Skocz do zawartości
MaleJol

Problem Z Podkręcanien P4 2,4 Ghz Northwood

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W dniu dzisiejszym podkręcałem swój procesor Pentium 4 2,4 Ghz Northwood.

 

Komputer pracuje na standardowym napięciu 1,520.

 

Udało mi się uzyskać tylko 2,7 Ghz przy napięciu 1,55. (FSB 150)

 

Kiedy próbuję FSB 156 (czyli 2,8 Ghz) nawet przy napięciu 1,60 w SP2004 wyskakują mi błędy, choć 3dmarka 05 bez problemu przechodzi.

 

Dlaczego uzyskuję takie słabe wyniki, choć czytałem w internecie że spokojnie te procesory kręcą się do 3,0 Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu, wczoraj udalo mi sie podkrecic Pentium 4 2,4GHz do 3Ghz (nietety mam standardowe chlodzenie i to byl max). Wszystko dziala zdecydowanie szybciej, ale jest problem z grami. Wlaczam Team Fortress 2, podlaczam sie do jakiegos serwera i gra sie tak jakby duze lagi byly. Czyzby grafika nie wyrabiala? Jak to "naprawic"?

Moja konfiguracja:

Pentium 4 2,4GHz

2x512Mb Geil CL2-2-2 UltraX400

Abit AI-7

ATI Radeon 9600

zasilacz rubicon 300W :)

 

W biosie ustawilem PSB800, 5:4, vcore na 1,6V (skacze z 1,560 do 1,6 - ale to wina zasilacza) i ddr na 2,65v i reszta jak na screenie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez n4p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...