Skocz do zawartości
M4ciek

Internet W Upc - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

W piatek przyszli panowie z UPC (rodem z "Usterki") i zamontowali neta. Problem tylko w tym, ze ping jest w okolicy 120-130ms i wydaje mi sie ze to chyba lekka przesada! Zgodzicie sie ze mna ?

120 ms ale do czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=10ms TTL=60

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=7ms TTL=60

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=6ms TTL=60

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=6ms TTL=60

 

Statystyka badania ping dla 213.180.130.200:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

 

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 6 ms, Maksimum = 10 ms, Czas średni = 7 ms

 

 

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=22ms TTL=121

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=21ms TTL=121

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=20ms TTL=121

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=26ms TTL=121

 

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 20 ms, Maksimum = 26 ms, Czas średni = 22 ms

 

 

 

Badanie allegro.pl [193.23.48.134] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 193.23.48.134: bajtów=32 czas=26ms TTL=246

Odpowiedź z 193.23.48.134: bajtów=32 czas=19ms TTL=246

Odpowiedź z 193.23.48.134: bajtów=32 czas=21ms TTL=246

Odpowiedź z 193.23.48.134: bajtów=32 czas=26ms TTL=246

 

Statystyka badania ping dla 193.23.48.134:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 19 ms, Maksimum = 26 ms, Czas średni = 23 ms

 

Badanie google.pl [72.14.221.104] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 72.14.221.104: bajtów=32 czas=37ms TTL=244

Odpowiedź z 72.14.221.104: bajtów=32 czas=36ms TTL=244

Odpowiedź z 72.14.221.104: bajtów=32 czas=35ms TTL=244

Odpowiedź z 72.14.221.104: bajtów=32 czas=37ms TTL=244

 

Statystyka badania ping dla 72.14.221.104:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

 

 

Natomiast mam pytanie do posiadaczy uslug upc. W fakturze zaznaczone mam UPC smartguard. Nie korzystam z tej uslugi, wiec z jakiej racji mam za nia placic ? Jest jakas mozliwosc zeby z niej zrezygnowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komukolwiek kto jest spoza ich 'dostępności' zamontowali neta? Jakie są koszta? W ogóle jest możliwe teoretycznie?

 

//

 

Właśnie wróciłem z poczty - wysłałem do nich wniosek o kosztorys podłączenia nowego budynku. Zobaczymy ile będą chcieli i czy w ogóle odpowiedzą. Konsultantka mi powiedziała, że często spełniają takie wnioski bezpłatnie. Nawet nie chcę się rozmarzać co bym ściągał z netem 20Mbit/s :D :D :D

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płacisz za nią. Dostałeś ją gratis jeśli jesteś nowym użytkownikiem internetu z UPC.

Nie do końca jest to prawda, bo tylko 3 miesiące ten program jest gratis. Swoją drogą 20/4 w Chello wymiata. Ping 10 na onet w porównaniu do telekomuny 15 mbita gdzie był 38ms najniższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Magia UPC, nie ma to jak super-szybkie łącze.

 

W CS jak grałem z kolegami, co mieli łącza 10 MB, lub 3MB (ja zawsze najmniejsze), ping max.25 (nawet serwy na 20 osób hostowałem i się nie zacinało za bardzo - ping max 100). A tak sobie myślę, bo płacę 59 zeta, czy mogli by mi dać 1 mb/s bez zmian w umowie, dopłat itd?

Edytowane przez RCrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest mozliwosc podpiecia sie pod kabel z UPC , modemem niekoniecznie otrzymanym od UPC, bez informowania o tym dostawcy?

 

czy jest mozliwosc podłączenia sie pod kabel antenowy modemem kablowym nie otrzymanym od szanownej firmy UPC, lecz innym? Oczywiscie bez wiedzy badź kłopotów z usługodawcą?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest mozliwosc podpiecia sie pod kabel z UPC , modemem niekoniecznie otrzymanym od UPC, bez informowania o tym dostawcy?

 

czy jest mozliwosc podłączenia sie pod kabel antenowy modemem kablowym nie otrzymanym od szanownej firmy UPC, lecz innym? Oczywiscie bez wiedzy badź kłopotów z usługodawcą?? <_<

 

legalnie czy nielegalnie te podpięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest następująca, w styczniu kończy się umowa na neta. Mam net24 1Mb/s a do tego płacę telekomunie najtańszy abonament socjalny 28 zł. Nie podoba mi się to, że trzeba TPSA płacić, to jest patologia, chcę zrezygnować definitywnie z telefonu stacjonarnego. Potrzebuję dostawcy samego internetu (bez telefonu, tv i innych głupot). Co polecacie?

 

Nie mam jakiś kosmicznych wymagań, 1-2 Mb/s i zmienne IP w zupełności wystarczą. I moje pytanie, czy w UPC mogę mieć sam internert? Czy komuś z poza 'zasięgu' podpięli i ila taka przyjemność kosztuje.

 

Dodać muszę, że w Sosnowcu nie ma dobrego providera, Sat Mont Service to jedno wielkie nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mieszkam w Krakowie i chcę w końcu zrezygnowac z sieci w bloku, która mnie wkurza coraz mocniej, i rozważam np. UPC.

 

Przeczytałem temat i widzę różne opinie, ale ogólnie chyba pozytywnie. Grać przez neta raczej nie gram (choć to się może zmienić wraz z GTA IV), głównie przeglądam strony i ściągam różne rzeczy, zarówno z http jak i z p2p, więc zależy mi żeby tu nie było żadnych ograniczeń.

