Skocz do zawartości
Aegra

Sprzet Dla Grafika Do 10tys;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostalam kwote 10tys na nowy komputer. Pracuje jako grafik 2D i 3D. Zupelnie sie nie znam na materii co powinien moj komputer posiadac zeby ladnie smigal. Jesli ma ktos wiedze i chec pomocy to bardzo z gory dziekuje za wszelkie informacje:)

Prosze tylko konkretnie firmami rzucac albo linkami icon_wink2.gif

wiem, wiem, my baby jestesmy straszne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostalam kwote 10tys na nowy komputer. Pracuje jako grafik 2D i 3D. Zupelnie sie nie znam na materii co powinien moj komputer posiadac zeby ladnie smigal. Jesli ma ktos wiedze i chec pomocy to bardzo z gory dziekuje za wszelkie informacje:)

Prosze tylko konkretnie firmami rzucac albo linkami icon_wink2.gif

wiem, wiem, my baby jestesmy straszne;)

apple.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzac na jakich programach pracujesz nikt ci konkretnie i kompetetnie nie doradzi.

creative suite

 

duzo ramu i dwujajowy procesor ... & (matrox , ATI ?! ) that's all ...

nie no wiem wiem, tylko czy 4gb czy lepiej 8gb no i jaki procesor? wstepnie jestem na etapie Matrox Parhelia 256, badz ATI SAPPHIRE X1950 PRO 512MB DDR3 ktora lepsza ? jakies za jakies przeciw?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki to raczej quad, mozesz pokusic sie o 4gb ramu i grafika matrox/nvidia quadro. Do tego monitor eizo.

 

Zestaw z komputronika, wiec musisz wziac na ceny poprawke ze 400zl. Nie jestem pewny karty grafiki, poniewaz nie jestem za bardzo w temacie.

 

Orientacyjnie:

Dołączona grafika

Edytowane przez lazYb0N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim budzetem to bez wahania bralbym quada, dwa dyski twarde 10000 rpm (raptory i do tego w raidzie) 4 giga ramu, dobry i duzy monitor (i tutaj: jesli oprocz CS uzywasz jakis narzedzi 3d to koniecznie drugi monitor),

karta grafiki: jesli tylko do 2d to kazda z tanich dobrych bedzie dobra, jesli glownie do 3d (autocady, 3dsmaxy, itp) to wtedy MOZE jakies quadro, albo firegl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie czy 2d czy 3d wez jakas karte, ktora wg opinii ma bardzo dobra jakosc obrazu (Matrox Parhelia?) a jakbys chcial przy okazji pograc w cos na tym kompie to mow, wtedy sa inne propozycje. Quadro/FireGL nie warto brac jak zauwazyl Masell, mocny procek (w tym wypadku quad bedzie idealny) i duzo ramu + raid 0. W sumie nie uzywalem Creative Suite, natomiast troche siedze w 3D Studio Max, AutoCadzie, ArchiCadzie, Photoshopie i Corelu, na C2D Exxx 3GHz rendering zlozonej sceny w 3D Studio idzie dosc dlugo ;] wiec 4 jajowiec jak najbardziej, w Photoshopie natomiast przydaje sie duzo RAMu i RAID0, bo przy 2GB mieknie palka, dysk mieli jak szalony (30pix/cm, plansza 100cm x 70cm i gradient puszczony, ladne 10 minut przetwarzania ;-p, sam plik zajmuje 2,3GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim budzetem to bez wahania bralbym quada, dwa dyski twarde 10000 rpm (raptory i do tego w raidzie) 4 giga ramu, dobry i duzy monitor (i tutaj: jesli oprocz CS uzywasz jakis narzedzi 3d to koniecznie drugi monitor),

karta grafiki: jesli tylko do 2d to kazda z tanich dobrych bedzie dobra, jesli glownie do 3d (autocady, 3dsmaxy, itp) to wtedy MOZE jakies quadro, albo firegl)

 

Cos mi sie tam udalo poskladac, wiec jesli mozna chcialabym uslyszec co zrobilam nie tak i jakies dodatkowe uwagi. Co do akcesoriow to narazie nie skupiam sie na myszkach, klawiaturach.

 

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

 

Pamięć RAM Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5

 

Matrox Parhelia DL256 256MB BOX (PCI)

 

Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint T166 400 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

 

Płyta główna Asus P5E WS PRO Intel X38

 

Napędy optyczne Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T LightScribe BOX black / silver (Serial ATA)

 

Plus monitor juz jest DELL UltraSharp 3007WFP

 

Jaki zasilacz do tego? o czyms zapomnialam?

Dzieki chlopaki;)))

Edytowane przez Aegra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie tam udalo poskladac, wiec jesli mozna chcialabym uslyszec co zrobilam nie tak i jakies dodatkowe uwagi. Co do akcesoriow to narazie nie skupiam sie na myszkach, klawiaturach.

 

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

 

Pamięć RAM Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 800MHz CL5

 

Matrox Parhelia DL256 256MB BOX (PCI)

 

Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint T166 400 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

 

Płyta główna Asus P5E WS PRO Intel X38

 

Napędy optyczne Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T LightScribe BOX black / silver (Serial ATA)

 

Plus monitor juz jest DELL UltraSharp 3007WFP

 

Jaki zasilacz do tego? o czyms zapomnialam?

Dzieki chlopaki;)))

Przy takim budżecie można poszaleć ale imho ta płyta główna to bezsens (dla zapalonego gracza oki ale nie do tego zestawu) - starczy coś do 500zł max -> Abit IP35 (ewentualnie Pro), DFI, Asus P5K-E a zasilator może Corsair HX 520W. Jak będziesz zamawiał kompa to popytaj o nowe procki intela Q9300/Q9450 może będą na zamówienie to warto dołożyć - premiera jakoś za dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...