Skocz do zawartości
megadega

Manekin Worklog

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie jestem tutaj nowy, aczkolwiek wiekszosc z was zapewne mnie nie zna bo dotychczas napisalem

na forum az jeden post :D. Jesli ktos byl na zjezdzie w Gdansku to prawdopodobnie kojazy moja obudowe

("Z innej beczki"). No wiec mozna powiedziec, ze beczka powoli zaczyna odchodzic w zapomnienie i zaczynam

tworzyc kolejna modyfikacje, mysle ze powinna ukazac sie ona na kolejnym zjezdzie.

Postanowilem zaczac pisac workloga (jak mi to wyjdzie nie mam pojecia).... wstep juz byl mozna przejsc

do wlasciwej czesci..

 

Wpadlem na pomysl umieszczenia PC'ta w manekinie.

Popiersie oraz glowe zamowilem na allegro, oczywiscie jak to zwykle bywa okazalo sie ze juz ktos zrobil taka modyfikacje... jednak

nie zniechecilem w koncu Polak potrafi co tam bit-tech.....

 

Tak to wygladalo po zamowieniu...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pierwsze zakupy = pierwsze wydatki... Po lekcji o szpachlowkach od Olinka (pozdro :D) zakupilem nastepujacy towar:

 

 

UNI - SZPACHLÓWKA UNIWERSALNA = 2kg

FIBER Szpachlówka = 2x600g

PLUS ZR zestaw reperacyjny = 1szt (zestaw nie starczyl mi nawet na plecy manekina, wiec kupilem to co znajduje sie nizej)

Zywica Poliesterowa = 1kg

Maty = 2 opak.

 

PS. Musze sie przyznac ze prace juz trwaja mam troche wiecej zrobione, ale co za duzo to nie zdrowo, musze obrac w slowa to co zrobilem...

Bardzo czesto uzywam tego znaku "..." powiedzmy, ze w tym miejscu musicie sobie sami dopowiedziec historie. Wiekszosc rzeczy, ktore robie

przy obudowie (jak rym !) nagrywam...wiec mysle ze tak jak bylo z beczka tak i tu powstanie jakis filmik na koniec.

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"idealny" pomysl na konkurs moddingu :lol:

 

Piszac swojego posta w temacie o konkursie na allegro, chcialem wlasnie rzucic przykladem 'moda' w stylu komp w manekinie, czy np mobo matx w przeszklonej czaszce manekina - jako klasyczny przyklad smutnego konkursowego trendu (szok za wszelka cene) :wink: Zrezygnowalem z tego akapitu, a tymczasem widze ze 3 tematy nizej powstaje wlasnie cos w tym stylu :)

 

Tzn nie zrozum mnie zle - imo tego typu pomysl (pomijajac wykonanie) ma ogromne szanse w konkursie z otwartym glosowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerial: Wydaje mi sie, ze w tym co mowisz jest duzo racji...

Musze jednak sprostowac, chce po prostu zrobic cos wyjatkowego a nie klasyczna obudowe konkursowa, ktorej uzytkowanie bedzie graniczylo z cudem.

 

Wracam do pisania workloga:

 

 

Niepotrzebnie sie spieszylem z zakupami, zamiast poszukac szpachlowek w malych sklepach, poszedlem do castoramy i kupilem tylko TROCHE przeplacilem...

Ze szpachlowka mialem kontakt po raz pierwszy, jednak po szybkim przeczytaniu instrukcji zrozumialem co i jak trzeba robic. Pierwsza szpachlowana czescia ciala byly plecy.. nalozylem na nie maty, zywice, szpachlowke fiber a nastepnie UNI. Szerokosc tulowia zostala powiekszona o ok. 5 cm. Chcialem stworzyc obudowe do ktorej w koncu weszlaby normalna plyta glowna, a nie tylko mini, mini, mini... . Zrobilem to w nastepujacy sposob, pocialem tyl manekina (wszystko widac na fotkach) przymocowalem kawalek blachy.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko skończ to! to rozkaz :twisted:

 

Ale weź trochę zmasakruj tego manekina, może termianotra jakiego albo coś postnuklearnego... bo taki zwykły szary człowiek będzie niefajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może termianotra

Elektronicny mordulec :mrgreen:

[cesky jazyk rlz]

 

Na drugiej focie od lewej ten manekin wygląda, jakby korpus jakiegoś człowieka został obdarty ze skóry... Toż to wygląda jak surowe ludzkie mięsiwo. Ja bym takie coś zostawił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK: Spokojnie spokojnie te zdjecia, ktore narazie wysylam sa sprzed dwoch tygodni... teraz manekin jest ozdabiany roznymi drobiazgami wiec wyglada Nieco inaczej :D

 

 

Wiekszosc czesci ciala ktore wydawaly mi sie zbyt miekkie zostaly pokryte matami i zywica... Tak tez zrobilem z glowa :D.

Fotki z dnia 18 grudnia 2007

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

27-28 Grudnia 2007 :D

Kolejnym elementem ktory nalezalo wykonac bylo polaczenie glowy z popiersiem. Poniewaz popiersie, ktore kupilem oraz glowa mialy swoje szyje wiec musialem wybrac

ta ktora wykozystam. Wycialem szyje popiersia tak aby pasowala do niego glowa. Nastepnie nalozylem kilkanascie warstw zywicy mat iiiii Grux zaproponowal mi, aby

do modelowania uzywac rajstop :D (pomysl okazal sie bardzo dobry, zrobilem to co mialem zrobic matami tylko mniejszym kosztem).

