Skocz do zawartości
Raptor

AXDA1700DLT3C JIUHB0309UPMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Matilde i zobacz tu:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=263...&postorder=asc&

 

albo przeczytaj poniższe streszczenie.

 

"ta cała teoria cyferek jest wiadomo do czego."

 

A tak serio ; to czysta loteria - masz 50 % szans, że trafisz lepiej !!!

 

Zbyszek

z THG

przeczytaj dokladnie mojego posta o ktorych cyferkach mowie bo widac ze zupelnie nie wiesz co z czym sie je, nie chodzi mi od downgrade'a tylko o batch'a a to sie akurat sprawdza, im nizszy batch tym lepiej

 

Holman

z M-K.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj DLT3C 0309 UPMW chodzi na 168x12,5 (2100 mhz) pokazuje sie ATHLON 2600XP+ i teraz pytanie do was, czy to jest wina pamiatek ze na wyzszy FSB nawet o 1 MHz nie pojdzie ???

aha napiecie default mam =]

Uparles sie chyba na ten mnoznik x12.5 :D. Lepiej dowal fsb a mnoznikiem zjedz, u mnie jest podobnie ze nie chce duzo isc na 12,5x. Druga sprawa to napiecie, musisz troszke podciagnac (ale to w zaleznosci od procka, tu niema reguly ile). Moj idzie na 1.7V, po nocce 3dmarka + prime95 + superPI stwierdzam ze jest stabilny :twisted:

Aha sprawa pamiatek, niech chodza narazie asynch, wycisnij max z procka (oczywiscie optymalnie dla twojego chlodzenia) pozniej je ustaw synchro i jak przejda memtest to jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Matilde i zobacz tu:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=263...&postorder=asc&

 

albo przeczytaj poniższe streszczenie.

 

"ta cała teoria cyferek jest wiadomo do czego."

 

A tak serio ; to czysta loteria - masz 50 % szans, że trafisz lepiej !!!

 

Zbyszek

z THG

przeczytaj dokladnie mojego posta o ktorych cyferkach mowie bo widac ze zupelnie nie wiesz co z czym sie je, nie chodzi mi od downgrade'a tylko o batch'a a to sie akurat sprawdza, im nizszy batch tym lepiej

 

Holman

z M-K.net

 

Masz rację :

Tobie chodziło o 4 ostatnie cyfry z serii tzw. "batch production" -

które powinny być jak najmniejsze:

The batch production serial number of CPU should be as small as possible, eg 0001

Nie doczytałem Twojego posta.

Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta - EPOX 8RDA+

PAMIECI - kingston na kingstonach :( 256/333

hmm wiesz ja probowalem na innych mnoznikach i z wyzszym napieciem i qpa...on przy mnoziku x11 nie wstawal przy FSB 169 i napieciu 1,7

A pamieci masz synch czy asynch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodziło o 4 ostatnie  cyfry z serii  tzw. "batch production" -

które powinny być jak najmniejsze: 

The batch production serial number of CPU should be as small as possible, eg 0001

A jak mam 0050 to jest dobrze ??

Kiedy ja sprawdzę mojego XP ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj DLT3C 0309 UPMW chodzi na 168x12,5 (2100 mhz) pokazuje sie ATHLON 2600XP+ i teraz pytanie do was, czy to jest wina pamiatek ze na wyzszy FSB nawet o 1 MHz nie pojdzie ???

aha napiecie default mam =]

To na 100% wina tych pamieci. Nie wazne czy dasz podwyzszone napiecie, obnizysz timingi tak czy siak na 167 Mhz pamieci sie juz nie bootuje jedna z bardziej gownianych pamieci jakie mialem w lapkach zreszta pisalem o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka !!

W piątek kupiłęm Antka takiego jak w podpisie,po ustawiniu fsmb 140x11 komp ruszył ale po chwili w Windzie się zrestartował :? .Po zwiękrzeniu napięcia na 1.65 jest to samo, z więkrzymi napieciami jak narazie nie experymentowałem!Zmieniłem mnożnik ,133x12.5 i chodzi spoko, więcej nie próbowałem!Za to w 3Dmark03 w "CPU Test" mi wywala i wyskakuje błond!!W grach niema problemu!Czyżby to moja archaiczna płyta :lol: i pamiątki ,że nie moge dać wiekrzego fsmb?? i jest błąd w Benhmarku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku pamięci nie wyrabiają.

