Skocz do zawartości
megadega

Manekin Worklog

Rekomendowane odpowiedzi

w kwestii aerografu, to daj znać co kupiłeś i jak to się sprawuje. Aerograf jak aerograf, gorzej z tanim i dobrym kompresorem.

Znalazłem wczoraj cuś takiego - pewnie pro to to nie jest, ale mi potrzeba aby malowało lepiej niż pędzel i cieniej 10x niż spray.

 

http://www.allegro.pl/item276345214_airbru...r_reduktor.html

 

Cały pasujący zestawik niby, kompresor nie odstrasza wyglądem no ale nie wiem czy to się nie okaże jakiś bubel dla dzieci i czas pracy kompresora 5 minut :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawilem sie nad zakupem kompresora, ale stwierdzilem ze szkoda kasy. Wykozystam sprezarke ze starej lodowki, gasnice i pare koncowek (odrazu mowie ze nie bede robil tego sam, tylko z znajaca temat osoba).

 

Co do aerografu... najprawdopoboniej kupie jakis do 100zl :), musze jeszcze zwiedzic pare stron modelarskich i wtedy cos wybiore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj 6 metrow weza o srednicy 4/6mm (do zyl) i 3 metry 9/11mm (do WCta). Do tego doszlo 2kg szpachlowki uniwersalnej Novol (tamta juz sie skonczyla :P), zywicy poliesterowej nie dostalem (bedzie w poniedzialek).

Dołączona grafika

Noi chyba najwazniejsze ! Aerograf !

W castoramie kosztowal 58zl (na allegro jest za 88).

Nie powiem wam jak sie sprawuje bo nie mam kompresora (w najblizszym czasie powinienem go zrobic).

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy dalej z tym koksem :D

26 Stycznia 2008

Poleczke na Zasilacz i pompke trzeba bylo przypomocowac na stale. Zrobilem to za pomoca zywicy poliesterowej, mat i szpachlowki. Wycialem otwor na srodku, przez ktory beda przechodzily kable, weze itp.

Dołączona grafika Dołączona grafika

27 Stycznia 2008

Otwor w brzuchu poczatkowo mial byc oknem, jednak doszedlem do wniosku, ze lepiej zrobic w tym miejscu drzwiczki. Musialem, wiec w jakis sposob je przyozdobic, rozrobilem troche szpachlowki uniwersalnej i nakladalem ja wokol otworu (tak aby nie bylo widac szpar).

Dołączona grafika

29 30 Stycznia 2008

Zasilacz wystawal by o ok 5mm, wiec pokrywa musi zostac wysunieta i przymocowana na maty z zywica poliesterowa.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Chyba wyszlo troche za wysoko :P.....poprawi sie :D

 

Taki bonus: http://blog.allegro.pl/index.php/2008/01/2...czety/#more-147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezłe, tylko czemu hańbisz swój pracochłonny projekt czyms takim jak Modecom FEEL, no chyba że to tylk odo przymiarki ;)

 

W oczy daj mu 2 kamerki :D a w usta głośnik. Zamontuj też ruchomą ręke z gunem. I jak ktoś będzie przechodził to niech podnosi gnata i "Hasta la vista babe" ... ehh poniosło mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zakupy = Kolejne wydatki

Mam juz kompresor, bede mogl malowac. Dzisiaj wybralem sie do sklepu modelarskiego po farby do aerografu. Kupilem nastepujace kolory: bialy (podklad), kolor przypominajacy skore, czarny, czerwony i niebieski (ten ostatni do pomalowania kompresora ;)) oraz rozpuszczalnik.

Wszystko bylo by wporzadku gdyby nie ilosc farby, ktora bede potrzebowal. W modelarskim zostawilem ok. 40zl, probowalem pomalowac biala farba dzrzwiczki manekina, nie dosc ze zuzylem cala farbe to praktycznie nic nie pomalowalem :/.

 

Teraz pytanie do was ! Czy istnieja jakies tanie, dobre farby (nie koniecznie ze sklepow modelarskich, jakie moge zastosowac). Ktos powiedzial mi ze malowanie aerografem jest tansze niz sprayem, oby mial racje...

