Skocz do zawartości
M4ciek

Internet W Upc - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się niebawem umowa w Netii, płacę 115 PLN za 2MBity, tymczasem UPC oferuje 4MBity w cenie 89 zl (jeszcze bym sobie zwiększył upload do 1MBitu za 20zl extra) co by wychodziło i tak o te 5zł taniej, ale o ile szybciej :D

 

ale mam pytanie do użytkowników UPC / Chello

 

1. jak to Wam działa - czy faktycznie osiągacie transfery bliskie maksymalnej przepustowości wykupionej opcji?

2. jak wygląda kwestia awaryjności / przerw w działaniu netu - często? ile wynosi średni downtime w miesiącu

3. mieli jakieś wpadki tak jak Netia w marcu-kwietniu 2007 ze swoim BSA? gdzie łącze działało, ale gorzej niż modem?

4. gdzie są kruczki? podzielcie się :unsure:

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, z rapidshare czy gametrailers ściąga z prędkością 480-500kbs

2. B. rzadko, a jeżeli już to na krótko

3. Jestem z nimi od początku 2007 i niczego takiego nie doświadczyłem

4. Ja wiem? Na stronie piszą, że łącze można rozdzielić na 3 kompy - jednak jak się potem okazuje tylko przez Router WiFi (nie można legalnie poprowadzić kabelka), który musisz mieć swój - inaczej opłata za Router 11zł/miech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neta z chello i jeśli nie grasz przez neta np: w cs1.6 to możesz śmiało brać.

Jeśli natomiast grywasz w cs1.6 to gdy przydarzy Ci się awaria ( gubienie pakietów podczas gry ) i będziesz próbował coś z tym zrobić, to może być ciężko. Gdy zaczynałem przygodę z chello wszystko było elegancko ( mówię głównie o grze w sieci ) piękny ping, zero ścinek czy gubionych pakietów. Od jakiegoś czasu coś się uwaliło i na każdym servie gubię pakiety. Czasem mam skoki pingu do 440ms. Pisze maile do chello a oni mi mówią że mój net działa dobrze, no i obecnie jestem na etapie "naprawy" mojego neta. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

obecnie również jestem na etapie wyboru nowego dostawcy. do tej pory mialem 1Mbit od neti. net działa super, a i na samo podłączenie nie mogę nażekać - żadnych problemów z przejściem z tp. właśnie kończy mi się umowa i już miałem zamiar przedłóżyć ją w netii, a tu wracam sobie początkiem tygodnia do domu i po drodze napotykam przeorane wzdłuż i wszerz osiedle, a na drzwiach wejściowych wita minie kartka z informacją, że UPC rozbudowuje sieć i w najbliżym czasie bedzie dostępny również internet -do tej pory miałem tylko kablówke :D więc również szukam opini na temat chello. generalnie interesują mnie katowice i okolice.

 

1.jak wygląda instalacja tej usługi z technicznego punktu widzenia?

2. czy upc dostarcza modem?

3. czy konfiguracja stanowi jakieś problemy?

4. czy net jest dokladnie na tym samym kablu co tv?

5 jak wygląda pocział sugnału? z tego co wiem nie ma ograniczenia co do ilości odbiorników tv

4. Ja wiem? Na stronie piszą, że łącze można rozdzielić na 3 kompy - jednak jak się potem okazuje tylko przez Router WiFi (nie można legalnie poprowadzić kabelka), który musisz mieć swój - inaczej opłata za Router 11zł/miech

czy oni są w stanie sprawdzić czy używam wi-fi czy kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede się za jakis czas przeprowadzał i tez sie zastanawiam nad chello, bo 89zeta za 4mega w porównainiu do 130+telefon jakie teraz płacę za net24 6mbps to lekka różnica, szkoda, tylko ze nie maja jakiejs opcji w okolicach 8-10mbps za ok. 130-150pln, i tez sie zastanawiam jak to na codzień działa. Nie ma jakichś jaj z blokowaniem/przycinaniem p2p? co z pingami? itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie podepne pod temat..

Ma ktos internet od UPC w Warszawie?..lub konkretniej na Bielanach?

 

Podpisalem juz umowe z neo..ale mam kilka dni jeszcze na rezygnacje..a UPC wreszcie sie odezwalo..

I przedstawia kosztorys podłączenia mnie.

