Skocz do zawartości
TeLe

Rozmiar Scythe Mugen I Pytanie Z Tym Zwiazane...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam obudowe AeroCool aeroengine 2, ma ona szerokosc 200mm. do tego plyte Abit AB9, i tu moje pytanie, czy nie bedzie zadnych problemow z wielkoscia scythe mugena a tymi komponentami ? bo nie chce w ciemno kupowac bo moze sie zonk okazac :D i drugie pytanie. z ktorej strony powinien byc wiatraczek w mugenie? w dol? lewo czy prawo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, po przeczytaniu tego tematu mam w glowie mentlik czy w ogole kupic mugena... :/

jakie jest jeszcze dobre chlodzenie w podobnej cenie? wzialbym noctua nh-u12f ale cena z przesylka jest troche za duza... :/

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen wszedł do obudowy o szerokości 18,5 cm, nawet jeśli masz trochę więcej miejsca pomiędzy płytą główną a tyłem obudowy to na różnicę 1,5 cm bym nie liczył - czyli powinien ci pasować.

 

TT Big Typhoon nie jest zły, i pewnie łatwiej będzie go wpasować.

Inne w podobnej cenie to: Scythe Andy Samurai Master [~10,5 cm wys] i Thermalright Ultimate-90 [14cm, w zestawie nie ma wentylatora]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen zmieścił się bez problemów w obudowie Cooler Master Centrurion 532 + Abit AN8-32, obudowa ma 200mm szerokości, miejsca zostało dosyć sporo, tyle że musiałem wymontować tunel, który przy tym typie chłodzenia i tak nie spełnia swojego zadania.

Co do miejsca montażu wiatraczka, optymalne chłodzenie jest wtedy, gdy montujemy go na szerszym boku Mugena, tyle że w moim przypadku oznaczałoby to dmuchanie w stronę zasilacza lub karty graficznej. Wolałem wydmuch w stronę tyłu obudowy gdzie na ciepłe powietrze czai się wydmuciach!ący wentylator 120mm, więc wentylator na Mugenie zamontowałem na węższym boku i nie stwierdziłem specjalnie zawyżonych temperatur.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...