Skocz do zawartości
SlawioG

Karta Graf Pci-e - Najważniejsza Jakość Obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję porady dot. modelu/marki karty graf. na PCI-E, która charakteryzującej się przede wszystkim jakością generowanego obrazu (miłym dodatkiem byłoby też pasywne chłodzenie). We wcześniejszym blaszaku miałem Matroxa G400. Na CRT Samsunga 959NF (przy użyciu ekranowanego kabla wysokiej jakości) obraz był 'jak żyleta'.

 

Nie wiem co mnie podkusiło, ale kupiłem GeForce 7900GS od Galaxy i już nie mogę patrzeć na to, co jest na ekranie... Nie mówiąc o hałasie wiatraka, który niby jest cichy, a do tego spowolniony do oporu Rivatunerem (na matroxa swojego czasu założyłem radiator).

 

Proszę o pomoc w wyborze czegoś na PCI-E (najlepiej za rozsądne pieniądze, Perhelia za 1000 zł to troszkę za dużo....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pcie niz lepszego od parheli nie znajdzisz. Proponuje http://www.allegro.pl/item291615432_matrox...lfh60_pci_.html

bez przesady , kup sobie dowolną , firmową katę ( proponuje na chipie ATI ) np. ASUS AH2600 Pro ... sam takową posiadam i zapewniam że jakość obrazu jest b.dobra zarówno po analogu jak i dvi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty Matroxa mają niezłą jakość obrazu. Miłem i Matroksa G200 i G400 potem jeszcz GF1 (ELSA) i Ati 9600Pro (GA). Najlepszy obraz był na Ati przy pierwszych sterach (CATALIST), najgorszy na G200. Potem monitor (ADI) zaczął padać:(.

1) Sprawdziłbym, czy monitor nie ma już wypalonego z lekka luminoforu (jeśli masz nadal tego Samsunga którego używałeś z G400) na kineskopie.

2) Sprawdziłbym ustawienia sterowników.

 

W jakim oprogramowaniu obajwia się "zły obraz"?

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty Matroxa mają niezłą jakość obrazu. Miłem i Matroksa G200 i G400 potem jeszcz GF1 (ELSA) i Ati 9600Pro (GA). Najlepszy obraz był na Ati przy pierwszych sterach (CATALIST), najgorszy na G200. Potem monitor (ADI) zaczął padać:(.

1) Sprawdziłbym, czy monitor nie ma już wypalonego z lekka luminoforu (jeśli masz nadal tego Samsunga którego używałeś z G400) na kineskopie.

2) Sprawdziłbym ustawienia sterowników.

 

W jakim oprogramowaniu obajwia się "zły obraz"?

1) nie za bardzo wiem, jak taką czynność zrobić. Do serwisu nie będę monitora oddawał, bo to będzie kosztowało więcej czasu, nerwów i pieniędzy niż jest on warty. Wydaje mi się, że jest ok, gdyż jeszcze kilka miesięcy temu (w maju) wszystko było ok)

 

2) sterowniki WHQL (bodajże) ze strony nVidii - 163.71

 

Pracuję głównie w programach CAD 3D, ale ostatnio miałem trochę tekstu do przetłumaczenia. Geforce'a kupiłem, bo pomyślałem, że od czasu do czasu 'popykam' w jakąś gierkę. Przy tej czynności zaczęła mnie krew zalewać - literki nieostre, obraz 'rozmyty'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem G200 i G550 AGP. I muszę powiedzieć, że na G550 ostrość czcionki to było mistrzostwo świata, ale trzeba było dobrać odpowiednie odświeżanie do posiadanego monitora. Właściwie, po za tekstem karta do niczego innego się nie nadawała. "Wymieniłem" na ASUS'a HD2600 i muszę stwierdzić, że czcionki są niemal tak samo ostre jak na Matroxie, a karta ponadto nadaje się do popykania czasem w jakąś grę, czy obejrzenie filmu w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowales kiedy na matroxie?

tak się sklada , że od z górką od 10 lat pracowałem na Matroxie przez jego kolejne wcielenia i w czasach CRT i złączy analogowych to było mistrzostwo świata . Niemniej obecnie pomimo mojego sentymentu do tej firmy zmieniłem grafikę na tę o której pisalem wyżej ponieważ dzisiejsze firmowe karty ( upieram się przy ATI ) przy połączeniu cyfrowym z LCD oferują bardzo dobrą jakość obrazu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati :D jak lubisz pograc i jeszcze do tego czasem cos ogladnac i nie chcesz marnowac procka na film a np wolisz zeby cos obliczal w tym czasie to cos z nowej seri 3xxx Ati ma lepszy obraz niz nvidia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atento a moze mnie oswiecisz na czym to testowales ze masz lepszy obraz na ati, chociaz jakis link do testow.

rozumiem ze masz jakis ekran wzorcowy i robisz foty porownujac je ??