 

Dlatego szukam ludzi z mojego miasta/okolicy..i zbieram informacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos czesto gesto kozysta z p2p to ODRADZAM UPC

cos mieszaja tak ze transfery p2p nie przekraczaja 20% wykupionego pasma, czesto zrywa, wywala z hubow DC++ i tym podobne

 

co do pytan technicznych:

1. rozdzielacz na kablu antenowym, w jedna jego galaz wpinane sa odbiorniki TV w gruga modem kablowy

2. modem dostarcza firma

3. nie - laczysz po sieciowce i masz DHCP, jak nie dziala to restart modemu i zaczyna dzialac ale czesto po dluzszej chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co i jak, ale u mnie z p2p działa jak na razie idealnie - mam łącze 4/1 (bo podbity 2x upload) i jak idzie to i te 450-470KB/s uzyskuję przy jednoczesnym uploadzie na poziomie 100-110KB/s

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to kosztuje ekstra, czy jakas symboliczna oplata typu 1zł +vat?

Albo dają free albo 1zł się płaci. Nie powiem Ci na pewno bo dawno brałem neta.

 

dostajesz go w dzierżawę - nie płacisz nic, ale przy rezygnacji zwrócić musisz :)

Nie musisz, możesz zapłacić jego cenę a wtedy on zostanie u Ciebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w godzinach porannch (niedziela!) do mojego ojca (na niego jest umowa) zadzwoniła Pani z partyline UPC. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt co oferowała. Jako, że od dobrych 2 lat jadę już na Classic-u obiecała mi zwiększenie prędkości do 20Mb/s za dopłatą zaledwie 10zł (!). Nie ukrywam, że jest to dla mnie szokiem, bo za cenę 149zł miałbym coś co w ich cenniku figuruje za 249zł.

Nie wiem, co o tym myśleć... miła Pani ma oddzwonić jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko do UPC, nie chce nowego zakładać tematu to tu napisze, to tak jest internet z upc i co jakiś cza rozłącza się, czasami na 5 min czasami na 10 min nie ma żadnej zależności. Czy mogą to być kłopoty u administratora czy zła konfiguracja ( sieć na zasadzie kabla skrosowanego lap-PC i do pc modem usb z upc ) raz działa raz nie działa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko do UPC, nie chce nowego zakładać tematu to tu napisze, to tak jest internet z upc i co jakiś cza rozłącza się, czasami na 5 min czasami na 10 min nie ma żadnej zależności. Czy mogą to być kłopoty u administratora czy zła konfiguracja ( sieć na zasadzie kabla skrosowanego lap-PC i do pc modem usb z upc ) raz działa raz nie działa ...

rozłącz modem od sieci na 5 min i podłącz, jeśli nadal to samo będzie to dzwoń do BOK ( Biuro Obsługi Klienta ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia gubienia pakietow: czy zdarza sie wam pingowac np wp.pl i tracic pakiety ?

Troszkę gubi, sytuacja u mnie wygląda tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie podepne pod temat..

Ma ktos internet od UPC w Warszawie?..lub konkretniej na Bielanach?

 

Podpisalem juz umowe z neo..ale mam kilka dni jeszcze na rezygnacje..a UPC wreszcie sie odezwalo..

I przedstawia kosztorys podłączenia mnie.

 

Dlatego szukam ludzi z mojego miasta/okolicy..i zbieram informacje.

 

Pozdrawiam

Ja posiadam internet UPC 10 mbit na Bielanach (niedaleko ul. Broniewskiego).

Internet do gier rzeczywiście nie jest najlepszy, mimo to w porównaniu z innymi łączami w Polsce pod względem gier multiplayer zajmuje moim zdaniem 3 miejsce (1. TP jesli gramy na polskich serwerach 2. Aster, 3. Upc).

 

Jeśli ściągasz pliki z internetu, słuchasz muzyki, oglądasz filmy online, surfujesz etc. to UPC będzie dla Ciebie najlepsze :)

 

W moim przypadku jest tak, ze rzeczywisty uplaod wynosi średnio 950 kb/s a download 5800 kb/s (o połowę mniej, no ale cóż poradzić).

Mimo tego UPC wciąż pozostaje bezkonkurencyjne. Jakość / Cena tego internetu jak na nasz kraj jest wprost genialna.

 

Zachęcam do korzystania z usługi UPC: Internet Chello.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Niecałe 6Mbit zamiast deklarowanych 10? Możliwe, że coś jest nie tak po stronie UPC :) U mnie jest zawsze 9800-10000kbps, ogólnie bardzo polecam net UPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak, ze rzeczywisty uplaod wynosi średnio 950 kb/s a download 5800 kb/s (o połowę mniej, no ale cóż poradzić).

Niech zgadnę, modem na USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piatek przyszli panowie z UPC (rodem z "Usterki") i zamontowali neta. Problem tylko w tym, ze ping jest w okolicy 120-130ms i wydaje mi sie ze to chyba lekka przesada! Zgodzicie sie ze mna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...