Skocz do zawartości
M4ciek

Internet W Upc - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie - na ile da się ponegocjonować ceny z przedstawicielami UPC i jakie mogą dać realnie rabaty ??

 

Podłączają mi właśnie blok i chciałem z dobrym rabatem 25MBit + tv cyfrowo podstawowo. Kupując te dwa mógłbym teoretycznie dostać telefon + wifi za free ale nie potrzebuję ani tego ani tego. Interesuje mnie najlepsza możliwa cena na dwie usługi, normalnie 90 + 65, oferta na szybko 10% rabatu czyli 139,50. Moim zdaniem drogo ;) Polećcie agenta (może być chyba spoza lublina ?) czy powiedzcie co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - na ile da się ponegocjonować ceny z przedstawicielami UPC i jakie mogą dać realnie rabaty ??

 

Podłączają mi właśnie blok i chciałem z dobrym rabatem 25MBit + tv cyfrowo podstawowo. Kupując te dwa mógłbym teoretycznie dostać telefon + wifi za free ale nie potrzebuję ani tego ani tego. Interesuje mnie najlepsza możliwa cena na dwie usługi, normalnie 90 + 65, oferta na szybko 10% rabatu czyli 139,50. Moim zdaniem drogo ;) Polećcie agenta (może być chyba spoza lublina ?) czy powiedzcie co i jak...

Wątpię, aby z nowymi użytkownikami się targowali. Sam mam internet + TV w UPC od ponad 6 lat, a od około 3 dodatkowo telefon, czyli mam te 30% zniżki chyba ale udało mi się zejść do -50%. -30% to jest po prostu promocja, za to że korzystasz z ich całej oferty. Jeśli masz stacjonarny w TPsie itp. to polecam zmienić po wygaśnięciu umowy bo ceny naprawdę konkurencyjne i żadnych problemów przez te 3 lata nie miałem, a telefon b. często używany przez siostrę : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem przekonany do UPC po przejściach moich znajomych ale no risk-no fun. Jednak wyszło na fun:) 25 mbit to wychodzi 23,50-24,02 mbit także znośnie, upload 1,48 mbit z rapida ssie 2500-3000KB/s, upload ok 180kb, ping do wp.pl około 15, na warszawskich serwerach gamesnet, whiterabbit ping od 5 do 10 także jestem OGROMNIE zaskoczony. Jakieś cudowne kable trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dla graczy UPS nei jest takie super. Mam 2 kumpli co graja w QuakeLive i o ile pingi na serwerach PL maja w granicach 15-30 to na DE po 120. Za to na FR i NL po 70. Troche parodia bo ja na 2mbit mam lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Mam porównanie łącza UPC 10Mbit/s oraz łącza sieci lokalnej (www.limes.com.pl) 12Mbit/s.

Niestety ale UPC nie ma żadnych szans pod względem pingów w grach. 90% serwerów pokazuje wyższy ping na łączu UPC.

Dodatkowo cena łącza z UPC jest o 1/3 większa niż u dostawcy lokalnego nie patrząc na transfer.

Dlatego wg mnie zawsze warto rozejrzeć się za jakimś porządnym usługodawcą w swoim rejonie zamieszkania. :)

