Skocz do zawartości
Gość Villentretenmerth

Be Quiet! Dark Power P7-pro 450-650w.

Rekomendowane odpowiedzi

W drugą stronę bardziej, to nie zasilacz tylko DFI. Moja płyta DFI UT790FX-M2R potrafi popiszczeć przy be quiet-ach i enermax 82+ pro. Piszczenie idzie z sekcji zasilania i niestety nie zdiagnozowałem co może być przyczyną. Kilka innych modeli zasilaczy z wyższej półki również doprowadzała DFI do lekkiego popiskiwania słyszalnego przy chłodzeniu wodnym i wentylatorach na min. Niestety taki urok. Wyższe modele DFI przeznaczone są dla OC a nie kompletnej ciszy więc nie ma na to lekarstwa z mojego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to zasilacz a nie inny element komputera wydaje z siebie piski. Żeby się upewnić wyciągnąłem go poza budę i to ewidentnie on jest źródłem dźwięku. Szkoda, że BQ nie umieszcza ostrzeżeń, żeby nie instalować ich zasilaczy w systemach opartych na DFI. Nie tego się spodziewałem po "first class power supply" za ok 400 zł :damage_wall: . A mogłem wziąć HX520, był nawet 30 zł tańszy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , moze zeby nie spamowac nowym tematem zapytam tu . otoz wraz z nowym kompem zakupilem bq SP 450w , docelowo wybieralem czesci celem umiarkowanej ciszy lecz jakiez bylo moje zdziwienie kiedy po pierwszym uruchomieniu okazalo sie ze komp nawet nie tyle jest glosny co poprostu wyje . poczatkowo myslalem ze to chlodzenie cpu (karak) lecz ta teze szyko wyeliminowalem bawiac sie obrotami wentylatorka ( przy 1k obr. nie slychac go praktycznie ) , pozniej myslalem ze to grafika ale tez metoda zmiany obrotow odrzucilem opcje grafiki . w tym momencie jestem prawie pewien ze zasilacz jest wadliwy , dzwiek ktory wydaje to nawet nie dzwiek wentylatora to taki dziwny glosny szelest . naprawde glosny - w pokoju z kompem mozna wytrzymac max pol h;p . i teraz pytanko do Was , czy to mozliwe zeby ten bq tak wyl ? bo to ze jest na dole obudowy(cm 690) wentylem w dol nie ma chyba wiekszego znaczenia? jak to sprawdzic zeby sie upewnic przed wyslaniem psu na gware ?:) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz otworzyć komputer to go wyciągnij z obudowy, odwróć wentylem do góry i przyłóż ucho. Wykluczysz wtedy inne podzespoły. Zasilacz jest cichy ale bez przesady, że nie słyszalny. Jak przyłożysz ucho będziesz słyszał lekki terkot łożyska co jest prawidłowe.

 

Jeśli to zasilacz (po oględzinach) wtedy oddaj go na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;p , nie musze go wyjmowac i przykladac ucha do wiatraka bo wystarczy ze zblize glowe do zasilacza a slysze go bardzo dobrze :) . i ten dzwiek ktory slychac to napewno nie jest wentylator , jak dla mnie to dzwiek zepsutych bebechow :P . szumu praktycznie zadnego wiatraka w mojej obudowie nie slychac ( a jest ich w sumie 6! ) przez ten dziwny dzwiek :) . pzdr

 

 

btw: a moze odlacze grafike , wylacze zasilanie od karaka i reszty wiatrakow i wtedy zostanie tylko psu . tylko czy sie wtedy komp wlaczy ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpali się, odpali, ale nie zaPOSTuje.

 

Oświećcie mnie Panowie, dlaczego zasilacz może być niekompatybilny z płytą głowną? Przecież te "wyższopółkowe" PSU spełniają wszelkie normy itd.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej chodzi tutaj o czas w po jakim od odpalenia zasilacz podaje napięcie na linii "power good". Niektóre płyty są zbyt szybkie i uznają za błąd,a zasilacz się jeszcze nie pozbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zasiłka Corsair HX620 zaczyna popiskiwać (idzie na gware) i postanowiłem kupić coś cichszego.. Do konfigu e8400/4,1GHz, 4870 512MB, 4GB ramu, 2xHDD, 5 wentyli 120 powinno wystarczyć DK P-7 pro 550W??

Tylko taka kwestia - tym co używają tego zasilacza, nie siada jego kultura pracy ? (może za wcześnie na to pytanie, ale mój HX miał jakoś po pochylni z tym). Zależy mi na kompletnej (jak największej) ciszy - 550 będzie lepszym rozwiązaniem niż 620 ?

 

EDIT - tylko mały zonk może być - moje mobo to DFI DK P35 T2RS - czytałem, że się gryzą.. Prawda to..?

Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zasiłka Corsair HX620 zaczyna popiskiwać (idzie na gware) i postanowiłem kupić coś cichszego.. Do konfigu e8400/4,1GHz, 4870 512MB, 4GB ramu, 2xHDD, 5 wentyli 120 powinno wystarczyć DK P-7 pro 550W??

Tylko taka kwestia - tym co używają tego zasilacza, nie siada jego kultura pracy ? (może za wcześnie na to pytanie, ale mój HX miał jakoś po pochylni z tym). Zależy mi na kompletnej (jak największej) ciszy - 550 będzie lepszym rozwiązaniem niż 620 ?

