Skocz do zawartości
nrl

Mirror’s Edge Nowy, Cyberpunkowy Fpp Od Autorów Battlefielda

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie grę bez używania broni przeszedłem już za pierwszym razem, i dopiero ostatni level dał trochę w kość, ale tragedii nie było :P, myślę że jakby w ogóle nie było możliwości używania broni to gra niewiele by straciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z konfiguracja pada do tej gierki, a dokladnie problem tyczy sie analogow, bo np: aby biec do przodu lub do tylu to musze ruczac analogiem po osi X a zeby isc w lewo albo prawo to musze poruszac analogiem po osi Y taka sama sytuacja jest przy rozgladaniu sie, odwracanie osi w opcjach nic nie dalo. Ktos wie jak to naprawic???

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

P.S. Pad jest firmy manta (taka podroba dualshocka).

Ustawienia pada masz w pliku Documents\EA Games\Mirror's Edge\TdGame\Config\TDInput.ini

 

Interesują nas ustawienia pada od X360, bo takie gra standardowo trawi, u mnie klawisze odpowiadają tak na przelotce do pada od PS2:

 

XboxTypeS_DPad_Left ;krzyżak

XboxTypeS_DPad_Down ;krzyżak

XboxTypeS_DPad_Up ;krzyżak

XboxTypeS_DPad_Right ;krzyżak

XboxTypeS_Start ;R1

XboxTypeS_Back ;R2

XboxTypeS_X ;[]

XboxTypeS_Y ;/\

XboxTypeS_B ;O

XboxTypeS_A ;X

XboxTypeS_LeftThumbstick ;SELECT

XboxTypeS_RightThumbstick ;START

XboxTypeS_LeftTrigger ;L3

XboxTypeS_LeftShoulder ;L1

XboxTypeS_RightTrigger ;R3

XboxTypeS_RightShoulder ;L2

XboxTypeS_RightY ;prawy analog

XboxTypeS_RightX ;prawy analog

XboxTypeS_LeftY ;lewy analog

XboxTypeS_LeftX ;lewy analog

 

Jeśli ten konfig nie podpasuje, to generalnie zasada jest taka, że komentujesz wszystko z XBoxem w nazwie średnikiem, a potem po kolei sobie odhaczasz jedną linijkę w sekcji [Engine.PlayerInput] (tylko ta nas interesuje) i przypisujesz jakiś command (np. skok). Odpalasz grę, patrzysz który to klawisz i sobie zapisujesz. Potem linijkę wykomentowujesz i sprawdzasz następną. Powtarzamy do skutku.

 

U mnie za Chiny w tej grze nie chce działać prawy analog - gra głupieje i kamera wariuje. Wiąże się się to z faktem, że sterownik podaje prawego analoga jako Z i RZ, a nie RX i RY jak by chciał program. Np. Silent Hill Homecoming widzi pada w ten sposób i dał się skonfigurować z palca, choć sam program też nie potrafił tego zrobić.

 

Trochę to upierdliwe, ale jak się wie czego szukać to jest to zrobienia. Dla leniwych jest XPadder, ale nie ma to jak odrobina satysfakcji z własnej roboty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko odnośnie wersji językowej. Kupiłem polską wersję. Gra jest naprawdę niezła. Denerwuje mnie jednak ten dubbing! Czy ktoś z Was wie jak zapuścić oryginał językowy, a najlepiej PL w wersji kinowej?

Jak instalowałem patch wybrałem angielski ale to na niewiele się zdało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się ścieżka dźwiękowa i napisy:

Na Xp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EA Games\Mirror's Edge

"Locale"="en"

 

na Viście

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\EA GAMES\Mirror's Edge

Dzięki :rolleyes: Może te napisy i dźwięk da się rozgraniczyć? Spróbuję podmienić pliki lokalizacyjne txt i zmienić wpis w rejestrze. Jak wyjdzie to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grę, grało się bardzo fajnie, z początku nie przekonała mnie i chciałem ją odinstalować ale zmusiłem się i było to dobre posunięcie, ta gra to nowa jakość, ma to coś ,szkoda tylko że taka krótka. Koniec gry a konkretnie panorama miasta powala, ładnie ładnie. Moja ocenka to 9/10 :rolleyes: , było by 10 gdyby nie była taka krótka.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bastian_CJ_

Witam

 

Czy Wy też macie w pewnym momencie gry tak ścinkę ??

