Skocz do zawartości
rotciv19

Czas Na Wymiane Sprzęciku

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie uzbierałem trochę kaski i postanowiłem wymienić sobie kompa na coś nowszego i lepszego.

Tak więc proszę was o ocenę i ewentualne porady w sprawie tego wymarzonego sprzęciku, co by się ta ciężko zarobiona kasa nie okazała się wyrzucona w błoto.

 

A oto mój typ:

Procesor: Intel Core Duo E2160 1.80 GHz BOX - 229

Płyta: MSI P35 NEO2-FR - 326

Pamięć: Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 667MHz CL5.0 BOX -110 - tu zastanawiam się czy te pamięci wystarczą do tej konfiguracji?

HDD: WD Caviar SE16 WD3200AAKS (320GB, 16MB, SATA/300) - 257

Grafika: PALIT GeForce 8800GT 512MB - zamierzam kupić tą kartę gdzieś w cenie 800zł na allegro.

Zasilacz: Tu mam poważny problem, bo nie wiem za bardzo co tu mógłbym wziąć. Zastanawiałem się nad tym, ale za bardzo na zasilaczach się nie znam, wiec prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego, tylko żeby był do kupienia w sklepie Agito.pl, no i żeby cena najlepiej nie przekraczała 200zł.

 

Aha, kompa używam głównie do gier i tam podstawowej obróbki grafiki, więc chciałbym żeby gry całkiem ładnie na nim chodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 800 pewnie byłby lepszy a niedużo droższy może goodram pro 800 za około 200zł a jak będziesz miał kasę to drugie dwie kości

do grafiki słaby procesor może chociaż E4xxx jeśli nie lepszy - wielkość L2 jest ważna, szkoda do dobrej karty dokładać słaby procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słaby procesor może chociaż E4xxx jeśli nie lepszy - wielkość L2 jest ważna, szkoda do dobrej karty dokładać słaby procesor

Ja Cie proszę... Nawet nie zauważy różnicy... Oczywiście w wypadku jeśli proc bedzie krecony (na co MSI wskazuje).

Wg mnie nic nie zmieniaj... Jest naprawde spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta MSI lub Foxconn proc wporządku, jak kręcisz to weź Kingston ELpida 667 2x1gb lub 4x1GB.Dysk OK.Karta też w zasadzie tylko nie wiem jak sie zachowa to chłodzenie palita.Co do zasilacza Bierz Chiefteca. Polecam mam model o 50Wat mniejszy ale zasilacz jest naprawde cichutki pomimo 12cm "wiatraczka". Stabilne napięcia podczas zwykłej pracy jak i kręcenia. a zasiłka kosztuje w granicach 160zł więc lepiej szefa niż modecoma.

Edytowane przez The SainT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż znalazłem dosyć ciekawy sposób wyszukiwania elpidów niestety tylko w MediaMarkt :) Kingstony 1x1GB ~69zł Można poprosić sprzedawce o wyciągnięcie z szafki pamięci i szukać elpidów. Ja ostatnio szukałem w pudełku bo trafiłem na nową dostawę i średnio na 10 kostek 3 były na elpidach. Więc zawsze jakaś opcja jest :) hehe. Ale i tak wziąłem z apollo.pl ze względów "układowych" z tutejszym sprzedającym ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...