Skocz do zawartości
Raptor

AXDA1700DLT3C JIUHB0309UPMW

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kolega Zxc przysłał mi linka do strony gdzie był pokazany ten procek. Co dziwne stepping B0 a oznaczenie w pierwszej linijce jak dla A0 i zasilanie również steppingu A0 - 1.5V - nieźle się podkręca. Niestety chyba ich nie zobaczymy w Polsce. Testowałem przedwczoraj 0309 i wychodził gorzej niż 0306 - link w sigu do rezulatatu 0306

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeżeli nie widać zdięć - pewnie na pierdzielonej Interii limit się wyczerpał :( - serwer mój ruszy dopiero w przyszłym tygoniu bo nie ma wolnego IP :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki za pomoc.

qrde dopiero tera sie dowiedzialem na tym forum ze te antki maja odblokowane mnozniki do 12.5 a ja sie dziwilem co to za przyczyna jak ustawilem mnoznik 13 i mi wyswietlilo 833mhz :lol:

 

jak wymienie pamieci to pobawie sie magistrala bo wiecej moje kingstony jak 166 nie pojda (chyba). :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zxc? a który to :P .No ja to z forów wiem. Z tąd :

http://forum.oc-forums.com/vb/showthread.p...&highlight=0309

i z tąd : http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb...c;f=28;t=000556

 

koles jest z Taiwanu i tak kupil CPU. Jak widać 2.6Ghz i 1.80V na AC to niezly wynik :).Procesor jak widac nadzwyczajny bo ma 1.5V a jest na B0 kreci sie wspaniale jak widać :). Moze AMD chve wypuscic taka serie XP1700+ zeby jak najmniej ciepla wydzielaly przy tym jeszcze zajebiscie odstawiając core... i dajac nizsze zasilanie.Procki wypasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 0306 jeszcze gorzej max na 1950 MHz być może za wysoka temperatura 58 -65 st. a tak poza tematem czy koś wie jak ustawić na kt4 Vcore większe niż 1,70 V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj sie temperatura podawana przez MSI, ja mialem MSI i nawet upgrade biosu nie pomogl. Po wlaczeniu kompa temperatura na procku ok 57C. Komp mogl pracowac cala nocke i temp wahala sie miedzy 57 - 58C (dziwne bo coolerek letni). Po zmianie na epoxa temperatura przy full load max 45C przy tym samym chlodzeniu (1700+@2100). Wydaje mi sie ze to nie wina temperaturki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj sie temperatura podawana przez MSI, ja mialem MSI i nawet upgrade biosu nie pomogl. Po wlaczeniu kompa temperatura na procku ok 57C. Komp mogl pracowac cala nocke i temp wahala sie miedzy 57 - 58C (dziwne bo coolerek letni). Po zmianie na epoxa temperatura przy full load max 45C przy tym samym chlodzeniu (1700+@2100). Wydaje mi sie ze to nie wina temperaturki.

Mnie się wydaje że u mnie wskazuje dobrze (coolerek przy gnieździe prawie parzy) temperatura przy starcie 35 -40 C 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Hehe, ja to jednak jestem [cenzura] :roll: :) Dzisiaj dostałem właśnie takiego procka jak na zdjęciu wyżej. Fajnie - na razie (5 minut po włożeniu) chodzi na 2,0GHz na 1,52Vcore :) Chyba nie będę dzisiaj jeszcze go na ostro dawał.

 

Dla zainteresowanych z Trójmiasta - widziałem jeszcze jednego takiego (pośród zwykłych JIUHB 0309) - a gdzie to na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Hehe, ja to jednak jestem  [cenzura] :roll: :) Dzisiaj dostałem właśnie takiego procka jak na zdjęciu wyżej. Fajnie - na razie (5 minut po włożeniu) chodzi na 2,0GHz na 1,52Vcore :) Chyba nie będę dzisiaj jeszcze go na ostro dawał.

 

Dla zainteresowanych z Trójmiasta - widziałem jeszcze jednego takiego (pośród zwykłych JIUHB 0309) - a gdzie to na priv :)

Chyba żartujesz :!: - ja od razu zapodałem na maxa :!: nie obijaj się i bierz sie do testowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Hehe, ja to jednak jestem  [cenzura] :roll: :) Dzisiaj dostałem właśnie takiego procka jak na zdjęciu wyżej. Fajnie - na razie (5 minut po włożeniu) chodzi na 2,0GHz na 1,52Vcore :) Chyba nie będę dzisiaj jeszcze go na ostro dawał.