To Jest W Tym Momencie kiedy Trzeba znaleść wejście do biurowca ... Przeskakuje się przez siatkę i zaraz po tym na drugi budynek .... i jak się jużbiegnie na kładkę to gra strasznie zwalnia ....

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy Wy też macie w pewnym momencie gry tak ścinkę ??

To Jest W Tym Momencie kiedy Trzeba znaleść wejście do biurowca ... Przeskakuje się przez siatkę i zaraz po tym na drugi budynek .... i jak się jużbiegnie na kładkę to gra strasznie zwalnia ....

 

Pozdrowienia

Zainstaluj patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy Wy też macie w pewnym momencie gry tak ścinkę ??

To Jest W Tym Momencie kiedy Trzeba znaleść wejście do biurowca ... Przeskakuje się przez siatkę i zaraz po tym na drugi budynek .... i jak się jużbiegnie na kładkę to gra strasznie zwalnia ....

 

Pozdrowienia

Kup oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem sprawa czysto indywidualna, ale ile zajmuje przejście ME takiemu zwykłemu userowi ze zwykłymi umiejętnościami.

Normalnie zwykłą grę przechodzi się w 3dni grając po 3-4h dziennie(może ciut więcej, powiedzmy to takie średnio zaawansowane przycinanie). To ile zajmuje ME 1 góra 2 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy Wy też macie w pewnym momencie gry tak ścinkę ??

To Jest W Tym Momencie kiedy Trzeba znaleść wejście do biurowca ... Przeskakuje się przez siatkę i zaraz po tym na drugi budynek .... i jak się jużbiegnie na kładkę to gra strasznie zwalnia ....

 

Pozdrowienia

Masz pirata nic nie zdziałasz no chyba że kupisz oryginał :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem sprawa czysto indywidualna, ale ile zajmuje przejście ME takiemu zwykłemu userowi ze zwykłymi umiejętnościami.

Normalnie zwykłą grę przechodzi się w 3dni grając po 3-4h dziennie(może ciut więcej, powiedzmy to takie średnio zaawansowane przycinanie). To ile zajmuje ME 1 góra 2 dni?

Dokladnie tak, to gra na jeden dzien, zeby nie powiedziec raz ;p. Wciaga bardzo na poczatku ze wzgledu na jej innowacyjnosc i dlatego chce sie grac a pozniej nagle jest koniec ;p. Czasu nie liczylem ale tak przypuszczam ze grajac za jednym razem to kolo 3h by zeszlo na cala ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja fabułę robiłem 2-3 dni (bez pośpiechu i w dawkach po 2-3 godziny), ale nie korzystałem z żadnych "ju tubów" i innych wspomagaczy. Inna sprawa, że ja dopiero po skończeniu fabuły zacząłem się orientować co i jak, aby ładnie i płynnie szło. Teraz katuje czasówki i jakoś od paru dni nie mogę przestać, nawet L4D nie jest w stanie konkurować.

 

Tak naprawdę to jedynie kwestia gustu... Ja podchodzę do Me jak do dobrej wyścigówki tyle, że silnik zastępują nogi Faith:-) Jeśli nastawiasz się na Fps to możesz się rozczarować, ale gdy szukasz "nieco innej" Trackmanii to może być strzał w 10!

Wcześniej marudziłem trochę na "cziterów" jednak EA sprawnie sobie z nimi radzi i czyści czasy z kosmosu.

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Czy ktoś ze zgromadzonych na sali pamięta film „Yamakasi” w reżyserii niejakiego Luca Bessona? Zasadniczo nic nadzwyczajnego, ale w pamięci utknęli mi bohaterowie tegoż obrazu. Byli to pozornie zwykli ludzie, posiadający niecodzienne hobby. Wszak wdrapywanie się na wieżowce i bieganie po dachach do normalnych, a już z pewnością bezpiecznych, zajęć nie należy. Nigdy nawet nie próbowałem wyobrazić sobie, jak wyglądałaby gra wykorzystująca taki pomysł. Zastanawiać zacząłem się dopiero, gdy zobaczyłem pierwsze zwiastuny Mirror's Edge. Zręcznościówka z widokiem pierwszoosobowym i praktycznie bez broni palnej? Oż w mordę, pomyślałem, to może być niezła zabawa! Przyznam się, że zostałem zaintrygowany. Ale zaraz przyszła fala zwątpienia, czy taka koncepcja w ogóle ma rację bytu? Studio DICE miało więc szansę stworzyć tytuł naprawdę oryginalny i nietuzinkowy, ryzykując jednocześnie upadek z wysokości, który mógł dotkliwie zaboleć. Czekałem więc z zaciekawieniem, aż wersja na komputery osobiste ujrzy wreszcie światło dzienne, chociaż na konsolach dostępną była od kilku miesięcy. I oto jest. Zatem do biegu ... gotowi ... start!