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam łączę w UPC. Co do awaryjności nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, ale zarówno transfer jak i pingi są na bardzo dobrym poziomie. Mam łącze 10 Mbit i bez problemu osiągam na rapidshare maksymalną prędkość czyli ~1200 KB/s. Gram w UT na niemieckim serwerze i pingi mam w granicach 40 ms, tak samo jak miałem w Multimedii. Jak na razie jestem zadowolony.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, bo różne serwery wybieram. Co prawda połączenie mam po WiFi do rutera, a ten kablem do ichniego modemu, ale podłączałem się kablem do rutera i nie było znacznie lepiej, tzn może i pograłem więcej, ale ping nadal był na poziomie 150/160. Dla pewności sprawdzę jeszcze jak będzie wyglądało połączenie bezpośrednio do modemu, co by wykluczyć ruter, ale to dopiero po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się czy jest możliwość zawarcia umowy na 12 miesiące, tak jak to było rok temu? Jesienią kończy mi się umowa i chciałem przedłużyć. Na stronie UPC jest napisane w aktualnej ofercie, że umowa jest na 24 miesiące i tak samo powiedziano mi na infolinii (ceny takie same jak rok temu). Ale może da się jakoś ugadać z przedstawicielem handlowym? Bo w przypadku Multimedii, której łącze miałem wcześniej było tak, że przedstawiciel handlowy rozwieszał ofertę handlową na klatce schodowej, która była zawsze korzystniejsza niż ta na stronie internetowej. Niestety UPC się u mnie na osiedlu nie reklamuje i nie wiem czy jest taka możliwość, czy mogę jedynie liczyć na to, co mają w oficjalnej ofercie.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przedłużyć umowę to powinieneś negocjować, że chcesz na 12 miesięcy. Zaproponuj nieco wyższa stawkę, ale tylko troszkę wyższą o te powiedzmy 5 złotych i sprawdź co oni na to. Nikt tu Ci nie pomoże, bo przypadek, który opisujesz jest indywidualny do danego regionu/osiedla. UPC ma takie podeście do klienta niestety. U mnie na przykład przez jakiś czas nie mogłem przejść na 50 mbit i przez długi czas miałem 30 mbit na starej umowie, gdzie już dawno tych prędkości nie mieli w ofercie. Tylko 5, 10, 25 , 50 mb i 120 mb. Powodem było to, że serwery jak i instalacja w moim regionie nie była wtedy dostosowana do tych prędkości. Co by się zgadzało, bo w tamtych czasach miałem rzadko co więcej niż 22 mb na 30 mb obiecanych i częste awarie. Potem było lepiej i w końcu sami zadzwonili z ofertą przejścia na 50 mb w tej samej cenie. Otóż mam umowę na czas nieokreślony na internet, tv (HD MediaBox) i telefon. Więc mogę zmieniać ofertę w dowolnym momencie. Czyli wybierać tańszą lub droższą ofertę (prędkość/pakiet kanałów/taryfa telefoniczna). . To samo tyczy się ofert dopiero co wprowadzonych. Czyli jak to było w moim przypadku wyższej prędkości przy tej samej cenie co płace w danym momencie. Czyli wg umowy teraz za internet 50 mb płacę 120 zł. Teraz jest taniej, bo 101. I tu niestety nie dadzą mi żadnego aneksu, by płacić taniej. Ale jeśli powiedzmy 120 mb łącze stanieje do tych 120 zł to będę mógł przejść na 120 mb bez żadnych opłat. Wystarczy telefon do nich. Tak to dziwną mam umowę z nimi.

 

Tak więc dzwoń i negocjuj. Staraj się właśnie rozmawiać z przedstawicielami. Nie dzwoń do BOK'u, bo oni często sami nie wiedzą lub wprowadzają Cie w błąd. Dla mnie załatwiane takich spraw przez BOK to ostatnia rzecz jaką robię. Jednym słowem często odbierają tam debile/debilki ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co jest z tym D 10Mb/s U 1Mb/s że oddaje na torrencie max 120KB i nie wiem czy tak jest granie u nich w ciula czy coś trzeba poustawiać w torrencie?

 

Kolego, czy chodzi ci o to, że prędkość wysyłania (uploadu) masz ~120KB/s? Przy łączu 10/1 to całkiem normalne, teoretyczny maks wynosi 128.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz od wczoraj mam ten super net 50 - powiedzmy ze wszystko jest OK ( walczylem troszke z ustawieniami ich routera tomphson) ale kurde z utorrentem jakas lipa. Odpalam rozpedza sie do tych 5mb/sek i po kilku chwilach zwalnia do kilkunastu kBsek!!!! Peery sa dobre i powinno smigac na maxa. W ASTER wszystko bylo OK. Ma ktos jakis pomysl??

 

co ciekawe strasznie mi po dysku mieli jak odpalam utorrent.

