Skocz do zawartości
M4ciek

Internet W Upc - Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno: na speedtest pokazuje 10Mb/s. Podobnie na NetSpeed. Natomiast na dsl.cz juz 1 Mb/s. Nie rozumiem tego. Ktore test są wiarygodne?

Zaden taki test nie jest wiarygodny... najlepiej wejdz na noc.gts.pl zassaj plik 500MB jakism downloaderem i oblicz szybkosc transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem , niby 10Mbps ale tylko na papierze .... rano i w nocy mam te niby 10Mbps a tak to śmiga między 2/3Mbps ... może i mają jakieś problemy ale ja płace za 10Mbps :/ a nie 2/3

 

W poprzedniej sieci miałem 2.5Mbps i tak było ciągle :) no ale się przeprowadziłem i niestety musze teraz się użerać z UPC :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również ten test na DSL.cz pokazuje teraz 5 mbit /s, a po chwili 8 mbit/s. Ale co z tego jak torrent wyciąga max łacza. To samo FTP. Cały czas idzie 1.2 MB/s Zależy też od serwera FTP i ilości seedów na torrencie. Ale jak jest ich dużo to zawsze wyciąga max łącza.

 

Przed chwilą sprawdzałem i na DSL.cz mam:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

A tu test na speedtest.net:

 

 

Dołączona grafika

 

Odpaliłem torrenta i ściąga obecnie 1.1 MB/s Upload ok. 110 KB/s

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O karzdej porze dnia i nocy u mnie leci 1.2MB/s uploda do 130 dochodzi. Jedyne co zauważyłem to wahania pingu. Przykład: onet raz pinguje 10ms a raz się zdarzyło ponad 20ms. Zresztą jak byli technicy i montowali UPC to coś tam między sobą gawędzili, że jak narazie to najlepsza lokalizacja im się trafiłą i niedowierzali :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn.? W czym poprawe odnotowales?

Generalnie we wszystkim. Mam teraz okolo 9 mbit download 950 kbit upload o kazdej porze. Zauwazylem ze chyba mnie przepieli na inne lacze bo rekomendowany serwer na speedtest.net sie zmienil z Lublin na Bydgoszcz.

Rada: nalezy dzwonic w sobote/niedziele bo wtedy pracuja pracownicy zatrudnieni dorywczo i czasem im sie chce cos zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktos ma podlaczone lacze z UPC i je dzieli miedzy paroma komputerami? Czy majac router moga sie kapnac ze jest podlaczone wiecej niz 5komputerow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, choc nie wiem czy 'poprawne' no i lepiej byloby je zadac w istniejacym temacie o upc, bo dyskusja podejrzewam sie nie rozwinie ;)

 

Sadze, ze nie, przeciez to router rozdziela pakiety, ale jesli masz zamiar podlaczac ponad 5 komputerow, to juz raczej komus na lewo,(? ;) ) a to byloby dosc nierozsadne. UPC ma przeciez tak wysoka kare... :) No i jpodpada to pod kodeks.

 

ps. watpie by ktos sie przyznal publicznie do takiego czynu.

 

Nie kombinuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10mega, i w domu podpięte 2 stacjonarki i 1/2 laptopy przez wifi. Gostek podpinajacy mowil mi ze przy 2mega wiadomo - jest zakaz i tam 'sprawdzaja'. A przy 10 i 20 luz, byle by nie dzielic po za lokal. Ale jak maja to sprawdzic? Nie musisz wpuszczac przeciez nikogo z upc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam internet w UPC w opcji 10 mbit i mieszkam we Wroclawiu. Jestem milosnikiem gier multiplayer, wiec zalezy mi na jak najnizszych pingach. Niestety w ostatnim czasie wystepuja u mnie spore wahania pingow i straty pakietow (w godzinach ok. 18:00 - 22:00 jest najgorzej).

Bardzo prosze osoby posiadajace lacze w UPC i mieszkajace we Wroclawiu, badz w okolicach o spingowanie ponizszych IP serwerow. Chcialbym porownac Wasze wyniki z moimi, tylko w taki sposob dowiem sie czegos wiecej.

 

193.42.218.26

194.187.43.245

85.232.244.16

 

Bardzo Was prosze.

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba UPC zaczyna pogrywać. Nie wiem czy zwracacie na to uwagę, ale posiedźcie sobie na jakimś porcie np niech to będzie 61222 (np: utorrent). Po 3-4 dniach już będzie zblokowany jak dużo ktoś uploaduje. Nie podoba mi się ten proceder i jak mnie wku... to sobie zabiorą te zabawki. Jak dalej pójdzie to wszystko poblokują i tylko 80 zostawią ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba UPC zaczyna pogrywać. Nie wiem czy zwracacie na to uwagę, ale posiedźcie sobie na jakimś porcie np niech to będzie 61222 (np: utorrent). Po 3-4 dniach już będzie zblokowany jak dużo ktoś uploaduje. Nie podoba mi się ten proceder i jak mnie wku... to sobie zabiorą te zabawki. Jak dalej pójdzie to wszystko poblokują i tylko 80 zostawią ;).

i dobrze robią...a swoja droga sprobuj użyć innego portokołu, zmienić port lub zainstalować sobie linuksa;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tcp wygładza ruch, jesli przeciazasz lacze, sprobuj predefiniowac ilosc polaczen dla tcp ip w kliencie bt lub wybierz ipx ale nie wiem zy bedzie działało, testuj

