Skocz do zawartości
paczka01

Szybszy Net, Ale Gorzej Się Na Nim Pracuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu zmieniłem net, z 3/0,5 na 5/1 Mbit, niestety jednak nie jestem w pełni zadowolony. Wszystkie testy prędkości pokazują, że łącze spełnia to co obiecuje provider, również pobieranie z http, ftp i bt idzie całym pasmem - do 630 kB/s i wydawałoby się wszystko ok, jednak kiedy coś w tle sie pobiera - obciążając łącze nawet w 10% - mam problemy z przeglądaniem stron , mianowicie nie wyświetlają sie wszystkie elementy, albo klikam, żeby przeszło do strony to przeglądarki "myślą" przez pół sekundy - tak jak normalnie kiedy łączą sie z dnsami, serwerami itp, ale po tej pół sekundzie przeglądarka przestaje - tak jakby pobrała to co miała pobrać.

 

na wolniejszym łączu nei zaobserwowałem tego zjawiska

 

spotkał się ktoś z takim zachowaniem ? co może być nie tak? może modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie ma znaczenia czy 10% zy 50% czy 95%. Wszystko sprowadza sie do ilosci jednoczesnych polaczen. Jesli jest ich za duzo to nie ma szans na komfortowe przegladanie stron.

 

Nie wiem jaka jest u Ciebie sytuacja, czy jest router czy masz tylko sa modem podpiety do kompa, ale musisz w programie sciagajacym ograniczyc ilosc polaczen a jesli masz router to jeszcze skonfigurowac QoS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest u Ciebie sytuacja, czy jest router czy masz tylko sa modem podpiety do kompa, ale musisz w programie sciagajacym ograniczyc ilosc polaczen a jesli masz router to jeszcze skonfigurowac QoS.

nie kazdy router ma QoS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

router docelowy ma qos - asus WL-500W

jednak problem występował na modemie od chello, router jeszcze nie podłączony

 

 

 

Panowie,

 

bardzo dziękuję za pomoc, faktycznie problem był z ilością połączeń w samym OS, xpspy i już połączeń jest duuużo więcej i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...