 

2 Mb jest za 69 zł, a 10 Mb za 89, więc chyba ta druga opcja zdecydowanie bardziej opłacalna, jeśli rzeczywiście te 10 Mb jest.

Mam tez od nich pełny pakiet telewizji analogowej, więc może udało by się coś taniej.

 

Ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz usługę telewizji to będziesz miał 10zeta taniej neta. Ja mam 2Mb i telewizję i płacę łącznie 59zeta. Go gier przez neta ( mam na myśli Counter-Strike ) szczerze nie polecam. Transfer przy 2Mb jest około 230-235Kb.

 

Z P2P nie korzystam więc nie mogę nic powiedzieć.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A zawsze masz takie transfery (oczywiście zakładając że dany serwer na tyle pozwala)? Jak z niezawodnością, zawsze chodzi czy bywają jakies przerwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 10/1Mb/s , zawsze jest ok 10 Mb/s w p2p nawet do 1 MB/s przez 2 lata we Wrocku miałem 2 przerwy nie dłuzej niż kilka h

pingi popularne srwery onet,o2,allegro,wo od 6-22 m/s

 

czasem coś zamula ale wtedy wystarcza zresetowac modem a i IP jest zmienne ,czasem raz w miesiacu czasem raz na3 mies .

zawsze po zmianie siecówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem niby upc daje 4 mb upload ?

I gdzie niby telekomuna daje 15 mb ?

We Wrocławiu nie ma problemu z telekomuną 15mbita ale ping to lipa, a UPC daje 4mb uploadu i 20 downloadu w niższej cenie niż tepsa. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u koleżanki kiedyś z upc chodził internet na 2 komputerach tzn 1 komp przez kabel usb z modemu a drugi przez skrętke i do pewnego czasu działało i teraz jest taki myk że mozna podpiąc tylko jeden komp i to tylko przez skrętke przez usb nie damy rady nie wiem dlaczego.... Można sobie z tym jakoś poradzić zeby byl w każdym komputerze internet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wieczorkami zamiast obiecanych 10Mb/s mam 1 Mb/s na teście http://www.dsl.cz.

 

Do południa i po południu mam 10Mb/s - 1.2MB/s.

 

Jestem z Krakowa i z FTP krakowskiego - z uczelni ściągam zawsze pełną prędkością.

 

Co o tym sądzicie? Mam podstawę do reklamacji?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wieczorkami zamiast obiecanych 10Mb/s mam 1 Mb/s na teście http://www.dsl.cz.

 

Do południa i po południu mam 10Mb/s - 1.2MB/s.

 

Jestem z Krakowa i z FTP krakowskiego - z uczelni ściągam zawsze pełną prędkością.

 

Co o tym sądzicie? Mam podstawę do reklamacji?

 

Pozdrawiam.

Mam podobnie, wieczorem 1 mbit a w dzien niestabilne 5 mbit. Troche lipa bo zanim podpisalem umowe na 10 mbit to mialem 4 mbit o kazdej porze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, wieczorem 1 mbit a w dzien niestabilne 5 mbit. Troche lipa bo zanim podpisalem umowe na 10 mbit to mialem 4 mbit o kazdej porze :/

ale nigdzie w umowie nie masz napisane że są to gwarantowane transfery, inna sprawa że takie rzeczy zgłaszasz do BOKu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nigdzie w umowie nie masz napisane że są to gwarantowane transfery, inna sprawa że takie rzeczy zgłaszasz do BOKu

Masz racje, chodzi jednak o niesmak ktory powoduje u mnie zmiana umowy z do 4 mbit na do 10 mbit pod pretekstem "przyspieszenia chello" i otrzymanie w zamian wolniejszego neta.

A rozmowy z BOK in progress...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.? Jakie problemy? Można prosić o więcej szczegółów? Errorx, proszę informuj na bieżąco o postępach z BOKiem. Jeśli możesz oczywiście.

 

I jeszcze jedno: na speedtest pokazuje 10Mb/s. Podobnie na NetSpeed. Natomiast na dsl.cz juz 1 Mb/s. Nie rozumiem tego. Ktore test są wiarygodne?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.? Jakie problemy? Można prosić o więcej szczegółów? Errorx, proszę informuj na bieżąco o postępach z BOKiem. Jeśli możesz oczywiście.

 

I jeszcze jedno: na speedtest pokazuje 10Mb/s. Podobnie na NetSpeed. Natomiast na dsl.cz juz 1 Mb/s. Nie rozumiem tego. Ktore test są wiarygodne?

IMO zadne z tych testow nie sa wiarygodne, u mnie wyswietlaja rzeczy nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia. Bardziej wiarygodne wg mnie jest zapuszczenie sciagania kilku duzych plikow jakims download acceleratorem ( kazdy w kilku czesciach tak aby wykorzystac w 100% lacze i korzystac z wielu serwerow).

Rozmowy z BOK odbywaja sie tak, ze najpierw czekam 10 minut na polaczenie ( muzyczka... :damage_wall: ) potem mowia mi ze wszystko jest ok bo strony mi sie otwieraja, potem ja nie ustepuje i przyjmuja zgloszenie, kaza robic testy i czekac 5 dni roboczych na rozpatrzenie i sprawdzenie problemu (ktore mijaja jutro wiec jutro pewnie do nich zadzwonie). Proponuje zebys tez ich meczyl, moze w koncu ktos cos zadziala.

 

Rok temu mialem przyjemnosc - po 10 telefonach - trafic na infolinii UPC na czlowieka ktoremu sie chcialo i po 2 dniach net dzialal jak trzeba i jeszcze ten sam czlowiek dzwonil do mnie pytac sie czy juz jest ok. Wiec jak widac da sie.

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...