DS3R...

weź lepiej chipset Intela P35 niz nVidii , mniej problemów z oc na Intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...