 

Ehh :( Też tak myślałem !!Następny wydatek mnie czeka,w najbliższej przyszłości!!Ale i tak jak dla mnie Athlon XP 1700+/2000+ to jest pałer :D Z Durnia 1000/1200 to duży skok!! :PAle jeszcze się łudziłem ,że jeszcze dam rade fsmb zmienić na 140 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku pamięci nie wyrabiają.

 

Ehh :( Też tak myślałem !!Następny wydatek mnie czeka,w najbliższej przyszłości!!Ale i tak jak dla mnie Athlon XP 1700+/2000+ to jest pałer :D Z Durnia 1000/1200 to duży skok!! :PAle jeszcze się łudziłem ,że jeszcze dam rade fsmb zmienić na 140 :cry:

Faktycznie, cieniutkie te Twoje pamięci, a na mnożniku już więcej nie można ???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole dokleić to pytanie do tego tematu. Zadam bardzo popularne na tym forum (i nie tylko) pytanie. Niedawno weszły do sprzedaży nowe Athlon'y XP1700+ o obniżonym napięciu (1.5V). W związku z tym chciałbym się dowiedzieć która z obecnie dostępnych serii najlepiej się kręci (0308, 0309, 0310). Mam już na oku taki procesor jak ma Holoman, ale może nie jest to najlepiej kręcąca się seria??? Czy max bezpieczne napięcie nadal wynosi 1.85V? Czy odblokowuje się w nich mnożniki pow. 12.5 w taki sam sposób jak w DUT?? I nie odsyłajcie mnie do opcji SZUKAJ, bo szukałem, znalazłem i nadal nic nie wiem bo narazie te proce posiada tylko kilku użytkowników :P tzn. wiem że narazie Holoman ma najlepiej kręcącego się proca :P ale widziałem też tego 0310 (nie pamiętam kto go miał) który też nie jest taki głupi. Acha, i sprzedam mojego obecnego proca (2.4Ghz 1.85V) 280zł.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd... testowałem mojego AMD AXP1700+(JIUHB 0309UPMW) poszedł najwiecej 12,5 x200 2500Ghz przy 1,85V ale w 3D był niestabilny (resetował system) mimo podnoszenia napięcia . Zaś na 12x200 2400 Ghz przy 1,725V chodzi stabilnie temperatura 43-48C przy wodnym chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam klopot mam tego starego antka 1.6 v

to jego seria

 

AXDA1700DUT3C

9747686280405

JIUHB0309SPGW

bede mogl go teorertycznie zaminiec na tego nowego

 

AXDA1700DLT3C

9741587280666

JIUHB0308XPMW napieice 1.5

nie wiem co mam robic pomozcie koniecznie

tego starego udalo mi sie poscic na 2 giga na 1.75 napiecia tylko 133x15 bo na razie nie moge zrobic moda 166 na gigabycie temp stress 48

co wy na to ???

czytam i jestem w kropce biorac tego nowego mozna chyba zle trafic co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanko, prawdopodobnie moj procek to Palomino, pracuje on na napieciu 1.75 v, symboli na procku jeszcze nie sprawdzalem ale pytanko dotyczy mozliwosci podkrecania jego, otoz w zaden sposob nie udaje mi sie go podkrecic, ani fsb ani mnoznikiem i nie wiem w czym tkwi przyczyna, mam plyte msi K7T 266 Pro2-a no i tego Palomino 1.7 i 256 ddr 2100 o ile dobrze pamietam, gdy ustawie fsb na 166 procek chodzi mi jeszcze wolniej niz na standardowych ustawieniach, fsb ok 200 - kaplica, musze resetowac bios a bawienie sie mnoznikiem nic nie daje, chyba zablokowany, moze mi ktos pomoc? moze tego procka poprostu nie da sie podkrecic, a moze to wina pamieci albo plyty? procka kupilem gdzies we wrzesniu 2002, jesli bym zmienil procka na nowszego z takich jakie opisujecie to czy jest szansa ze da sie go podkrecac wykorzystujac obecna kosc ktora mam? HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...