Na moim konfigu slychac go dopiero po przylozeniu ucha do zasilacza, siedze blisko kompa i to co z niego slychac to dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić zasilacz BeQuiet 650W Straight Power E6 lub Dark Power o tej samej mocy...

Boli mnie tylko to, że płyta którą najpewniej wybiorę do zestawu to DFI LaParty DK T2RS+

 

Czy ktoś może napisać, czy rzeczywiście przy takim zestawieniu zasilacz zaczyna piszczeć ? Może są jakieś inne objawy... już sam nie wiem co o tym myśleć..

 

Jeśli tak to radzicie mi zmieniać mobo czy nie ??

 

Z góry dzięki za odp. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc taka akcja. Uruchamiałem ponownie komputer, gdy ten łaskawie już włączyć się nie zechciał. Wyrok padł na zasilacz. Gdy wciskam Power, diody na płycie głównej na ułamek sekundy zapalają się, ale żaden wiatrak nawet nie drgnie. Dopiero ja odłączę wtyczkę 8-pin to PSU rusza, ale bez tego oczywiście komp w pełni sił nie wystartuje. Podłączanie ponownie 8-pin skutkuje powrotem do stanu martwego. Jakieś pomysły? Zasiłka do BQ DP Pro 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź na innym zasilaczu

2. Poodpinaj niepotrzebne podzespoły

3. Jak nie poskutkuje, zobacz inne mobo.

 

Dzwoń do Listana, kiedy stwierdzisz, że zasilacz odszedł do krainy stabilnych napięć. W końcu masz d2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinałeś za pomocą ATX 4pin? odłączałeś zbędne graty?

Tak. Efekt jest podobny jak z 8 pin....

 

A moze to mobo?

Po MSI mogę się spodziewać wszystkiego, łącznie z padniętą sekcją zasilania.

 

1. Sprawdź na innym zasilaczu

2. Poodpinaj niepotrzebne podzespoły

3. Jak nie poskutkuje, zobacz inne mobo.

 

Dzwoń do Listana, kiedy stwierdzisz, że zasilacz odszedł do krainy stabilnych napięć. W końcu masz d2d.

1. Nie mam w tej chwili.

2. Nic taki zabieg nie dał – tylko odłączenie 8 pin pomaga.

3. Nie mam nic innego pod reka.

 

Do Listana wybieram się w poniedziałek, żeby wymienić na inny model. Jak nie pójdzie, to znowu atak na MSI... i pożeganie z P45.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat. Dostałem nową sztukę z gwarancji i wreszcie mogę się cieszyć błogą ciszą B-) , tak więc legendy o złej współpracy DFI i BQ można między bajki włożyć :) . To tylko kwestia trafienia należycie wykonanej sztuki BQ, co moim zdaniem za tę cenę nie powinno mieć miejsca. Dobrze, że chociaż warunki gwarancji są niezłe, choć powinni zakończyć współpracę z firmą 7, poczta działa sprawniej i ma milszą obsługę :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, po zmianie grafiki teraz slysze...tylko wentylator z BQ mojego. Czy cos nie tak jest? Jak u Was z wentylatorem? Slysze dosc go dosc wyraznie niestety mimo ze komp pod biurkiem. Wentyl sie kreci caly czas 1200rpm, niewiem po cholere dali kabelek 3pin z 2 kabelkami, co z tego ze go do regulatora podpinam, jak nie moge zmniejszyc obrotow...to sie kwalifikuje na gwarancje? wcale BeQuiet to on nie jest! ... Wy swoje slyszycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z zasilka wsio orajt chyba, jest nawet zimna a w budzie 27 stopni. Dzieki za info o kabelku, w sumie to odkad kupilem i dziala (2miechy) to byl odlaczony :) jutro zrobie test na spinacza i zobacze ile bedzie pokazywac.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Bequiet 450W raz juz uwalił GTX 260,poszły tylko iskry,teraz brzęczy ?,piszczy pod obciązeniem , jest bardzo gorący,mam dosc czesto restarty PC na niekreconym komputerze,pamieci sprawne,płyta sprawne,karta sprawna zasilacz wpada w taki rezonans ze uszy bolą.Wysłałem na serwis Listan, w koncu podobno Bequiet słynie z bardzo dobre serwisu.Oczywiscie usterki nie stwierdzono,zasilacz sprawny,a mnie dalej uszy bolą.Nigdy wiecej Bequiet.A konfiguracaja teraz nie jest zbyt wymagajaca(Q9550 sprzedany) E5200,GTX 260,4GB DDR2 ,Dysk 250GB. i mam dalej to samoTakze pozdrawiam firme Bequiet ale pieniedzy juz tam nigdy nie zostawie.A losowe restarty to wina biosu płyty według serwisu,piszczenie pewnie tez :damage_wall: echhhhhhh

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listan

aha... nie znam. Dobre to jest? Z informacji wyczytanych w necie ich siedziba mieści się pod Hamburgiem, tam gdzie Be Quiet.. tyle , że robili i robią też sprzęt dla Revloteka, który już nie jest taki fajny :/

Warto kupić takiego PurePowerka jak się ma mało kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...