 

Na koniec fotki farb, manekina i kompresora:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a myslałeś że ile pomalujesz jak ja na swojego moda zużyłem 1 dużą i 3 małe puszki farby w spreju i to było mało... :) Takie farbki to do malowania modeli są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Co nowego w manekine ?

Praktycznie nic :P, doszlo pare zyl i zostal lekko wyszlifowany.

Rzeczy, ktore bede musial zrobic w najblizszym czasie:

- rozciac glowe czyt. zrobic miejsce na dysk,

- zrobic cos z twarza,

- zajac sie wnetrzem,

- szlifowac, szlifowac, szlifowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten proc jest trochę tendencyjny :) żyły mogą być, ale dodałby jeszcze takie zrobione z żyłki takiej grubej i cieńszej (wędkarskiej) i porobił takie drzewka :) np oplatające jakieś elementy elektroniczne etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor by tam pasował gdyby był wewnątrz piersi-symulowałby wtedy serce :D (pompa wody bardziej by pasowała...)

 

Procesor można by "owinąć" żyłką jak napisał PelzaK- tą żyłkę pomalować czerwoną farbą UV i podświetlić 10cm katodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty spamer: A zauwazasz w nim typowe cechy kobiece :D ?, po za tym gdybym chcial robic kobiete nie kupowal bym meskiego manenkina.

 

Jesli chodzi o twarz, to w oczodolach ;) najprawdopodobniej umieszczone beda pileczki pingpongowe.

Z takiej atrapy http://allegro.pl/item311744446_atrapa_kam...orem_ruchu.html wyjme mechanizm i postaram sie to jakos odpalic, tak aby oczy sie poruszaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrzuciłeś tego proca już na klatkę piersiową to dość fajnie wyglądałoby gdybyś przywiązał żyłkę jak Pelzak pisał (jednak ja rozszerzę ten pomysł), do pinów procesora... Może nie do wszystkich ale do tych 50... I niech np 5 cm od tego wchodzą w tą klatę niech to wygląda jak elektroniczne serce... (komunikujące się z resztą tego modelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, ale ten procek by lepiej wyglądał w takiej wnęce za pleksi i podświetlony.. i do tego żyłki :)

 

imo takie ruszające sie oczy będą sztucznie wyglądać, bo szyja sztywna :). Gdyby jeszzce było widać że gościu ma na głowie np taką pułapkę na głowie założoną jak w PILE 1 czy 2 i nie może ruszać głową to spoko... :)

 

Ja bym mimo wszystko dodał jeszcze ręce takie obdarte ze skóry do kości zwisajace, lub takie cuś jak miał terminator :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze odrazu poskladacie za mnie manekina :P ?

Nie wiem jeszcze jak to wszystko ostatecznie bedzie wygladalo, ale kazda decyzja ktora podejmuje nie moze byc od tak sobie.

Dzisiaj/Jutro zamowie na allegro atrape kamery. Jesli znajde czas w weekend to postaram sie zaczac modyfikowac glowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

burza mózgów

dokładnie :lol2:

 

Nie musisz kupować tej ręki, wystarczy kilka rurek PCV o różnej średnicy, srebrny/grafitowy lakier i widząc z jakim zapałem majstrujesz tego manekina jest duża szansa że wyjdzie fajny mod...

 

ta kamerka mogłaby sterować ręką z jakimś minigunem w dłoni :lol2: :lol2:

 

post-143801-1204293760_thumb.jpg

 

i tutaj znowu kilka rurek...

 

PelzaK by sie pewnie nie obraził jakbyś wewnątrz luf umieścił jego zabaweczkę z diodami migającymi w rytm pracy dysków...

 

 

Burza trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pelzak

Czy jako informatyk umiałbyś napisać program do śledzenia ludzkiej poruszającej się sylwetki dzięki kamerze internetowej lub przemysłowej ??

 

Bo są jakieś gotowe rozwiązania i algorytmy, gorzej że nie znalazłem nic w pełni przystosowanego do jednego języka.

Wtedy oczka manekina i gun mógłby podążać za ofiarą.... :razz:

 

Wychodzi na to że zamiast moda robi się Terminator, który zawładnie światem :rolleyes:

 

@megadega

Podziwiam pracowitość i zapał !! "Podążaj swoją droga i nie daj satysfakcji wrogom" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...