Skocz do zawartości
Damundo

2.0? 2.1? Headphones? - Dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu planuję zakup głośników, ale mam dość spory w związku z tym dylemat.

Byłem już zdecydowany na Geniusy SP-HF1250X, ale okazało sie, że nie mam na nie zbytnio miejsca (wyczytałem, że powinny stać w pewnej odległości od ściany, a przy ich gabarytach w moim wypadku prawie by sie z nią stykały).

W związku z tym zwracam się do Was z zapytaniem co byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Na oku mam także:

(2.0) Creative GigaWorks T20 - mniejsze od Geniusów i ponoć całkiem dobre

(2.1) Logitech Z-3e - ale podobno nie są najlepsze

(Headphones) Słuchawki, ale tu już nie mam zupełnie pojęcia jakie.

 

Dodatkowo nie mam możliwości zbyt głośnego słuchania muzyki, gdyż mam dość przewrażliwioną rodzinę, a dodatkowo nie słucham popu tylko tzw. "mocne brzmienia", stąd mój ukłon w stronę słuchawek.

Głównie słucham muzyki i gram w gry. Filmy nie są dla mnie ważne, gdyż praktycznie w ogóle nie oglądam ich na komputerze.

Zależy mi głównie na jakości, szczególnie w muzyce oraz nieco mniej, ale także w grach.

Mój budżet wynosi około 200zł.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwiękówki, to lipa niestety..

Integra Realtek ALC885/889A, ale w przyszłości zamierzam kupić X-Fi nie okrojoną. (Gdzieś mam starego SB Live! 5.1. Nie wiem czy byłby lepszy).

 

No więc trochę jeszcze doczytałem i myślę, ze postawię na słuchawki.

Jakie więc słuchawki byłyby dobre w grach, ale przede wszystkim w muzyce (cięższe klimaty:), naprawdę cięższe) do ok200zł ?

 

edit: Co do Philips SHP8900. Ponoć to najwyższy model producenta i świetne słuchawki.

Kosztują ponad 200zł, ale na allegro KLIK! znalazłem w cenie 170zł

A więc co sądzicie o tych słuchawkach oraz czy na tej aukcji to nie żadne podróbki, których pełno na allegro?

Nadają się do podłączenia do komputera (muzyka głównie w mp3)?

Edytowane przez Damundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Byłem już zdecydowany na Geniusy SP-HF1250X, ale okazało sie, że nie mam na nie zbytnio miejsca (wyczytałem, że powinny stać w pewnej odległości od ściany, a przy ich gabarytach w moim wypadku prawie by sie z nią stykały)....

 

@Damundo A ile ta odległość powinna wynosić bo sam się do Geniusów przymierzam a może się okazać ,że też mam mało miejsca... :sad:

Edytowane przez barder90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie czytałem ale ok.20cm (niektórzy podają, że 10cm).

Niestety u mnie można by je ustawić jedynie obok monitora CRT 21" - byłyby wtedy rogiem do ściany, ponieważ mam biurko narożne, lub po bokach, ale idealnie przy ścianie (wtedy z zalecanych 10-20cm zrobiłoby się 0 :P).

Poza tym i tak na razie w pełni bym nie wykorzystał ich możliwości więc wolę zakupić słuchawki, a w przyszłości uzbiera się na porządny zestaw (jak już rodzina nie będzie moim zmartwieniem ;] ).

 

Więc czekam na opinie co do tych słuchawek Philips'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linka.

Poczytałem i jestem na nie praktycznie zdecydowany. Tylko wyczytałem że nie nadają się aż tak do "cięższego rocka" jak np. do Jazzu czy muzyki klasycznej, ale do tej pory nie miałem do czynienia z lepszym sprzętem (2.1 Tracer oraz słuchawki "ATA" za 30-40zł) więc dla mnie i tak powinno być bajecznie :)

Dziękuję za wszelkie wypowiedzi i nie obrażę się za kolejne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał trochę szczęścia to może uda ci się dorwać na allegro jakąś sensowną starą dźwiękówkę Aureal'a albo Terratec'a. Chyba, że masz Windowsa Viste lub zalezy ci na efektach w grach no to tylko Creashit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...