PEŁNA TREŚĆ RECENZJI MIRROR'S EDGE NA ŁAMACH PUREPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yamakasi obejrzałem ale bez rewelacji, taki Robin Hood ale we Francji(samo w sobie jest dziwne).

Dwójka to już zupełny przekręt, Robin Hood na dalekim wschodzie(totalny odlot).

 

Dużo bardziej mi Dzielnica 13 podeszła.

Edytowane przez Zwykły User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirrors Edge w trybie TPP :lol2:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=t3VnWYt9flM&...TPP.-16337.html

 

Jak ktoś by chciał to w pliku TDInput (Mirror’s Edge\TdGame\Config\) należy dopisać:

"Bindings=(Name=”F4”,Command=”FreeFlightCamera”,Control=False,Shift=

False,Alt=False)".

Po rozpoczęciu gry nalezy jeszcze wcisnąć kilka razy klawisz F4.

 

Jak dla mnie, koślawo to wygląda. Widać, że twórcy myśleli o takiej perspektywie ale zarzucili temat. Może to i dobrze?

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirrors Edge w trybie TPP :lol2:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=t3VnWYt9flM&...TPP.-16337.html

 

Jak ktoś by chciał to w pliku TDInput (Mirror’s Edge\TdGame\Config\) należy dopisać:

"Bindings=(Name=”F4”,Command=”FreeFlightCamera”,Control=False,Shift=

False,Alt=False)".

Po rozpoczęciu gry nalezy jeszcze wcisnąć kilka razy klawisz F4.

 

Jak dla mnie, koślawo to wygląda. Widać, że twórcy myśleli o takiej perspektywie ale zarzucili temat. Może to i dobrze?

Haha to juz drewniana animacja naszego bohatera w Morrowindzie wygladala lepiej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów. A w zasadzie minusów.

Scenariusz napisała Rhianna Pratchett - córka TEGO Pratchetta. Spodziewałem się więc CZEGOŚ. Niestety, fabuła była masakrystycznie oklepana i przewidywalna. To już było x razy, tylko zamiast skaczącej po dachach pani, był Harison Ford lub inny.

"Polska" wersja językowa - omfg. Osoba odpowiedzialna za dialogi powinna wylecieć na bruk, bo takich błędów w składni dawno nie widziałem. Jakość dubbingu też nie powala - ale ludzie pracujący przy Klanie i reklamach dosi są tańsi od prawdziwych aktorów, a przecież jest kryzys i oszczędności trzeba szukać wszędzie!11

Okropne cutscenki - chyba miały być stylizowane na japońską kreskę, ale gdzieś po drodze dorwało się do nich dziecko z syndromem cartoon network.

 

Skończyłem ją w niecałe dwa dni - niezbyt intensywnego grania. Ciężko to uznać za minus, bo teraz 3/4 gier oferuję tyle "rozrywki" -_-

 

I mimo tego wszystkiego - gra była naprawdę zacna i grałem w nią z wielką przyjemnością. Czekam na kontynuacje, która niewątpliwie kiedyś się ukaże. W skali do 10 wystawiłbym mocną 8 ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem pare godzin i pewnie powoli zblizam sie ku koncowi.Tlumaczenie pl nie podoba mi sie wcale.Wolalbym ew. same napisy pl i tyle.Samym skakaniem po dachac i wogole calej naparzance nie moge sie nacieszyc.Pewnie spowodowane jest to tym ,ze nie bylo podobnej gierki.Fabula srednio mnie interesuje bo dla mnie liczy sie fun z gry i mam go cale mnostwo.Polecam jak najbardziej i jak przejde to pewnie nie 1 raz i nie 2.Odejmujac pkt za jakies male babole daje 9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...