Skocz do zawartości
megadega

Manekin Worklog

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz mi sie dostanie, ze zamiast robic po swojemu wrzucam do manekina coraz wiecej waszych pomyslow i wyjdzie na to ze nie umiem sam nic wymyslec.

Wycialem dzisiaj procesor i zrobie go wewnatrz manekina za kawalkiem plexi :D

Narazie wyglada to tak:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pelzak

Czy jako informatyk umiałbyś napisać program do śledzenia ludzkiej poruszającej się sylwetki dzięki kamerze internetowej lub przemysłowej ??

 

Bo są jakieś gotowe rozwiązania i algorytmy, gorzej że nie znalazłem nic w pełni przystosowanego do jednego języka.

Wtedy oczka manekina i gun mógłby podążać za ofiarą.... :razz:

siur, nawet mam w planach zbudowanie takiego czegoś :D. Może ze śledzeniem sylwetki ludzkiej gorzej (bo trzeba by zawrzeć śjakiś mechanizm rozpoznawania kształtów ludzkich z różnych stron - co już nie koniecznie jest łatwe), ale z ogólnie przyjętym śledzeniem poruszających się obiektów jak najbardziej. Z resztą, człowiek też patrzy na wszystko co się rusza, z kolei ile jest w pokoju przedmiotów, które potrafią się ruszać :D

 

Wycialem dzisiaj procesor i zrobie go wewnatrz manekina za kawalkiem plexi :D

no dobrze... a taki był z niego fajny manekin na początku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wneke, w ktorej bedzie procesor dalem juz szpachle... myslicie ze warto szlifowac czy zostawic nierowne ?

środek zostaw nierówny (unerwiony), natomiast na krawędzie to bym zrobił taką metalową (lub metalopodobną) ramkę w stylu takim UT3... z krawędziami po środku łamanymi pod kątem 45° i wżerającymi się zatrzaskami w skórę na 4 strony od wnęki... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Dołączona grafika

Jak zapewne widac na fotkach poprawilem troche wneke na procesor, teraz tylko musze zamowic jakis uszkodzony proc. Ktos podsunal mi pomysl, aby zamiast procka byl tam kontroler przeplywu cieczy, nieglupie prawda ;) ?

Wycialem otwor w glowie, nie ma sie co zachwycac :P

Przyszly do mnie atrapy kamer, ktore mialy sluzyc do poruszania oczyma... po otworzeniu pierwszej odrazu oderwalem 3 kable od "elektroniki", poczatkowo wszystko zapowiadalo sie dobrze, polutowalem dzialalo, nastepnie spalilem tranzystor :> (trzeba bedzie go wymienic), a w drugiej nie wiem co zrobilem ale po przylutowaniu swoich drucikow juz nie dziala.

 

"Żyła sobie żyła i tej żyle pękła żyła i ta żyła uwierzyła, że ta żyła już nie żyła..." - jak pewnie zauwarzacie pozbylem sie jednej zyly.

 

Teraz nie wiem za co sie zabrac.

 

Apropo tej modyfikacji z joemonster jakas brzydka ona jest, moja bedzie lepsza :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszly do mnie atrapy kamer, ktore mialy sluzyc do poruszania oczyma... po otworzeniu pierwszej odrazu oderwalem 3 kable od "elektroniki", poczatkowo wszystko zapowiadalo sie dobrze, polutowalem dzialalo, nastepnie spalilem tranzystor :> (trzeba bedzie go wymienic), a w drugiej nie wiem co zrobilem ale po przylutowaniu swoich drucikow juz nie dziala.

no bo to są atrapy w każdym calu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie moge nic robic bo czekam nad prockiem, tym ktory bedzie we wnece.

Jak dostane procesor to zaczynam szlifowanie. Nastepnie trzeba bedzie sie zabrac za glowe itd itd...

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni motyw w filmiku z wycinaniem czaszki zajefajnie sie udal :D doslownie jak na jakiejs seksji zwlok, hyhy :D tak w ogole to ciekawy modzik... trzymam kciuki i zycze powodzenia :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w TESCO :) Kupilem szlifierke za 44zl i jestem pozytywnie zaskoczony.

Zestaw umieszczony jest w czarnej skrzynce z tworzywa sztucznego, w srodku oczywiście znajduje sie szlifierka oraz 10 szt papieru sciernego.

Szlifuje sie latwo, szybko i przyjemnie. Podczas szlifowania brud nie unosi sie w powietrzu.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Jutro mozecie sie spodziewac wiekszej ilosci fotek ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w casto po papiery scierne do szlifierki. Nie dosc ze cena 10zl za 5 szt. powala z nog, to papiery sa pakowane po 5 szt. tej samej grubosci. Zdzierstwo :P

Jednak wystarczy troszke pomyslec i mozna kupic zwykly prostokatny papier (z mozliwoscia przyczepienia do szlifierki) i za 12zl mamy 10szt. Po docieciu do szlifierki okazuje sie, ze mamy 20szt. za 12zl :).

 

Fotki z dzisiejszego szlifowania...

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Chyba juz postanowione... po wyszlifowaniu maluje na chrom, w wezach ciecz metalicznego koloru, ruchome oczu.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu nie chodzi mi o drzazgi raniące do krwi.. chodzi mi o starte na pył włókno szklane - czyli szklana mąka.. wnika to wszędzie, w palce, w skórę, najgorzej to chyba do oczu i dróg oddechowych - tak, że maska przeciwpyłowa wskazana. No chyba, że to tylko ja jestem taki podatny bo mam skórę delikatną jak niemowlak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rmvbhd: Chocbyscie sie modlili, blagali, ja modyfikowac nie przestane !

 

Fakt faktem, ze ostatnio nie mialem czasu na manekina (konkurs minisumo, SGA itp.), ale od trzech dni staram sie cos robic.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Aktualnie caly czas szlifuje, nie pozwole na to by byly jakies nierowne powierzchnie ;). Takze musicie mi wybaczyc, ale to troche trwa...

Widac, ze ktos nie chce by mi sie udalo. Dzisiaj po wyjsciu i rozstawieniu sie na dworzu, zaczal padac deszcz, w biegu wszystko chowalem do piwniczki. Po godzinie znowu sie rozstawilem, noi oczywiscie znowu deszcz.

 

Temat bedzie sukcesywnie uzupelniany.

Edytowane przez megadega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rmvbhd: Chocbyscie sie modlili, blagali, ja modyfikowac nie przestane !

 

Fakt faktem, ze ostatnio nie mialem czasu na manekina (konkurs minisumo, SGA itp.), ale od trzech dni staram sie cos robic.

 

OBRAZKI

 

Aktualnie caly czas szlifuje, nie pozwole na to by byly jakies nierowne powierzchnie ;). Takze musicie mi wybaczyc, ale to troche trwa...

Widac, ze ktos nie chce by mi sie udalo. Dzisiaj po wyjsciu i rozstawieniu sie na dworzu, zaczal padac deszcz, w biegu wszystko chowalem do piwniczki. Po godzinie znowu sie rozstawilem, noi oczywiscie znowu deszcz.

 

Temat bedzie sukcesywnie uzupelniany.

Ja nie pisałem, żebyś przestał go robić, tylko chciałem się dowiedzieć jak trwają prace, bo bardzo mi się spodobał twój projekt, i z niecierpliwością czekam na kontynuacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...