 

Dla zainteresowanych z Trójmiasta - widziałem jeszcze jednego takiego (pośród zwykłych JIUHB 0309) - a gdzie to na priv :)

KROOTKI podaj dokładne oznaczenie proca -jutro bede miał jiuhb 0308 DLT3 -MAM NADZIEJE ZE na deflautowym vcore 1.5 tez pójdzie jak ten Twój 0309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie za bardzo chce mi się ściągać cooler, ale oznaczenia są identyczne jak na zdjęciu u góry. Nie jestem pewien co do tego ciągu cyfr, ale reszta jest dokładnie taka sama tzn. AXDA1700DLT3C JIUHB 0309UPMW.

 

Heh, na 1,6 (+0,025 "epoxowe" ;) ) Chodzi na 2260MHz.

 

ALE... cholera max stabilnie co zrobiłem to 2,4GHz. Przy większych jest niby wszystko ok, ładuje winde i jak ekran logowania to restart. Podnoszenie napięcia daje tylko to, że potem nie mogę przez paręnaście minut :o uruchomić kompa. Na razie max co mu dawałem to 1,825V. Więcej będę mu dawał co jakiś czas. Aha, te 2,4GHz to chodził na bodajże 1,73V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Krootki ja mam jeszcze wczesniejszego :)

tzn

AXDA DLT3C, JIUHB 0307SPMW

i rzeczewiscie ladnie sie kreca, 2 GHz na 1,6 V wyciagnalem.

Max co z niego wycinalem to 12,5x202FSB=2,52 Ghz na 1,75V, ziwkeszanie Vcore niczego nie zmienialo, poza tym gdzies czytalem zeby na prockach 0,13 nie dawac wiecej niz 1,75V gdyz jakies trwale zmiany w strukturze procka nastepuja, (vide SDS na P4)

Zasilacz siada i to wyraznie przy 2,52 GHz, niedlugo bede mial troche lepszy to moze go jeszcze podciagne.

pozdr

RaF:

ja kupilem w sklepie sigma, rzeszow, http://www.apollo.net.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa jeszcze jedno - ostatnio z Holmanem przeglądaliśmy stronkę gościa o ksywce Coolaler (ten który wycinął z 8RDA 250 sync) testował kilkanaście proców serii 0309UPMW - średnia dla 9 z nich 2300Mhz przy 1.6V - ale jest jeden problem proce na 100% nie pracuja przy vcore większym niż 1.9V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupilem we wrocku dokladnie taki sam proc  

zaraz bede testowal  

kurde 5 proc w ciagu 2 miesiecy ;) bede testowal juz u siebie

ja teraz mam chyba 12 w ciągu 3 mies :), zrób testy - na ile max pójdzie - bo tego jeszcze nie usłyszałem - był jeden wynik - ale dla 50MHz więcej nie będe proca zmieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie go wygrzewam ;) 12.5x166 1.6V i jest rock-stable w prime

za chwile sprawdze czy na defaultowym 1.5V tez bedzie stabilny jesli tak to :twisted:

na moim badziewnym spire to duzych wynikow nie osiagne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc ma dosyc duze mozliwosci

narazie idzie na 12.5x166 i 1.55V i stabilny :)

schodze z napieciem w dol

 

update

stabilny jest na 1.525 + 0.025 zawyzone przez epoxa czyli 1.55V

stabilny czyli 3 pierwsze testy prime

i ta niska temperatura :twisted: , amd robi coraz lepsze te procki 8O

teraz sie troche pobawie jeszcze z fsb zeby dojechac na 2800-3000+

ale na AC to juz troche przesada :D , zwlaszcza ze wiatrak badziew za 60zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem identycznego procka dzisiaj:

AXDA1700LT3C 97837872S04S0

JIUHB 0309UPMW

 

A teraz mam pytanie do Was "weteranów" podkręcania. Posiadam Abita KX-333-RAID oraz pamięci 512 Kingston 333 i Samsunga 512 333 (obie kości są na identycznych prawie kościach samsunga). Obecnie mam Athlona XP 2200+.

1. Czy przy takich pamięciach mogę podkręcić szynę powyżej 166 mhz?

2. W biosie, w SOFTMENU mam taką opcję - RATIO FSB:AGP:PCI - mam dostępne opcje 3:2:1, 4:2:1, 5:2:1 - którą wybrać?

3. Czy trzeba podnosić też napięcie pamięci?

4. Lepiej zwiększać mnożnik - czy FSB? (czytając różne informacje, zastanawiam się nad ustawieniami 13x170 - 2210mhz ;-) )

 

Dziękuję za pomoc!

Jeśli ktoś jest z wawy i chce kupić takiego procka - mogę dać namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci powinny spokojnie pójść powyżej 166MHz.

Ustaw 5:2:1 - to oznacza włączenie dzielnika 1/5 - jeśli FSB będzie 166(5x33) to AGP 66(2x33) a PCI 33(1x33)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...