Skocz do zawartości
M4ciek

Internet W Upc - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi awariami to tak nie do końca. Zależy to czasem od lokalizacji. U mnie awarię zdarzały się często. Objawiało się to nie tylko brakiem internetu, ale dość częstym resetowaniem się routera. Jak się okazało to nie router był problemem tylko w okolicy coś tam przerywało i problemy mieli pewnie inni. Tyle przynajmniej się dowiedziałem z infolinii po licznych zgłoszeniach. I nic z tym nikt nie robił. Ale od jakiegoś czasu problem ten nie występuje, więc może i nie wróci. Niby nic wielkiego, ale podczas grania w COD 4 mając dobre statystyki kiedyś lekko się zdenerwowałem i postanowiłem ich nieco pomęczyć telefonami. Także jak coś takiego się dzieje u Was nie znaczy że każdy tak ma i warto od razu zgłaszać takie powtarzające się przypadki. Z ich serwisem też nie jest wszędzie tak różowo. Na wymianę Dekodera UPC czekałem ponad tydzień, aż ktoś łaskawie się pojawił. Oczywiście nie oczerniam firmy, bo to mogą być pojedyncze przypadki. Może serwis był zawalony robotą w tym okresie. Ogólnie do firmy nie mam większych zastrzeżeń, bo zwykle osiągam dany transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę dodać ze w miejscowości której mieszkam w Lesznie Wielkopolska mają fatalnych techników 5 razy podchodzili do instalacji TV+ internet a tak poza tym to wszystko śmiga az miło

Edytowane przez banias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dokonałem zmiany internetu na UPC i jestem bardzo zadowolony ze stabilności jednakże mam pewien problem. Mianowicie według umowy prędkość mojego internetu powinna wynosić 40 Mbps, a w porywach dochodzi jedynie do 20 Mbps. Modem jaki dostałem to TWG870UG. Czy przy nim jest taka prędkość w ogóle możliwa? Jeżeli tak to co należy zmienić w ustawieniach, aby wszystko działało tak jak należy? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I predkosci nie testuj przes speedtesty tylko przez szybkie mirrory http/ftp.

Np. http://cdimage.debian.org/debian-cd/7.4.0/amd64/iso-cd/debian-7.4.0-amd64-CD-1.iso

 

Tak u mnie wyglada 120mb z UPC: (ten sam modem)

VT8VE34.png

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z modemem UPC. Podczas ściągania z Torrentów zawiesza się. Jak podłącze kablem PC pod ten sam router problemu nie ma! Próbowałem różnych routerów - na każdym to samo. Próbowałem różnych programów do torrentów - to samo. Do tego problem również występują podczas ściągania dużych plików przez przeglądarkę!

 

EDIT: Jednak jak podłącze po kablu to problem też występuje 

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duza ilosc polaczen tym skutkuje, w moim przypadku pomogl qBittorrent. (widocznie lepiej potrafi tym zarzadzac)

To samo zdarza sie przy pingowaniu duzej ilosci serwerow, niestety ale wiekszosc routerów UPC to chłam.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązaniem problemu może być podłączenie routera za routerem upc i wpięcie się do tego drugiego routera (nie do upc :P). ja tak mam zrobione i mi się router upc nie zwiesza, natomiast tego drugiego mam tp-link wdr 4300. miałem też innego nie pamiętam dokładnie jaki to był model 1042 chyba to się wieszał ciągle.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qBittorent nie rozwiązuje sprawy.

 

Zaodrze co masz na myśli?

 

Modem UPC ( czarna skrzynka) -> do tego podłączamy router > i do tego routera następny router. Któryś z tych 2 routerów musi mieć jakąś specjalną opcję Access Pointa albo Network Bridge włączoną? Bo jeden router na pewno ma te opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna skrzynka UPC ile ma wyjść sieciowych? Ona nie jest tez czasem routerem? Mi chodzi oto ze moja skrzynka z UPC jest równocześnie routerem Wi-Fi i do niej mam podłączony router tplinka i dopiero do tplinka kompa i cala resztę urządzeń. Na routerze UPC otworzylem porty także nie stawia mi on żadnych problemów. Wylaczylem na nimi również Wi-Fi żeby nie zakłócał tplinka i żeby wyłączyć ta ich nowa usługę dostępu do sieci wszędzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| 192.168.0.1 - 0 | 99 | 99 | 0 | 0 | 2 | 1 |

| 89.76.48.1 - 85 | 98 | 15 | 5241 | 5282 | 5345 | 5265 |

| 89-75-6-1.infra.chello.pl - 0 | 98 | 98 | 7 | 10 | 30 | 8 |

| 84.116.253.97 - 0 | 98 | 98 | 8 | 11 | 29 | 12 |

| 84.116.253.118 - 0 | 98 | 98 | 8 | 11 | 50 | 12 |

| No response from host - 100 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

| ruc-CR1.z.ruc-BR1.net.onet.pl - 2 | 98 | 97 | 9 | 11 | 28 | 12 |

| pclab.m8r2.pdmz.onet.pl - 0 | 98 | 98 | 9 | 11 | 16 | 12 |

 

