Skocz do zawartości
tomluk1991

Co Tu Dokupić.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do towarzystwa potrzebuję rady w sprawie ulepszenia mojego kompa.

 

[939] Procesor AMD Athlon 64 3800 + BOX

[AMD][939] Płyta Gigabyte K8NF-9-RH

Pamięć DDR 2x512MB PC3200 400MHz Kingston

[PCIE] Karta GeForce 7600GS Gigabyte 256MB

 

To mój sprzęt kupiony 23.12.06, głównie chodzi mi o to aby to godnie chodziło i żeby taki Far Cry 2 chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę źle zrobiłeś kupując athlona.. mogłeś kupic sobie intela... może kup sobie 8500gt 512... ja go właśnie niedawno kupiłem i śmiga jak trza

 

i dokup sobie np. 1gb kingstony albo odrazu 2x1 gb kingstony albo corsairy

Edytowane przez Komixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

może kup sobie 8500gt 512... ja go właśnie niedawno kupiłem i śmiga jak trza

:lol: Polecasz mu karte gorszą od 7600 :lol: Poza tym zobacz że sprzęt kupiony w grudniu 2006!

 

Czy ten procek to X2 czy nie, nigdzie tego nie napisałeś. Dokup ewentualnie 1gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Komixx ale zobacz na date kiedy kupował tego kompa, wtedy Intel nie był jeszcze taki modny ;] proponuje sprzedać wszystko, uzbroić sie w troche gotówki i składać coś na Gigabyte P31+E2160+2x1Gb Kingston+8600GT/8800GT/HD3850+Amacrox 450W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystkiego nie będe wymieniał wiadomo najprostsze rozwiązanie kupić nowe.

ale po wymianie wszystkiego na taki zestaw jak podano wyzej odczujesz DUZY skok wydajności. to imo najlepsze rozwiązanie, bo 939 juz umiera jak kiedys s. A. ewentualnie mozesz myślec nad AM2, bo jest jednak tańsze, i bardzo łatwo można w przyszłości zmodernizować kompa na AM2.

 

mozesz zapytac czy koles sprzeda to mobo:

http://www.allegro.pl/item294524793_abit_k...b_667_ddr2.html

 

sam ją posiadam i bardzo polecam, super OC i jest bezszelestna :D

do tego antka x2, lajtem ponizej 200zł znajdziesz jakiegos dobrego, 2gb goodram 800mhz kosztują cos koło 120zł, do tego radek 3850 i zestaw na ponad rok z możliwością modernizacji w każdej chwili.

 

Ale mimo wszystko zestaw na intela będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystkiego nie będe wymieniał wiadomo najprostsze rozwiązanie kupić nowe.

Nie takie najprostrze ale najlepsze - stare części jeszcze trzymią cene więc ktoś sie napewno skusi a weź pod uwage np to że za 1GB DDR kupisz 2x1GB DDR2, do tego E2140, Gigabyte P31 i siakaś grafa (to już zależy od funduszy) i masz sporo szybszego kompa małym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie nazbierasz wystarczająco gotówki to możesz jeszcze troche wytrzymać na starej grafice, a zmienić resztę platformy. Fakt że na razie wydajność w grach niewiele się podniesie (chociaż jak bedziesz miał 2GB ramu i lepszzego procka to już coś), ale grafike najłatwiej zmienić, zwłaszcza że ceny lecą na łeb na szyje, bo ciągle coś nowego wychodzi..

 

inną strategią byłoby dokupienie tylko nowej grafiki, ale będzie mocno ograniczana przez reszte zestawu..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...