Edytowane przez remus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednicy polecam coś z serii Ati HD2600 albo Pro albo XT. Mialem przyjemność testować XT Gigabyte'a i jakość to było mistrzostwo świata. może w testach GF 8600GT ją robi na szaro, ale jak wiadomo frapsy to nie wszystko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem takie samo pytanie zadać, ale widzę że trwa już dyskusja, więc się przyłącze. Korzystam z linuxa a poza tym w ogóle nie gram a jako, że zmieniłem sprzęt i musiałem pozbyć się ulubionego G450 to szukam czegoś co mu dorówna. Z tego co przewija się w tym wątku to polecacie Asusa 2600 i mam takie pytanie czy chodzi konkretnie o tę firmę czy tylko o ten typ karty 2600? Bo powiem szczerze, że mam płytę na nforce 7025 i ten obraz nie jest taki zły, no ale do G450 trochę brakuje, ale też nie chciałbym wydawać zbyt dużo kasy i tak myślę czy ten model Asus ATI Radeon HD2400Pro jeżeli chodzi o jakość obrazu, będzie tak samo dobry jak ten Asus HD 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technologicznie to jest to samo.. ta sama architektura, funkcje itp tylko sporo słabszy. grać to na tym można w tetrisa ;)

No to chyba się skuszę i sprawdzę co jest warty, tym bardziej, że ma jeszcze jedną istotną zalętę > chłodzenie pasywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie za bardzo wiem, jak taką czynność zrobić. Do serwisu nie będę monitora oddawał, bo to będzie kosztowało więcej czasu, nerwów i pieniędzy niż jest on warty. Wydaje mi się, że jest ok, gdyż jeszcze kilka miesięcy temu (w maju) wszystko było ok)

 

2) sterowniki WHQL (bodajże) ze strony nVidii - 163.71

 

Pracuję głównie w programach CAD 3D, ale ostatnio miałem trochę tekstu do przetłumaczenia. Geforce'a kupiłem, bo pomyślałem, że od czasu do czasu 'popykam' w jakąś gierkę. Przy tej czynności zaczęła mnie krew zalewać - literki nieostre, obraz 'rozmyty'...

ad 1) Sprawdź monitor na innym kompie - jeśli masz taką możliwość. W zasadzie każdy CRT mający więcej niż 5 lat może zacząć się psuć (rozmycia lub blaknięcia kolorów)... - wieć lepiej mieć pewność (mnie naprawa kosztowała 100PLN - pomogło na 4m-ce).

 

ad2) Sprawdź w sterach ustawienia, głównie: VSync. (synchronizacja powinna być włączona) ,kontrast, kolorki itp... . Ustaw testowo odświeżanie na 85Hz jeśli masz wyższe/niższe. Przejżyj ustawienia strów - bo domyślnie są często ustawiane na wydajność (lub średnio) a nie na jakość obrazu.

 

Co do oprogramowania typu CAD 3D to z NVIDII tylko coś na układach Quadro FX (do gier się nie nadają). Różnica w pracy z CADem w 3D (miałem doświadczenia z Ustation Bentley'a) jeśli chodzi o jakość obrazu jest mocno odczuwalna (na plus Quadro:))), ale cena tych kart boli :cry: .

Całkiem nieźle w oprogramowaniu typu CAD sprawowały się karty ATI :) (firmowane jako ATI) . Nie mam doświadczenia z najnowszymi wynalazkami tej firmy więc, co kontkretnie wybrać to trudno powiedzieć. I tak ostateczna jakość obrazu nie zależy wyłącznie od GPU ale i od jakości podzespołów użytych do produkcji karty. Jak producent przyoszczędzi na komponentach to nawet najlepszy GPU nie da sam z siebie dobrego obrazu.

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...