Skocz do zawartości
Gość Villentretenmerth

Be Quiet! Dark Power P7-pro 450-650w.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Villentretenmerth

Zauważyłem dziś na Zenfist.pl iż pojawiły się nowe zasilacze z serii Dark Power P7-PRO o mocach od 450W do 650W.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się już z tymi konstrukcjami i może coś o nich powiedzieć ? Ciekawi mnie kto jest producentem tych PSU.

 

Na tej stronie http://www.au-ja.de/review-psu2007-23.phtml nowe PSU od BQ wypadają dość dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli drogi sh*t? o.O

Pod tym bym sie nie podpisał, jak juz wspomniał Benito, wszystko zależy od komponentów. Chodzi, raczej o to, że zmienili na inną fabryke raczej po cichu i duza cześć osób jest nadal przekonana, że to Topower, którego jakość znamy i cenimy, a jest to ktoś inny, może równie dobry, a może ciut gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę dziwna to teoria :)

skoro StreightPower były robione przez FSP = do tej pory bardziej udana linia to czemu seria PRO miała by nie kontynuować tej tradycji ?:]

PRO robione przez Topower'a nie cieszyło się aż tak dużą popularnością ...

 

Jak dla mnie to wygląda na zmianę na lepsze ...

 

Co do produkcji w chinach to zarówno najlepsze konstrukcje jak i najgorsze są tam produkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co pisałem o Darku to pisałem o starym. Jeżeli nowego bedzie robił FSP to będzie dobrze. A co do produkcji w Chinach to ważne w jakiej fabryce, bo praktycznie cała elektronika jest tam robiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do paru szczegółów dostałem info prasowe...

 

Dane techniczne:

 

Moc 450/550W

ATX12V Version 2.2#

1x 24-igłowe gniazda płyty głównej z adapterem dla wtyczek 20-igłowych#

1x sygnał tachometryczny (3-igłowy)#

1 x kabel podzespołów, 600+150+150+150+150mm( 2xSATA / 2xHDD / 1xFDD )#

1 x kabel podzespołów, 600+150+150+150mm ( 4 x HDD )#

1 x kabel urządzeń SATA, 600mm+100+100+100mm ( 4 x SATA ) wraz z 3.3V#

2 x kable złączy PCIe, 600mm z 8-pin do 6+2pin#

1 x kabel złącza P8 ( 8 pin ) 600mm#

1 x kabel złącza P4 ( 4 pin ) 600mm#

1 x kabel płyty głównej ( Molex 4pin ) 600mm#

4 x kable wentylatorów obudowy ( sterowanych z poziomu zasilacza ) 700mm ( 1 x Molex / 1 x 3pin )#

1 x kabel podzespołów, 500mm ( 1x HDD )#

1 x kabel SATA, 500mm ( 1 x SATA )#

Aktywny PFC#

4 oddzielne przewody 12V#

Specyfikacja: +3,3V: 24A, +5V: 30A, +12V1: 20A, +12V2: 20A, +12V3: 20A, +12V4: 20A, -12V: 0,8A, +5VSB: 4A (peak 5A)#

 

 

Dane techniczne:

 

Moc 650W

ATX12V Version 2.2#

1x 24-igłowe gniazda płyty głównej z adapterem dla wtyczek 20-igłowych#

1x sygnał tachometryczny (3-igłowy)#

1 x kabel dla podzespołów, 600+150+150+150+150mm( 2xSATA / 2xHDD / 1xFDD )#

1 x kabel dla podzespołów, 600+150+150+150mm ( 4 x HDD )#

1 x kabel dla urządzeń SATA, 600mm+100+100+100mm ( 4 x SATA ) wraz z 3.3V#

2 x kable złączy PCIe, 600mm z 8-pin do 6+2pin#

1 x kabel złącza P8 ( 8 pin ) 600mm#

1 x kabel złącza P4 ( 4 pin ) 600mm#

1 x kabel płyty głównej ( Molex 4pin ) 600mm#

1 x kabel płyty głównej ( Dualboard ) EPS 6pin 600mm#

4 x kable wentylatorów obudowy ( sterowanych z poziomu zasilacza ) 700mm ( 1 x Molex / 1 x 3pin )#

1 x kabel podzespołów, 500mm ( 1x HDD )#

2 x kabel SATA, 500mm ( 1 x SATA )#

Aktywny PFC#

4 oddzielne przewody 12V#

Specyfikacja: +3,3V: 26A, +5V: 30A, +12V1: 20A, +12V2: 20A, +12V3: 20A, +12V4: 20A, -12V: 0,8A, +5VSB: 4A (peak 5A)#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ... widzę że spekulujecie na temat be quiet'a ...

