Skocz do zawartości
ai

Debian i Radeon 9000

Rekomendowane odpowiedzi

ok, dzieki, wiem. Chciabym zeby jakis posiadacz debiana podzielil sie ze mna informacjami z ewentualnych problemow ziazanych z uruchomieniem tej karty pod woodym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, zdradzilem debiana na rzecz pld i jestem b. zadowolony. Zainstalowalem minimum a potem zaczalem dokladac po pakiecie :) wedlug tego co potrzebuje :)) Bez problemow z grafa, nie liczac starego z utworzeniem dowiazania symbolicznego do myszki... ;) Aha, no i problem z jednym pakietem (OpenGL). Ale hula :)

Poza tym PLD to bylo wlasnie to co potrzebowalem. Z wiekszosci popularnych dystrybucji (RH, MDK, SLACK, Deb.,) i tych mniej (Trustix) ta mi najbardziej przypadla do gustu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest podobny do Linuxa... Raczej Linux do niego ;) Toz to praojciec - Berkley'owska wersja Un*xa, tylko z ominieciem praw patentowych At&T jak dobrze pamietam. Mam w pracy postawiony na tym ip forwarder i w zasadzie dziala niezle. W zasadzie, bo raz na jakis czas przekazywanie pakietow umiera. Domyslnym interpreterem polecen jest sh - o bashu mozesz zapomniec - no, moze jeszcze tcsh... ;)

Jak juz cos to moze sproboj OpenBSD - wspolne korzenie, ale stabilniejszy i bezpieczniejszy - podobno.... ;)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam narazie tylko jedna partycje wolna i niechce mi sie zasysac wszystkich :) mam tylko zciagniete freebsd;

ale wszystko poczeka wlasnie instaluje na debianku unreal 2003 i bede wreszcie gral bo dluga przerwa nieliczac q3 ale to od czasu do czasu partyjka na necie......

PS 30% wzrost wydajnosci w q3a zanotowalem w porownaniu do windowsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko :(

choc bez watpienia szybciej sie wczytuje i NIGDY nie spowalnia, co czasami mialo miejsce na win-dosi przy wybuchu lub krwi na calym ekranie

a odpalilem tylko jedno timedemo i z 102 na win skoczylo do 135 na linux :)

duet X-4.2.1 wraz fglrx-2.5.1

pobawie sie kiedy gatos moze na nich cos wiecej podskoczy no i ofcoz xfree 4.3.0 ale zanim na debianku w sid chocia bedzie to sporo czasu uplynie :(

mysle nad skorzystaniem z alternatyw apt-get, a nie tylko debian official :) jak ktos sie bawil - podzielic sie spostrzezeniami co do stabilnosci i szybkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies widzialem (wiem, wiem: "w domu to ja mam slonia w trampkach i niezwieszajacego sie windowsa" ;)) krotkie porownanie. Osobiscie uwazam ze jesli porownamy Free do redhata (tylko bez obrazy BSDkowcy;)) to Open bedzie przypominal Trustixa. Dzisiaj wieczor poogladam sobie Slacka - kurde, nie moge sie zdecydowac: pld czy slack, a moze cos jeszcze nnego? I tak sobie przeskakuje... ;) No nic, zobaczymy jak bedzie toto dzialalo.

pozdro.

ps obecnie mam reiserfs a chcailbym uslyszec Wasze zdanie na temat innych systemow plikow z zurnalizowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam male od czasu do czasu problemy z tym na ktorej dystr sie na dluzej zadomowic; slack i debian zawsze mi sie po dysku szwedaja na przemian no i od czasu do czasu redhat(ze dwa razy); suse(raz); windows(ach gdyby nie te gry......)

 

na temat filesystemow z jurnalem to moim zdaniem najlepszy jest ext3; gdzies widzialem test: ext2/ext3/reiserfs ale niepamietam gdzie jak znajde to linke tu zostawie (ext3 najlepiej z tego co pamietam wypadl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, swietnie sie spisuje ReiserFS, trwaja prace nad Reiser4, ponoc jeszcze lepszy. Kiedys probowalem wszystkich journal efesow oprocz ext3. Wtedy, a bylo to z dwa lata temu najszybszy byl ReiserFS (subiektywnie). Od tamtej pory uzywam Reisera i nigdy nie mialem z nim problemow.

 

Bash w *BSD to tylko kwestia zainstalowania odpowiedniego portu/pakietu.

 

Porownan miedzy *BSD szukalem tez i znalazlem gdzies tam cos mniej wiecej takiego:

FreeBSD - stabilny, w najprzyjazniejszy BSD dla uzyszkodnika (cos w tym redhatowym porownaniu jest :-))

OpenBSD - teoretycznie bardziej bezpieczny, niektorzy sie z tym nie zgadzaja, duze zmiany w zrodlach pod katem bezpieczenstwa za cene stabilnosci.

NetBSD - najmniej userfriendly (instalowalem wczoraj:-)), najbardziej stabilny, wieeeloplatformowy (ponad 40), stabilnie zarzadzany przez niezbyt duzy core team

 

Ogolnie BSD maja jedna lekka wade, ciut wolny filesystem, nawet z soft updates na tym samym dysku jest to wolniejsze od reisera. FreeBSD ma jeszcze jakis dirhash i inne bajery szmery, nie testowalem, nie widzialem.

Teraz sa juz szybkie dyski, wiec w sumie to nie problem, na tych wolniejszych tez nie jest zle, ale roznice jednak czuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj NetBSD, dzisiaj mi sie udalo jadro skompilowac i system wstal nawet na nowym kernelu.

Jeszcze gdzies indziej czytalem, ze NetBSD to taki system, ktory sie stawia i ktory dziala.

Oczywiscie system taki jak jego admin, ale zawsze ta swiadomosc, ze niby najlepszy ;-)

Package collection to piekna rzecz, jak w kazdym BSD zreszta. I wszystko ladnie wedruje do /usr/pkg defaultowo, nie rozsiewajac sie po calym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis rano winXP (troche inna beczka, zaraz mnie zjada ;)) zainstalowalem, by pograc w unreal 2003 bo pod debianem mi cus niegolil :( teraz ssiieee mi sieee PLD, instalniemy, zobaczymy.

A tak nawiasem zamiast eksplorera wlaczylem mozille (odpala sie na poczatku) tylko menu start 'brakuje' :) ale i tak zaraz sie sciagnie pld-mini wiec fdisk i moze dla odmiany reiser (?) skoro dobry to.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...