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od dłuższego czasu zrywa połączenie z internetem po kablu. Router Thomson TWG870U jakby się resetuje i przestaje migać lampka "Online" na parę minut. Potem znów się restartuje i internet działa. Czasem parę minut, a czasem cały dzień. Dzieje się to dość często. Zresetowałem modem do ustawień fabrycznych i dalej było to samo. Wyłączyłem za to Firewall (routerowy) i na razie chyba jest OK. Mam ESET Samrt Security, wiec na razie musi mi to wystarczać. Wolałbym jednak mieć włączony sprzętowy Firewall w routerze. Jak ktoś miał takie problemy z internetem w UPC niech napisze czy rozwiązał problem. Dzwonienie do BOK i przysłanie techników już raz nic nie pomogło. Z reguły wymieniają tylko router lub wgrywają nowy Firmware. Póki co jest ok, ale ten wyłączony Firewall jednak troszkę mnie martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC znowu przyspieszyło!

 

Miałem FP25, rano sprawdzalem i juz jest FP30 wystarczy zrestartowac modem, w koncu jakis konkretny upload. :wink:

 

Ciekawe. Nie musiałeś podpisywać nowej umowy? Na stronie UPC jest napisane, że oferta dotyczy nowych klientów, którzy w ciągu ostatnich 3 miesięcy nie mieli żadnej usługi. Tak samo powiedziano mi na infolinii.

Ja cały czas płacę 65 zł za 10 Mbit - taka cena była jak podpisywałem umowę we wrześniu 2010 r. A kiedy pare miesięcy temu kończył mi się okres obowiązywania umowy, powiedziano mi, że jeśli chcę większą prędkość, to mam płacić wg starego cennika czyli 80 zł za 25 Mbit... Albo czekać aż 10 Mbit zniknie z oferty i wtedy dostaną "przyspieszenie".

 

EDIT: Okazało się, że jednak można :) Pani z którą pierwszy raz rozmawiałem była niedoinformowa, dzwoniłem drugi raz i zwiększyli mi z 10 do 30 Mbit :)

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem 2 tyg temu takiego maila. Czy ktos wie cos wiecej, kiedy dokladnie bedzie podniesienie predkosci?

 

Szanowni Państwo!

 

Cieszymy się, że są Państwo w gronie Abonentów UPC i dziękujemy za korzystanie z naszych usług oraz zaufanie, jakim obdarzyliście Państwo naszą firmę. Każdego dnia chcemy lepiej odpowiadać na Państwa potrzeby i dokładamy starań, aby zapewniać najwyższą jakość usług i konkurencyjność oferty. Poniżej informujemy o ważnych zmianach, w tym o nowościach, wzbogacających Państwa usługi.

 

 

PONAD 2 RAZY SZYBSZY INTERNET UPC FIBER POWER:

Już na początku czerwca przyspieszamy Państwa Internet

 

10 Mb/s aż na 25 Mb/s jedynie za 5 złotych miesięcznie

 

UPC od wielu lat wyprzedza standardy rynkowe, oferując najszybsze prędkości internetu.

Z tego powodu przestajemy świadczyć usługi o niższych prędkościach: 5 Mb/s i 10 Mb/s.

 

Aby mogli Państwo przetestować nową prędkość Internetu, przyspieszamy go już w czerwcu, bez dodatkowych opłat. Opłata w wysokości 5 złotych będzie doliczana do Państwa rachunku od 1 lipca 2012.

 

W przypadku braku akceptacji powyższej zmiany, przysługuje Państwu uprawnienie do rozwiązania Umowy Abonenckiej. Pisemne oświadczenie o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej powinno zostać dostarczone do UPC Polska do 21 czerwca 2012 roku. Jeśli skorzystają Państwo z powyższego uprawnienia, UPC nie będzie przysługiwać żadne roszczenie odszkodowawcze, a także zwrot ulgi.

 

Łączę wyrazy szacunku,

 

Ewa Wesoły

Dyrektor ds. Obsługi Klientów UPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...