Skocz do zawartości
nrl

Mirror’s Edge Nowy, Cyberpunkowy Fpp Od Autorów Battlefielda

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś wcześniej wklejałem co trzeba zmieniać. Tylko że po dniu bojów nie udało mi się uruchomić drugiego analoga i dałem sobie spokój. Gra jest na tyle krótka że można ją zmęczyć na klawiaturze, to nie GTA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak tam wskoczyć ?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "/na you tube będziesz miał sporo filmików z tym motywem, ale może to ci pomoże"
stoisz zapewne na rurze, więc wróć się nieco, rozpędź i wbiegasz na ścianę po prawej (to ta która na obrazu jest po twojej lewej), potem obrót i skaczesz na tą rurkę którą widzisz na screenie. Ważny jest moment kiedy odbijesz się od ściany, musisz być w maksymalnie wysoko.
Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem już Mirror's Edge. ;) Przejdę Wiedźmina do końca(Jestem w II akcie) i instaluję. :)

Jestem ciekaw, czy u mnie myk Sidebanda się sprawdzi. Chodzi o rozwiązanie, które umożliwia płynną grę z włączonym PhysX na kartach ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem już Mirror's Edge. ;) Przejdę Wiedźmina do końca(Jestem w II akcie) i instaluję. :)

Jestem ciekaw, czy u mnie myk Sidebanda się sprawdzi. Chodzi o rozwiązanie, które umożliwia płynną grę z włączonym PhysX na kartach ATI.

Ta gra nawet na nVidii (9800GT z PhysX ON )plynnie nie chodzi. Tez jestem ciekaw jak mozna uzyskac plynna gre z fizyką. Podajcie szczególy tej tajemnicy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nawet na nVidii (9800GT z PhysX ON )plynnie nie chodzi. Tez jestem ciekaw jak mozna uzyskac plynna gre z fizyką. Podajcie szczególy tej tajemnicy :wink:

Bardzo ciekawe bo tak sie składa że mam 9600GT i chodzi płynnie z PhysX ON bez przycinek, tylko przy rozdzieraniu materiału zgrzytnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe bo tak sie składa że mam 9600GT i chodzi płynnie z PhysX ON bez przycinek, tylko przy rozdzieraniu materiału zgrzytnie.

No to rzeczywiście bardzo ciekawe...

Na 9600gso z podpisu, slideshow zobaczyłem już przy pierwszym spotkaniu z komandosami:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "a dokładniej:"
Tuż po spotkaniu z siostrą i ucieczką przed commando. Strzelanie w szyby i szklane wystawy = grafa kaput.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście bardzo ciekawe...

Na 9600gso z podpisu, slideshow zobaczyłem już przy pierwszym spotkaniu z komandosami:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "a dokładniej:"
Tuż po spotkaniu z siostrą i ucieczką przed commando. Strzelanie w szyby i szklane wystawy = grafa kaput.
U mnie to samo było od tego samego momentu, aż do zainstalowania sterów 181.22 (czyli te zalecane do ME). Troche pomogły ale i tak nie jest grywalnie przy włączonym Physx, a mam zainstalowaną najnowszą jego wersje. Oczywiscie najnowszy Patch tez.. Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak zmusić tę grę żeby nie instalowała się domyślnie na polski język?

 

Wróciłem po imprezce, a że jeszcze jestem pobudzony to myślę zainstalujemy (dziś kupiona, znaczy wczoraj) ale jak usłyszałem pierwsze zdanie po polsku to o mało co nie poleciłem do, no wiadomo gdzie. Nie będę grał przy tak żałośnie, anemicznie, biernie, apatycznie podłożonych polskich głosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście bardzo ciekawe...

Na 9600gso z podpisu, slideshow zobaczyłem już przy pierwszym spotkaniu z komandosami:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "a dokładniej:"
Tuż po spotkaniu z siostrą i ucieczką przed commando. Strzelanie w szyby i szklane wystawy = grafa kaput.
Dziwne, bo ja jakoś nie miałem slideshow(nie umie tego odmienić), więc nie wiem o co ci chodzi bo slideshow to już jest porządne przycinanie się gry, a po spotkaniu z GTA 4 to jestem naprawde wyczulony na skakanie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek gry za mną i jestem oczarowany wszystkim co widziałem i słyszałem. Oprawa graficzna zachwyca a o muzyce nie ma co wspominać, bo jest po prostu piękna. Gameplay bardzo mi się podoba i jak na razie nie maiłem problemu ze znalezieniem odpowiedniej ścieżki. Uczucie jest genialne gdy udaje ci się płynie pokonywać przeszkody przez całą drogę.

