Skocz do zawartości
Nonamer

Laptop A Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam następujące pytanie - nie miałem nigdy laptopa i stąd problem może dość banalny:

jak się sprawuje Windows Vista na laptopie z prockiem Celeron M i 1 gb ram ? Komputer służyć będzie do netu, słuchania muzyki, pisania (również w Wordzie), przeglądania zdjęć, plus oczywiście jakiś antywirus, firewall, gg czy skype.

 

Wszędzie teraz praktycznie sprzedają z Vistą i nie wiem czy opłaca się zamieniać na XP. A może dodać ram albo szukać z innym procesorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy z czego jeszcze bedizesz korzystac i jak bedziez go zapychal programami. ogolnie 1gb na viste to jest raczej malo, zwlaszcze ze laptopy nie maja najszybszych dyskow. tak czy siak pamiec kosztuje smiesznie malo, wiec warto od razu wymienic na 2x 1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

tak czy siak pamiec kosztuje smiesznie malo, wiec warto od razu wymienic na 2x 1gb

Dokładnie. Na dzień dobry dorzuć kostkę i śmiało na Viscie możesz popylać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB RAM wystarczy w zupełności do Visty. Gorzej, jeżeli chcesz korzystać z Aero, a nie masz odpowiednio dobrej karty graficznej. Wtedy nawet procesor nie pomoże. Zatem jeżeli chcesz korzystać w pełni z Visty to przydałby się juz jakiś procesor dwurdzeniowy, ale niekoniecznie. Dodatkowo co najmniej 1 GB RAM oraz karta graficzna (z wbudowaną pamięcią.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim laptopie różnica w działaniu Visty pomiędzy 1GB ramu, a 2 GB była kolosalna. Poza tym imho Vista na lapku, to średnio dobry pomysł. Ja zainstalowałem XP i dopiero wówczas notebook rozwinął skrzydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w co ten celeron jest "oprawiony" bo jeśli np stoi to na chipsecie Sis i do tego z wolniutkim dyskiem to bym się nie porywał. Zresztą ogólnie z celeronem bym się na viste nie porywał ale może mam zawyżone wymagania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym imho Vista na lapku, to średnio dobry pomysł.

Co to ma do rzeczy? Nie czaje takiego gadania. Jakieś stereotypy sobie tworzycie ludzie w oderwaniu od rzeczywistości. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się zastanawiam, czy nie wrócić na Vistę. Nigdy nie miałem z nią większych problemów. Domyślnie lapek miał Vistę HE, więc miałem legala, teraz lecę na mniej legalnym XPku.

 

Konfiguracja to:

Sempron 3400+ (1.8 GHz - będzie zmieniany niebawem na Turiona 64 X2)

2 GB DDR2-667 MHz

dysk 80 GB 5400 8 MB cache (zmienię go niebawem na 120 GB 7200 rpm)

 

Lapek do pracy i filmów, gram w stare gry około 2000 roku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji tematu się dopytam B-)

Czy wymiana dysku 5400 na 7200 da duży przyrost wydajności? Jak w takim wypadku z oszczędzaniem energii przez dyski 7200, jest duża różnica? Dysk jest na SATA 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w przypadku wymiany dysku ma się przenoszenie partycji recovery? Możliwe jest w ogóle zrobienie czegos takiego? Na poczatku miałem co do tego typu rozwiązania mieszane uczucia (wolałem mieć instalke systemu na cd/dvd), ale zmieniłem zdanie kiedy to rozwiązanie samo z siebie naprawiło mi bootowanie visty kiedy po przesuwaniu partycji nie chciała się podnieść. Chodzi mi oczywiście o przeniesienie 1:1 partycji z jednego dysku na drugi, a nie rozwiązanie typu zrobienie plyt recovery przy pomocy softu Lenovo. Ghostem można by to przenieść, ale czy będzie to działać tak jak powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w przypadku ...

Można Ghostem zrobić kopie nie tyle partycji co dysku. Nawet jest tam chyba taka opcja "przenoszenia dysku" całego razem ze strukturą partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...