Skocz do zawartości
uvve one

Gdzie Najtaniej Dostanę Cześci Do Wc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałem chwilę czasu i złorzyłem sobie taki zestaw:

 

Blok CPU

- Swiftech APOGEE GT - 169zł (link)

- 2 x Szybkozłączka skręcana SM6/8, gwint 1/4" - prosta - 12zł (link)

 

Blok GPU

- Swiftech MCW60-R - 165zł (link)

 

Blok NG

- Swiftech MCW30 - 119zł (link)

- 2 x Szybkozłączka skręcana SM6/8, gwint 1/4" - prosta - 12zł (link)

 

Chłodnica

- Black Ice GT Stealth LITE 360 - 159zł (link)

- 2 x Szybkozłączka skręcana SM6/8, gwint 1/4" - prosta - 12zł (link)

- 3 x Fander FX120-B 120mm - 99zł (link)

 

Pompka

- ? Laing D5 12V Vario - 499zł (link)

Jest jakiś tańszy odpowiednik? Jeśli tak to jaki i czym się różni oprucz ceną ofc.

 

Rezerwuar

- Black Water O-Tank 170 - 109zł (link)

- 2 x Szybkozłączka skręcana SM6/8, gwint 1/4" - prosta - 12zł (link)

 

Wąż

- Black Water wąż 10x13mm Przezroczysty - 7,50zł (link)

 

Do tego jakiś płyn przezroczysty z zabarwiaczem. Za całość zapłacę 1375zł. Znacie może jakieś tańsze sklepy gdzię dostanę te wszystkie części ?

Edytowane przez uvve one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem chwilę czasu i złorzyłem sobie taki zestaw:

 

Blok CPU

- Swiftech APOGEE GT - 169zł (link)

- 2 x Szybkozłączka skręcana SM6/8, gwint 1/4" - prosta - 12zł (link)

 

Blok GPU

- Swiftech MCW60-R - 165zł (link)

 

Blok NG

- Swiftech MCW30 - 119zł (link)

- 2 x Szybkozłączka skręcana SM6/8, gwint 1/4" - prosta - 12zł (link)

 

Chłodnica

- Black Ice GT Stealth LITE 360 - 159zł (link)

- 2 x Szybkozłączka skręcana SM6/8, gwint 1/4" - prosta - 12zł (link)

- 3 x Fander FX120-B 120mm - 99zł (link)

 

Pompka

- ? Laing D5 12V Vario - 499zł (link)

Jest jakiś tańszy odpowiednik? Jeśli tak to jaki i czym się różni oprucz ceną ofc.

 

Rezerwuar

- Black Water O-Tank 170 - 109zł (link)

- 2 x Szybkozłączka skręcana SM6/8, gwint 1/4" - prosta - 12zł (link)

 

Wąż

- Black Water wąż 10x13mm Przezroczysty - 7,50zł (link)

 

Do tego jakiś płyn przezroczysty z zabarwiaczem. Za całość zapłacę 1375zł. Znacie może jakieś tańsze sklepy gdzię dostanę te wszystkie części ?

Nie wiem czy ktoś lubi trochę prostoty,ale żeby za rezerwuar co można jak w moim przypadku z baańki5l od płynu chłodniczego zrobić.dwie dziurki w nakrętce wywiercić o odpowienim przekroju i już ile w kieszeni.Zato wywaliłem na resztę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm cena mcw60 spadla z 189 zl na 165 zl tylko teraz ma koncow R , to jest inny bloczek ? czy obnizka ceny tylko ;]

Chyba tu najprosciej zauwarzyc roznice:

- MCW60

- MCW60-R

 

Na to wyglada ze podstawowa roznica to brak radiatorkow przy MCW60-R, trzeba dokupic odzielnie. Nie wiem jak z zestawem matazowym pod G80, podejrzewam ze podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej bedzie na alledrogo.

Po pierwsze - uzywki. Wc mozna smialo kupowac uzywane czesci, nawet jesli bloczki nie sa super czyste ich czysczenie nie jest trudne. Roznice miedzy cenami sklepowymi sa naprawde duze.

Dobra oszczednoscia jest tez zakup bloczkow o 2-3 stopnie slabszych i 70% tanszych.. :] nexosu na cpu trafialy sie za 40zl na allegro, nie mowiac o frostach2. Na gpu za 5 dych dostaniesz abadona pro, ktory bez problemu uciagnie kazda grafe jaka jest na rynku. Co wiecej nie jest to wcale brzydki bloczek, i daje mozliwosc umieszczenia pozadnych radiatorow na memkach.