To ja kilka informacji z pierwszej reki. Nowa seria Dark Power P7pro robiona jest tak jak seria STRAIGHT w FSP (Fortron)

Istnieje zatem duża szansa że moc i cisza zostaną połączone w tej serii. Moc przeniesiona z nowego układu zaprojektowanego dla tej serii oraz cisza z systemu chłodzenia jaki zastosowano wcześniej w serii STRAIGHT

Tym samym marka be quiet ostatecznie zrywa z fabryką Topower ...

Ostatnie egzemplarze poprzedniej serii P6pro Dark Power zostaną wyprzedane i znikną z rynku ... a zastąpione przez serię P7pro

 

Od jutra w sprzedaży dwa pierwsze modele:

Dark Power P7pro 450W - sugerowana cena detaliczna = 349,00 brutto

Dark Power P7pro 550W - sugerowana cena detaliczna = 419,00 brutto

...

Dark Power P7pro 650W - wkrótce,

i następne modele 750W, 850W, 1000W, 1200W ... ok. Kwietnia.

 

pozdrawiam - Andrzej (nie będę się Wam mieszał w wypowiedzi odnośnie "zalet" i "wad" be quietów ... tylko w razie czego mogę udzielić dokładnie takich informacji jakie f-ma Listan jako właściciel marki be quiet przekazuje oficjalnie wszystkim partnerom handlowym :-) ... znam zasady wypowiedzi na forach i jako "user" cenie sobie niezależność ... wiec marketingu na PurePC nie zamierzam uprawiać ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopadłem model 450W :]

zasilacz zdecydowanie nie lubi być nie obciążony i grymasi czymś między piszczeniem a skwierczeniem.

Wystarczy jednak podniesienie napięcia na CPU, wstawienie grafy, hdd, DVD i od razu odwdzięcza się ciszą ...

Zasiłka jest bardzo chłodna i DUŻA - 18cm długości.

 

Jak na razie podoba mi się :]]]]

za dzień może dwa wstawię 2900XT i QUAD'a jakiegoś i zobaczę wtedy jak z głośnością i napięciami sprawa będzie wyglądać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nowe wcielenie Tacensa supero?

 

U mnie jest dokładnie tak jak mówi letrev. ylko że zrobiłem fanswapa i wywaliłem tego terkoczącego białasa który byłw oryginale.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się łudzę, że z czasem zaczną jakieś sensowniejsze wentylatory do zasiłek pakować. Same regulatory obrotów, to nie wszystko.

Zasilacz może być duży, byleby był cichy i najlepiej chłodny w jaknajszerszym zakresie pracy. B-)

Letrev:

Mógłbyś kilka fotek strzelić. Są zabezpieczenia antywłamaniowe? I czy mógłbyś przyrownać kulturę pracy zasilacza i jego went, chocby do BQ SP, albo Corsaira? Jak się sprawuje regulator obrotów i jak reaguje na zmiany obciążenia, o ile z czasem będziesz w stanie coś na tem temat napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie zrozumcie mnie źle :]

zasilacz ma dokładnie taki wentyl jak SP.

a piszczenie to cewki lub też inna elektronika ...

stwierdzenie że wentyl był najlepszą częścią serii SP to było by chyba nadużycie ale zdecydowanie (w połączeniu z regulatorem obrotów) był bardzo mocnym punktem tego zasilacza ...

Dark Power Pro P7 jest zdecydowanie lepszym zasilaczem niż P6 i puki co oprócz tego brzęczenia przy niskim obciążeniu nie widzę innych wad...

 

I BARDZO ALE TO BARDZO podoba mi się że na stałe ma tylko kabel 24-pin :]

12V - 4pin <-- osobny kabel

12V 8-pin <-- osobny kabel

kabel sata x 4 = do HDD

sata x 1 do nagrywarki (ODD)

 

apropo głośności to nie mam aparatury ale zasilacz jest tak samo cichy jak streighty i w zasadzie nic się nie zmienia nie ważne czy obciążony na 20% czy 100% ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewniam się, czy dobrze zrozumiałem, ale sugerujesz, że nieważne, czy obciązasz go 450W komputerem czy 100W, went zawsze kręci ze stałą, niską prędkością, jak w BQ SP przy obciążeniach poniżej 300W?

Tak sposób odpinanych kabli musi się podobać :wink:

Omgwtf:

Mógłbyś poprawić tego linka, bo ta strona bedzie się cały czas ładowała, to troszke irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę powiedzieć że różnica w głośności tego zasilacza obciążonego na 20% i powiedzmy 70-80 jest bardzo delikatna ...

na 100% albo powyżej nie jestem w stanie obciążyć póki co....

 

ale pewnie wynika to też z tego że zarówno 450W jak i cała reszta P7 są w tej samej obudowie + ten sam wentyl = 450W do tej konstrukcji to popularnie zwany PIKUŚ...

zasilacz z C2D @ 3GHz + 8600GT + 1 hdd i 1 x dvd + 2gb ramu jest zimny...

nie letni, chłodny tylko zimny ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...