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wc mam inline, ale pomysl bardzo mi sie podoba, wiec pomysle nad takim rozwiazaniem...

Alisus: Pomysl z zylami super i chyba tez go wprowadze w zycie :P (tylko tu jest problem... moglbym zrobic tak ze z jednej rurki wychodzily by 4 mniejsze (to wszystko przyczepic do manekina, oczywiscie odpowiednio zaszpachlowac)... tylko pytanie gdzie dostane rurki o 3-4 razy mniejszej srednicy noi jak to polaczyc (bo wciskanie czterech w jedna chyba nie wchodzi w gre) ?

 

 

29 Grudnia 2007

Powoli zaczynam rozumiec dlaczego zyczycie sobie powodzenia przy szpachlowaniu... cala piwnica jest biala :D. Odklejanie szpachlowki z dloni - bezcenne :D

Juz praktycznie caly manekin zostal pokryty szpachla, czesc jest wyszlifowana (niektore, elementy mocniej inne mniej).

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Kolejny rzecza ktora wykonalem bylo umieszczenie kawalka blachy w ktorym beda wszystkie wyjscia z mobo. Czesc ta zostala wycieta ze starej obudowy.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ładnie , tylko ja bym od środka usztywniał bo trochę kształty stracił :wink: .

 

Co do węży to KLIK :) + węże takie malutkie są do dostania w sklepach samochodowych za grosze.

 

On będzie miał ręce ? bo pasowało by mu :D Ja go widzę tak : KLIK

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kości rąk urąbanych przy łokciach :D oplątane soczystymi resztkami włókien mięśniowych

 

jedną rękę to mógłby mieć.. obdartą w środku do kości i wiszącą tak na mięśniach i łokciu :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 Grudnia 2007

Pomalowalem czesc manekina na czarno... nie wiem po co :P bo itak pozniej go szlifowalem.

Dołączona grafika

 

6 Stycznia 2008

Kolejnym etapem bylo wyciecie okna oraz przymocowanie do manekina procesora, podstawki pod procka, ukladow scalonych itp elementow ozdobnych :D.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jutro pokrece sie po sklepach w poszukiwaniu rurek do chlodenia (o jak najmniejszej srednicy), tak aby zrobic z nich zyly :)

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty spamer: Mysle nad czyms bardziej oryginalnym... kamerki to juz ostatecznosc, no chyba ze kamerki ktore same by sie poruszaly :D.

 

Kolejny etap prac to wyciecie otworu w plecach przez ktory bedzie mozna wlozyc zasilacz, pompke do WC. Przedmioty te zostana polozone na metalowej "polce".

Otwor posluzy mi tez do latwiejszych prac wewnatrz manekina.

 

 

Zaczalem oczywiscie od wyciecia otworu

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Kolejne co etap to wyciecie z kartonu prowizorycznej poleczki, odrysowanie jej na metalu i wyciecie.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

W poleczce trzeba jeszcze wyciac otwor na kable i weze noi przymocowac ja na stale (najprawdopodobniej zywica poliesterowa, szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla :D)

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, projekt prężnie pnie się w górę. Tak trzymać!

Imho pomysł z oknem w jamie brzusznej nietrafiony... Ja na Twoim miejscu zostawiłbym front bez przeróbek, jedynie w lewe czy tam prawe oko wrzuciłbym diodkę od HDD (manekin-terminator hehe :D), coby powstała figura pozostawała niezdemaskowana.

Życzę sukcesów w dalszych pracach i nie mogę się doczekać końcowego efektu.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okno by pasowalo, pod warunkiem ze nie bedzie w tym szyby. podobna akcja jak w terminatorze 3 gdy ten wyciagnol sobie baterie z brzucha ;)

 

ja wystylizowal bym to na takie podluzne rozciecie i zeby bebechy kompa byly tak pod spodem, a na wieszchu jakies popychacze czy inne silowniki/serwa. :idea:

 

edit:

 

o a gebe zrob mu tak :P

Dołączona grafika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okno by pasowalo, pod warunkiem ze nie bedzie w tym szyby. podobna akcja jak w terminatorze 3 gdy ten wyciagnol sobie baterie z brzucha ;)

 

ja wystylizowal bym to na takie podluzne rozciecie i zeby bebechy kompa byly tak pod spodem, a na wieszchu jakies popychacze czy inne silowniki/serwa. :idea:

 

edit:

 

o a gebe zrob mu tak :P

Dołączona grafika

 

bedzie mistrzem jak tak zrobi :rolleyes:

 

'tego jeszcze nie bylo ' ;)

Edytowane przez jc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i może niech jeszcze wymaciach!e porem i śpiewa "raktembudibribidambom"....

 

to w końcu jest Twój projekt czy im dalej będziesz w niego brnął, tym bardziej stanie się on zanieczyszczony przez tysiące pomysłów innych?

 

zastanów się dobrze nad każdym machnięciem pędzla - dobrze Ci radzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simic: Obudowa, w ktorej nie bedzie ladu to chyba nie dla mnie. Kazda rzecz, ktora robie musze sobie dobrze przemyslec.

Pomysl na wlaczanie mialem od dawna (dlatego odrazu napisalem ze wkladanie palcow do oczu nie wchodzi w gre).

Niektore pomysly uzytkownikow wydaja mi sie nie trafione, z reszta z gory zalozylem sobie jak ma on wygladac.

 

 

Wracajac do Workloga. Jutro najprawdopodobniej rusze na zakupy, zabraklo mi zywicy poliesterowej i szpachlowki :>.

Noi czas poszukac Aerografu na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...