 

konfuguacja sieciówki, dodaj protokół

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie zadziala. Partyboy zadał pytanie retoryczne, ale chyba zaciekawił sie odpowiedzia. Nie bedzie zdziwiony..jak domniemuje ;)

 

Na zablokowany port najlepsza jest zmiana owego portu, ale jak ktos ma net przez router to troche niewygodnie sie jest to robic (czesta zmiana w przekierowywaniu). Najwygodniej byloby wlaczac UPnP a to nie jest wskazane ze wzgledow bezpieczenstwa. ;)

 

ps. a zastosowanie linuxa w czym pomoze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chłopie skąd ty takie teorie bierzesz (IPX?, Linux?) :wink: , jedyna opcja to ciągła zmiana portów. Ewentualnie można zawsze do nich przedzwonić i za pytać czemu nie halo na porcie 61222 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chłopie skąd ty takie teorie bierzesz (IPX?, Linux?) :wink: , jedyna opcja to ciągła zmiana portów. Ewentualnie można zawsze do nich przedzwonić i za pytać czemu nie halo na porcie 61222 :wink:

co do TCP to z teorii sieci komputerowych chłopie :D ale w reszcie sie z Tobą zgadzam... abstraciach!ąc od TCP, to pozostaje pytanie czy "blokowanie portów" jest uzależnione od ilości pobieranych czy np od otwieranych jednoczesnsie polaczen...to tez moze ograniczac pasmo, ale nie blokowac...(a przynajmniej nie tak defaultowo)

 

co do np linuksów to naprawdę minelo wiele lat, gdzie facet tlumaczył nam jak mozna ładnie pod [brzydkie określenie na linuksa]em wygladzać sobie ruch,a le teraz naprawde juz nie pamietam szczegolow

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, ale popatrz IPX nie ma nic wspólnego z Internetem :wink: . Wykorzystywany był tylko i wyłącznie w sieciach LAN, w których znajdował się serwer Novella (w tej chwili Novell przeszedł praktycznie całkowicie na TCP/IP). Poza tym wykorzystywało go jeszcze całkiem sporo starych gier (gra po LAN'ie).

 

Co do linuksa to domniemywam, że chodzi ci o sterowanie przepływnością łącza - QOS (mocno upraszczając), jednak i tu nie widzę związku :wink:

 

Jak trafnie zauważyłeś blokują albo przez zbyt duża ilość jednoczesnych połączeń UDP (dla TCP sesji) lub poprzez samo wysycanie uploadu (ciągła, maksymalna ilość wysyłanych danych).

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super :) niestety pamietam czas kiedy ipx byl stosowany nie tylko sie sieciach opartych na novellu ale to bylo naprawdę dawno temu, tak przynajmniej niektorzy uskuteczniali :)

 

Co do samego QoS, to masz rację, to była jedna z polityk do wygładzania lub wyostrzania ruchu sieciowego (takiej terminologii wowczas chyba używano - ale mogę się mylić) :)

 

A wracając do głownego wątku, mam do maja netię, i niestey na 6 mega ping na onet to 43 ms, wp to juz totalna żenułą :) czy ma ktoś na śląsku UPC net 10 mega? Jak chodzi, zrywa, przerwy techniczne czeste? i przede wszytskim jakie sa pingi na np onet.pl czy wp.pl ?

 

Pozdr.

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile średnio czekacie na odpowiedź od UPC? Wysłałem im email, by sobie neta zszybcić w poniedziałek, w między czasie, wysłałem jeszcze jeden email z przypomnieniem. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dzień mija, jeżeli do jutra rano nie otrzymam odpowiedzi, zwonim do nich :angry:

 

Edit - Wczoraj wieczorem zadzwoniłem. Po 15 minutach pani łaskawie odebrała, ale nie mogła znaleźć emaila ... Przełączała mnie od stanowiska do stanowiska. Powiedziała, że w niedzielę będzie internet.

Edytowane przez RCrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC generalnie od stycznia oszukuje bezczelnie swoich klientow.

 

http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t...asc&start=0

 

tu cos wiecej.

 

 

Generalnie dzwonienie niczego nie da. Sprawe trzeba zglosic do UKE. Cala procedura jest bardzo prosta UKE zalatwia wszystko za Ciebie. Nic to nie kosztuje.

 

http://uke.gov.pl/

 

Napisz do UKE na dole w prawym rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, prośba do kogoś ze śląska, najlepiej gliwice, zabrze, i okolice - UPC 10 mega, jaki macie ping na onet.pl i jak genrealnie hula sprawa. Wazne. Dzieki za wiadomosc.

okolice katowic, ping 11ms. mam od roku 10M i nie moge narzekać.

 

 

a teraz ja mam pytanie. orientuje sie ktos jak wyglada sprawa w momencie zakonczenia umowy promocyjnej na pakiet mix (tv+net). obecnie mam tv -28zl (50% z 59) i 89zl za net. gdy skonczy sie okres promocyjny napewno wzrosnie mi abo za tv, a co z netem? spadnie do 72zl (taka teraz maja oferte). co z nowymi promocjami? moge przystapic czy sa tylko dla nowych klientow? dostane od nich jakas propozycje przedlużenia?

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...