 

Nie ważne jakiego hosta testuję zawszę wynik jest ten sam. Lącze 250MB UPC, coraz częściej mój router zrywa połączenie i łączy się od nowa. Dzwonić do UPC i prosić o nowy router?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś szperałem odnośnie tego zmiennego IP i wyszło, że jest zmienne, ale przydzielane po macu u nich jest coś takiego, że mają pule dozwolonych maców i tylko im pozwala na połączenie z siecią. Ktoś może wie jak obejść, albo zna pule tych adresów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na UPC znalazłem szalenie atrakcyjną ofertę: ( w ofercie internetu w zakładce "dodatki" )

1. "Ulga za Komunikację Marketingową"

2. "Ulga za Rachunek Elektroniczny"

 

Przy podpisywaniu umowy, rezygnując z fantastycznej "ulgi", musimy dopłacać ~5pln.

Rozumiem opłatę za faktury w formie papierowej ( jest to jakiś koszt ), ale jeśli nie chce tej fantastycznej usługi spamu ( nazywajmy rzeczy po imieniu ) to musi za to zapłacić.

 

Ponadto:

Nazwyanie tego ulgą wydaj się niewiarygodne, czy ten cały marketing nie ma granic!

Byłbym w stanie to jeszcze zrozumieć, gdybym miał cenę na stronie xxpln, i od tej ceny korzystając z "ulgi" osiągnał bym cenę yypln =xx-ulga, to rozumiałbym nazywanie tego ulgą. Ale w tym przypadku nie jest to żadna ulga, tylko dodatkowa opłata za rezygnację ze spamu i faktury papierowej w zależności od wybrania pakietu "ulg"

 

Czy są jakieś granice!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Netii jest to samo. Ja wolę mieć na papierku niż na mailu, ale jest myk (sam nie sprawdzałem, ale koleżanka mi podsunęła), że wybierasz spam za 5zł taniej, ale możesz zawsze poprosić o wydruk faktur z danego okresu rozliczeniowego (np. co pół roku) i wtedy wyślą Ci faktury za free ;) Nie kumam trochę tego ale tak to już jest ;)

 

W sumie to chodzi o to, że biurokrację przenoszą na system i na Ciebie i nie muszą zatrudniać Pani Marzeny z księgowości do tego ;)

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś to jakbyś Amerykę odkrył. To już jest stosowane od pewnego czasu i nie tylko w UPC. Zwłaszcza elektroniczna faktura, ale i też spam za obniżenie rachunku jest spotykany. Mało tego kiedyś raz zamawiałem jedzenie w

jednej z sieci restuaracji przez ich stronę. Przy zamówieniu była opcja do zaznczenia z możliwością podania maila. Dzięki temu dostawało się do zamówienia darmowy napój, a na skrzynkę miał przychodzić jakiś tam spam od nich.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że spamu nie trzeba się obawiać. W przypadku UPC (nie wiem jak u konkurencji) nie jest uciążliwy.

Do mnie dzwonią i wysyłają mail'e nie częściej niż raz w miesiącu, rozmowy z nimi również do długich nie należą, a zawsze te kilka złotych w kieszeni zostaje. Bardziej narzekam na jakość połączenia i transfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas 235-245 mbit i rzadko co spada. Na prawdę nie mam co narzekać na UPC jeśli o internet. Gorzej jest z ich modemami dekoderami bo już 3 razy wymieniałem w ciągu 3 lat. Czasem dekoder się wiesza i trzeba zresetować. Gorzej jak coś nagrywam z TV bo wtedy nie nagra lub częściowo. Ostatnio jednak się nie zdarzyło od paru meisięcy a dekoder nowy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas 235-245 mbit i rzadko co spada. Na prawdę nie mam co narzekać na UPC jeśli o internet. Gorzej jest z ich modemami dekoderami bo już 3 razy wymieniałem w ciągu 3 lat. Czasem dekoder się wiesza i trzeba zresetować. Gorzej jak coś nagrywam z TV bo wtedy nie nagra lub częściowo. Ostatnio jednak się nie zdarzyło od paru meisięcy a dekoder nowy.

Dlatego ja wybralem modul cam CI+

Odpada problem z dekoderem, który usilnie mi wciskali.

 

Ale ma tez swoje wady taki modul. Kanaly sie dluzej przelaczaja i podczas nagrywania nie mozesz zmienic kanalu, no chyba ze w TV mamy tuner z dwiema glowicami, ale nie wiem ktore modele taki maja. W moim Sony 50W755C jest jednogłowicowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Podobno w lutym bedzie mozna zerwac umowe. 

Dlatego zastanawiam sie zo zrobic. Czy napisac wypowiedzenie i pozniej probowac cos ugrac w dziale utrzymania klienta? Czy szukac czegos innego? vectra/NC+ itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...