 

Gram na wysokich detalach 1024x768 aa4 af16 nvidia physix on, w sumie chrupnie czasem ale w dziwnych miejscach, nie tam gdzie są płachty, szkło się sypie i.t.p ale np w windzie czy ladowaniu "anime".

 

Nie żałuje wydanej kasy, choć gra krótka ale wymasterowanie poziomów przyniesie mi dużo zabawy i przyjemności.

 

Polecam zmienić klawiszologie na :

post-116203-1235836257_thumb.jpg post-116203-1235836269_thumb.jpg

 

@Aquarium

Dzięki, od razu milej się gra, o wiele lepszy "voice acting", przyjemniejsze głosy aktorów(np głównej bohaterki).

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gra ogólnie bardzo fajna. Coś czego wcześniej nie było i nie zanosi się by było. Podobała mi się i dawała satysfakcję, nawet jeśli poświęcony czas mogłem wykorzystać inaczej. Fajna grafa, muza i ogólnie fajne podejście do przedstawienia dynamicznej gry akcji. Fizyka dodaje smaku, oglądając chociażby filmiki lub demo gry widać różnicę i samo to, że mogłem ją włączyć dawało satysfakcje. Marketing robi swoje a gra wygląda lepiej i zachowuje się lepiej. Kolejnym przykładem jest Cryostasis choć nie widziałem go w dx9. Ale to inny temat. Nie lubię dawać numerków grom więc i tym razem tego nie zrobię ale śmiało polecam i namawiam do posmakowania Faith.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

No to rzeczywiście bardzo ciekawe...

Na 9600gso z podpisu, slideshow zobaczyłem już przy pierwszym spotkaniu z komandosami:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "a dokładniej:"
Tuż po spotkaniu z siostrą i ucieczką przed commando. Strzelanie w szyby i szklane wystawy = grafa kaput.

U mnie po włączeniu AA zgrzyta ale bez jest ok. Z tym, że nie jest to niska liczba FPS tylko po prostu ścinki na sekundę.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na końcu za dużo walki. Twórcy zmusili nas żeby chociaż kilku przeciwników rozbroić bo inaczej widzimy, pięknie zresztą zrealizowane, zgony Faith (te ostatnie wyciągnięcia reki czy podnoszenie dłoni). Wybaczam to jednak, bo jestem szczerym "fanbojem" Mirror’s Edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

No w klimacie tej gry idzie się szybko zakochać. Pierwsze co od razu zrobiłem to wyłączenie "wzroku sprintera" czy jak to się zwie i nie używam ALTa bo psuję rozgrywkę. Grafika w grze też jest dobra, trochę momentami za bardzo daje po oczach ale lepsze to niż te brązowe filtry w co drugiej grze dziś. Co do PhysiX to wolę go mieć na ON niż AA.

 

 

Wgrałem najnowsze stery i Mirrors Edge już z PhysX i AA chodzi dobrze, nie ma już tych zwieszek na sekundę.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

E6300, 4GB ramu, 8800GT 512MB i Win XP. GRam w 1680x1050 + 4xAA i Physx ON odkąd zainstalowałem nowe stery ścinek na sekundę już nie ma FPS średnio to 40 ale gra lubi się zawieszać na amen chyba patcha będzie trzeba pobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą gierką... Podczas przechodzenia jednego z pierwszych leveli - moment, w którym dowiadujemy się, że Pope nie żyje a na końcu wbijamy się do windy, w której wcześniej była grupa 'niebieskich' - gra się w pewien sposób zacina, nie ładuje następnego poziomu tylko wychodzi do menu i kontynuując przenosi znów na ten sam 'ukończony' wcześniej level.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj patcha nowego, a jak nie pomoże to zachowaj save i spróbuj przeinstalować grę. ;)

 

