Skocz do zawartości
trike3

Procek E6300 + Gigabyte P35c + Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam nowy temat bo w poprzednim zrobił się miszmasz.

 

Mam procek E6300 i chciałbym kupi płytę Gigabyte P35C, nie interesuje mnie extrymalne OC,

jak uzyskam z tego proca 3,0 GHZ to będę szczęśliwy. Czy ktoś widzi tutaj jakieś konkretne przeciwwskazania odnośnie tej płyty, tzn czy do takiego OC ona również się nie nadaje.

Mam pamięci Patriot PC800 CL5 2x1 GB czy te pamięci do takiego OC nadają się??

Kupuję kartę graficzną mam na to max 730 PLN jaką proponujecie ja waham się pomiędzy radeon HD3850 a 3870 warunek 512 MB pamięci.

 

Zasilacz cheftec 450W (powinien wystarczy)

 

Pozdrawiam i liczę na konkretne porady :)

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może foxconn p35a-s ~350zl i np GeCube HD3850 OC Edition który ma taktowanie 775Mhz rdzeń i 2245Mhz pamięci no i przyzwoite chłodzenie cena około 720zł oczywiście 512MB w szajsotroniku

 

Foxconn P35A-S bedzie lepszy do krecenia i utrzymania stabilnosci.

 

Co do grafy, kup ASUSa HD3850 512 a nie jakies OC Edition i spokojnie go do takich wartosci sam wykrecisz a zaplacisz nie wiecj niz 650,-

chyba ze chcesz, to ASUS HD3870 512 i wtedy jak go pokrecisz, bedzie swietnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxcon odpada bo nie mam go w zasięgu sklepów a zakup wysyłkowy mi się nie uśmiecha

 

Czyżby Gigabyte w niewielkim nawet OC nie sprawdzał się za dobrze ??

 

A co sądzicie o pamięciach??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez trike3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli Gigabyte P35C-DS3R? To jest dobra plytka ... nie wiem czemu chlopaki Ci wciskaja tego Foxa na sile.

nikt nikomu nie wciaska nic na sile. zadal pytanie, dostal odpowiedz. wieksza wydajnosc bedzie na Foxconnie. Gdy czytalem jakis tescik, to ten gigabyte zajmowal ostatnie miejsca, ale jak nie chcesz sie bawic w extremalne oc to gb bedzie dobry. powinienes wycisnac to co chcesz.

MSI tez bedzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nikomu nie wciaska nic na sile. zadal pytanie, dostal odpowiedz. wieksza wydajnosc bedzie na Foxconnie.

Trudno nie odniesc takiego wrazenia skoro w 90% topicow z pytaniem o zakup plyty glownej zaraz pojawia sie ten Foxconn.

Gdy czytalem jakis tescik, to ten gigabyte zajmowal ostatnie miejsca,

Chcialbym zobaczyc ten test... :)

Bo ja jak na razie czytalem jedynie recenzje w ktorych te plytki wypadaly bardzo pozytywnie.

 

Tutaj masz topic o tej plycie.

Ewentualnie pomysl o zakupie tanszej Gigabyte P35-ds3r ktora rozni sie od Gigabyte P35C-ds3r jedynie brakiem obslugi ramu DDR3. Tutaj masz topic o niej.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dla mnie jest to czy Ten Gigabyte to płyta która zagwarantuje niewielki OC czy one grymaszą zawsze

 

Pozdrawiam i po raz kolejny proszę o ocenę tych pamięci.

pamięci sprawdzisz jak nie podejdą to wtedy możesz pomyśleć a płyta poczytaj recenzje http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trujesz zamiast poszukać

patrz tu->xtremesystems, popatrz na sygnatury gości w wątku o serii płyt p35Gb, akurat na tej, konkretnej stronie ktoś już kupił najnowszego Wolfdale i 4Ghz z kopa.

Tu ->anandtech forum, także możesz spojrzeć, 3,4-3,6 Ghz to raczej standard.

Mógłbym -ale już mi się nie chce szukać -rzucić linkiem gdzie ta płytka GA-P35C-DS3R o kilka zaledwie ułamek procenta jest wolniejsza od , konstrukcji specjalnie opracowanych z myślą o OC jak np. Asus Maximus i innych na X38(zajęła konkretnie drugie miejsce).

 

Generalnie niechęć do GB objawia się głównie z tego ,że w wielu "PRO" zestawach rodem z Vobisu (jak Quad + 8600Gt )znajdują się płyty GB -najczęściej G33, a raczej nikt nie chce mieć zestawu z marketu.

 

Poza tym popularność MSI czy Foxa wynika z faktu ,że mają dobre ceny i płacisz za to co chcesz, bez wrażenia ,że i tak nie będziesz korzystał z wielu dodatków.

Różnice między płytami, sprowadzają sie do detali, różnice w wydajności są najczęściej pomijalne.Jeśli jednak nastawiasz się głównie na OC , MSI czy Fox są nieco pewniejsze, gdyż z tego co widzę nieco łatwiej wymusić na nich OC.Szczególnie dotyczy to Pentium Dual Core , które są dość kapryśne(FSB wall, temperatury ,częstsze dual booty,dziwny mnożnik 7, na którym nie można się zbytnio pobawić w OC).

Jeśli planujesz C2D to IMHO nie ma to zbyt dużego znaczenia, być może na innych modelach osiągniesz 100-200Mhz max więcej,ale jeśli nie planujesz startu w konkursie OC , to nie ma przecież aż takiego znaczenia.

 

Osobiście jakbym miał wybierać teraz płytę , to pomijając GB brałbym np. P5K-E/ WIFI-AP, ewentualnie MSI neo2 FIR.DFI Blood Iron mnie kompletnie odrzuca(fuj), Fox-bo nie(bez przyczyny), zostałby jeszcze Abit IP35-mam sentyment do Abita.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jak porównujecie kartęgrafiki tą którą chciałem kupić czyli Ati Radeon 3870 Asus.

Mam do wzięcia taki sprzęt PALIT 8800GT 512DDR3/256bit w cenie tego radeona i się zawahałem dość mocno.

 

Poradźcie coś proszę.

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cena taka sama to bierz 8800GT (jest wydajniejszy od radka 3870).

 

edit

8800GT jest niestety bardziej prądożerny - sprawdź czy zasiłka wyrobi.

Edytowane przez dekar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...