Wentyle allegro, np acutake - bardzo dobre opnie.

 

Z pompek nie do zdarcia sa cwu, na allegro nowki albo bardzo dobrym stanie czasem mozna dostac nawet za 150-200zl, grundfos, leszno. Robisz jakies fajne mocowanie (jest pare opcji na forum pokazanych), i masz pompe najcichsza jaka jest w wc, trwala moze dzialac nascie lat. Przeplyw jest slabszy niz przy laingu, ale znowu w zaleznosci od bloku stracisz najwyzej klika stopni (umiejetnie dobierajac bloczki nie bedace flowkillerami prawie nic, np frosty :]). Fakt ze laing z ladnym topem wyglada o niebo lepiej niz cwu, ale jest glosniejszy i kosztuje tyle co cale wc :)

Waz, tygon z allegro.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu najprosciej zauwarzyc roznice:

- MCW60

- MCW60-R

 

Na to wyglada ze podstawowa roznica to brak radiatorkow przy MCW60-R, trzeba dokupic odzielnie. Nie wiem jak z zestawem matazowym pod G80, podejrzewam ze podobnie

 

Podstawowa różnica to zapinka na G80 w MCW60-R, w MCW60 trzeba było dokupić, bo był wydany przed premierą 88..

Wraz ze zmianą opakowania zmieniła się nazwa.

Różnią sie jeszcze opakowaniem MCW60 = OEM, MCW60-R (w blistrze).

W żadnej wersji radiatory na ram nie są częścią wyposażenia, Newegg po prostu sprzedaje taki zestaw.

Cena spadła, bo jakiś czas temu Swiftech obniżył ceny na część produktów ( apogee gt i gtx tez staniały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą (widzę ten temat po raz pierwszy) ciekawe że nikt nie zwrócił autorowi tematu uwagi że zupełnie pomieszał rozmiary złączek i węża :huh:

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica to zapinka na G80 w MCW60-R, w MCW60 trzeba było dokupić, bo był wydany przed premierą 88..

Wraz ze zmianą opakowania zmieniła się nazwa.

Różnią sie jeszcze opakowaniem MCW60 = OEM, MCW60-R (w blistrze).

W żadnej wersji radiatory na ram nie są częścią wyposażenia, Newegg po prostu sprzedaje taki zestaw.

Dzieki za info, sugerowalem sie nweggiem, bo tam zamawiam wlasnie kilka bloczkow, natomiast na stronie swiftecha tak srednio dalo sie wywnioskowac jak to dokladniej wyglada.

 

@uvve one - jesli planujesz budowac uklad na klockach swiftecha to sciagniecie z usa wychodzi calkiem oplacalnie

 

Zbaczajac troche z tematu mam jeszcze male pytanie:

Czym rozni sie apogee od apogee GT?

Czy podobnie jak w przypadku MCW60 opakowaniem (blister vs. kartonik) i zapinkami lub jakims innym wyposazeniem, czy moze apogee bez GT bardziej konstrukcyjnie jest zblizony do storma?

Wykopalem kilka takich na ebay, w sumie to zastanawiam sie czy nie kupic, bo i tak calosc leci najpierw do znajomego, ktory podesle mi wszystko w jednym pudle do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły od gt rozni sie tym ze ma mniej ale większy finow przez to jest mniej wydajny niż gt...gt ma dodatkowo 2 oring w celu 'dopasowania' spodu to czapy proca.... nie porównuj storma do apogee bo to zupełnie coś innego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupowania takiej pompki do takiego zestawu? ponad 1/3 ceny,a temperatury różnić się raczej nie będą od najtańszego laniga.Cr2 też by pewnie dał rade;) Będzie taniej;)

Raczej to znaczy nie mam pojęcia a pisze...

cr a d5 przy gtx to jest różnica...

i nie tylko dla samego cpu ... wiekszy flow bedą miały pozostałe bloki

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to znaczy nie mam pojęcia a pisze...

cr a d5 przy gtx to jest różnica...

i nie tylko dla samego cpu ... wiekszy flow bedą miały pozostałe bloki

pfff co Ty wiesz :lol2: CR2 pociągnie wszystko. U mnie we wsi każdy już zrezygnował z traktora za rzecz Coolrivera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupowania takiej pompki do takiego zestawu? ponad 1/3 ceny,a temperatury różnić się raczej nie będą

oto mi chodzi ... potwierdzasz zdanie

macru

? Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...