Dziś zacząłem grę w Mirror's Edge. Z początku byłem niesamowicie zachwycony. To jest po prostu nowość w kategorii FPP/zręcznościówka. Niestety po godzinie zachwycenie nieco zmalało, gdyż praktycznie całą grę mamy do czynienia z takimi samymi przeszkodami. Mimo wszystko, jest pięknie, pasuje tutaj "sterylny" wygląd miasta, efekty są świetne. Mam Radeona HD 4870x2, ale PhysX włączyłem i całość ładnie chodzi, bardzo płynnie, folie nie stanowią przeszkody, gdyż spadki w wydajności są niezauważalne. Gorzej jest ze szkłem. W pierwszych misjach jak wpada SWAT, to po prostu z "PhysX On" nie przejdziecie na karcie ATI. 1 szyba zniszczona to już męczarnia, ale jak kilka naraz rozstrzelają, to jest tragedia. Musiałem na chwilę wyłączyć PhysX. ;) Na szczęście Sideband zna jakiś sposób na lepszą obsługę tych efektów, więc mam nadzieję, że się ze mną podzieli odkryciem. :D

Ludzie skarżą się, że gra jest zbyt krótka. Nie wiem ileż można w kółko po podobnych dachach skakać. Myślę, że gra ma odpowiednią długość i dobrze byłoby, gdyby powstała następna część, w lekko innych klimatach. Np. tym razem skakanie nocą i może na bardziej przyziemnym terenie. ;)

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem u siebie jak jest z FPSami na sprzęcie z sygnaturki. Ok. 62 FPS, z niewielkimi różnicami. icon_wink2.gif Rozdzielczość 1680x1050, detale maksymalne, wyłączony chwilowo PhysX. Ogółem gram z PhysX włączonym, ale ze względu na to, że to karta ATI, to potrafi nieźle zacinać się kiedy rozbijane są szyby. Folie, płachty, flagi nie spowalniają zbytnio, para też nie, ale szyby już masakrycznie.

 

Gra UKOŃCZONA. :) Grało się bardzo miło, grafika świetnie pasowała do całości według mnie. Troszkę przeszkadzało mi to, że wszelkie zadania w budynkach, jak np. w biurze, albo misja w metrze, to były jak przerywniki, choć bardzo ciekawe, jednak większość czasu biegamy po takich samych dachach. Gra dostarcza wielu wrażeń, pod warunkiem, że biegamy prawie, że bez ustanku(No chyba, że się zatniemy gdzieś). Kilka razy użyłem broni w grze, gdyż nadmiar SWAT zdecydowanie mi przeszkadzał. Ścieżka dźwiękowa jest świetnie dobrana, a z grą dostajemy płytę z oryginałem i remixami "Still Alive". Niektórzy doświadczali pojedynczych bugów, jednak wszystkie rozwiązuje nowy patch. Niestety jest możliwość niekiedy wskoczenia w dosłowny "trap", np. między skrzynkę, a ścianę. Nie da się wtedy wydostać i trzeba wczytać poprzednią grę. Na szczęście checkpointy są w niewielkich odstępach. Mirror's Edge wiele wnosi do gatunku FPP/zręcznościówek. Czekam na kolejną część, jednak mam nadzieję, że zmienią nieco klimat, żeby nie była taka sama, oraz dodadzą kilka tricków, jak np. jakieś flipy lub vaulty.

Moja ocena: 9,5/10.

Grafika: 10

Dźwięk: 10

Grywalność: 9

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łehehe też ukończyłem %) były momenty nerwicy i to nawet często :D , szczególnie w ostatnich etapach... czasem gra zapisywała stan zdecydowanie wcześniej od miejsc "szczególnych" i dobieganie, powtarzanie, próbowanie z enty raz doprowadzało mnie to furii... ale satysfakcja jest ^^ aż muszę to oblać :lol2:

 

Gierce dam 9/10 bo w końcu pograłem w coś co przypomniało mi czasy pegazusa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie co trzeba zrobić bo na początku jednej z misji wszystko chodzi ok ale ja przeskoczę na drugi budynek to postać strasznie spowalnia jak by chodziła a nie biegła a wszystko do okoła chodzi tak jak powinno :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...