Skocz do zawartości
Maq4all

350wat Czy Starczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

muszę kupić zasilacz do poniższego zestawu

Athlon 64 x2 4800+ (DD), płyta ASUS M2N, grafa PowerColor x1950Pro 512mb, pamięci goodram 2x1gb ddr2 800mhz cl5 do tego fdd, nagrywarka dvd sata o dysk sata II.

 

I tu jest pytanie, czy zasilacz Modecom MC-350 bądź Chieftec GPS-350 pociągnie taki zestaw, bez O/C?

Czy jednak lepiej zaopatrzyć się w zasilacz 400wat?

Poczatkowo miałem brać Modecoma MC-400, ale jako że są aktualnie problemy z jego dostępnością we Wrocławiu, a zasilacz jest pilnie potrzebny to muszę się zastanowić raczej nad innymi alternatywami.

 

Z góry wielkie dzięki.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z Chiefteckiem? Bo zaglądnąłem do paru sklepów (Arest, Apollo, VirtualPC, Komputronik, 4speed, Proline - tu i tak bym pewnie nie kupił, ale wypadało zobaczyć ;P) i nie było ani MC-350 ani MC-400, conajwyżej MC-500 (ale za drogi, przy okazji po co aż taki mocny) i MC-300 (chyba za słaby by był).

Niby w apollo ma być w poniedziałek/wtorek ale mi by zależało aby najpóżniej jutro zakupić.

Jutro mam zamiar zaglądnąć do jeszcze jakiś mniejszych sklepów, dlatego zapytałem się wyzej profilaktycznie o MC-350 czy jakby gdzieś był to czy go można także kupić.

 

Bo z tego co widziałem to problemów z dostępnością nie ma w przypadku zasilaczy Chieftec GPS, no ale wiadomo Modecom MC jednak lepszy i do tego zreguły tańszy.

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co widziałem to problemów z dostępnością nie ma w przypadku zasilaczy Chieftec GPS, no ale wiadomo Modecom MC jednak lepszy i do tego zreguły tańszy.

Co za [ciach!]ły wypisujesz że MC jest lepszy do GPSa. Jak chcesz to bierz Chiefteca 400W, jak wolisz Modecoma to albo 350, albo 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś więcej osób zachwala MC aniżeli GPS, baaa, nawet stosunkowo duża ilość z nich odradza zakup GPS bo te Chieftecki już od Delty to nie to samo co kiedyś...

A z tego co wiem to zreguły HPS mają większą skłonność do wracania na sklep w celach związanych z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu nie robimy demokracji i nie głosujemy. Gdyby poszerzyc ilosć badanych osób, co byłoby demokratyczne, to wyszłoby, że najbardziej polecanym zasilaczem jest Codegen. Stosunkowo duża cześć z tych osób nie miała tych zasilaczy w rekach, a już z pewnością obu naraz, że o badaniu wnetrza nie wspomnę. I wyjaśnij co znaczy Chiefteki by Delta to nie to samo? I co to za wiedza o awaryjności, wiesz z pierwszej reki czy to tzw. zasłyszana od kogoś przez kogos opinia i czy masz na to jakieś dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wyjaśnij co znaczy Chiefteki by Delta to nie to samo?

Kiedyś były produkowane przez Sirtecka i to wtedy to były naprawdę dobre zasilacze.

I co to za wiedza o awaryjności, wiesz z pierwszej reki czy to tzw. zasłyszana od kogoś przez kogos opinia i czy masz na to jakieś dane?

Mój szwagier pracuje w hurtownii komputer jako handlowiec i to między od niego o tym wiem ;]

 

-edit-

Co do kupna zasilacza to dorwaliśmy Modecoma MC-350 w Komputroniku w Magnolia Park, ostatni ;]

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie wsadzilem 4x GPS 450 sobie i kumplom/kolezankom do kompow i nikt nie narzekal ;)

Chociaz to w sumie kwestia gustu bo imho MC i GPS sa jednakowo dobre.

 

Zreszta nie widzialem na forum narzekan na cokolwiek innego niz halas w GPSie, ale MC pod tym wzgledem tez aniolkiem nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta GPS 350 EB-101A jest lepsza od Modecoma MC 350. Te zasilacze są mniej awaryjne i cichsze od FSP przy porównywalnej wydajności.

 

Czasy kiedy jedynym dostępnym porządnym zasilaczem był szef 360W Sirteca się już dawno skończyły. Legenda również prysła jak na rynek weszła konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...