Skocz do zawartości
Gość Villentretenmerth

Be Quiet! Dark Power P7-pro 450-650w.

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna rzecz trochę mnie bawi w tym zasilaczu, opis połączeń kabli jest do góry nogami w stosunku do napisu 'Active PFC', który znajduje się po przeciwnej stronie. Poza tym to raczej nie ma sie do czego przyczepić jeśli chodzi o jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczenia... pisk (o roznym natezeniu) wydobywal sie z zasilacza (wersja 550W) przez pierwsze 10 minut pracy, pozniej ustal.

----

Jednak sie przeliczylem, jak piszczal tak dalesj piszczy (jedynie przy defragmentacji, skanowaniu anrtvirusem, rozpakowywaniu zip/rar - ogolnie wszedzie gdzie hdd intensywnie pracuje)

Edytowane przez Kojiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym arcie w/w na 1 stronie zauważyłem jedną rzecz. Na pierwszy rzut oka, wentylator identyczny, jak w BQ SP. Ale jest to inny wentylator. Na wstępie jeszcze tylko dodam, że może w SP rev.2 zmienili, ale w rev.1 siedział na pewno inny.

W DP P7 siedzi: 120 12V 0,3A

W SP: 120 12V 0,45A

Obie zrobione przez Protechnic Electric.

Tzn potencjał takiego 0,45A wentylatora jest ogromny, bo osiąga 3000RPM. Oczywiście nie jest to w pełni wykorzystane, a już na pewno nie w średnich 400W itp.

Natomiast ten 0,3A może się max z 1800RPM kręcić. Z tego wynika, że producent korzysta z coraz wolniejszych wentylatorów przez co mamy szansę na jeszcze cichsze zasilacze. Co prawda sam wentylator i jego obroty bezpośrendio o niczym nie przesądzają, ale na pewno kieruje wszystko w dobrą stronę.

 

Przy okazji poszukiwań info o went. znalazłem kolejny test:

BQ DP P7-PRO 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się "troszkę" przejechałem. Wziąłem na próbe jedną 450 i na początku wszystko pięknie, nawet fotki porobiłem i przyjrzałem mu się uważnie. Podłaczam najpierw na sucho z 2*HDD i 2*went smieszne i kiepa, nie wstaje. Tzn krótki impuls wszystko dostaje i na tym koniec. Przy probie z kompem w myśl, że mu za mało wrzuciłem, też nie odpalił. Tzn krótki impuls ( po ledach widać, ulamek sekundy ). Trochę mi to nie wsmak było, ale każdemu może się zdarzyć. Pojechałem do Grala i troszkę się nastałem i nagadałem i mi go wymienieli. No i znowusz w domu ładnie wszystko podłączam, bo dwa razy z rzędu takie szczęście mieć to już przesada. No i udało mi się trafić padakę dwa razy pod rząd. Podobne objawy.

 

Włączyłem go na kilku wentylatorach, w sumie 7 i CR2 i chodził, napięcia ładne. Myślę, to teraz HDD dorzucę i Cd-R i to mu już nie w smak. Na 5 pojawiają się fale dunaju i wartości 4.6-4.8 bleee... ( HDD nawet chodzić nie chciał, z CD nawet tacki nie chciały wyskakiwać, tylko się led paliły ). 12 lekko zawyżona, ale stabilna ( 12.1 ). Na 3 wszystko ładnie. 3.37... Podłączylem zamiast HDD i CD żarówkę ~50W i zarówno 5 jak i 12 stabilne, troszkę zanirzone, o 100 i 50mV odpowiednio na 12 i 5. Z komputerm na żadne psosoby nie chcial wstać. Ani bez dysków, ani nijak. Tzn najlepsze jest to, że komputer sprawny i wszystko ładnie smiga, tylko że na Corsairu. Tak samo mogę jeszcze z szafy Anteca Sp400 wygrzebać i też śmiga. Zadzwonię jutro do BQ i jestem ciekawy, co powiedzą.

 

Zastanawiam się jeszcze, żeby do jakiegoś znajomego z nim podjechać i go na innej konfiguracji sprawdzić, ale w zyciu nie słyszałem i sam nie znalazłbym za cholerę żadnego racjonalnego wytlumaczenia, jak np. PSU miałoby kaprysić ze względu na jakiś sprzęt. Tzn jakby coś za mocne dla niego, albo np starsze zasialne z 5, ale nie w takich przypadkach. Bynajmniej sprawdzony sprzęt na innej konfiguracji wyklucza moją. Tylko i tak nawet czemu HDD nie chciał się kręcić i takie napięcia z biedy. No i na HX i Sp400 wszystko chodzi. No jakbym nie patrzal PSU do kibla, ale nie moge chyba jeszcze uwierzyć, że mozna tak 2 razy z rzędu <_<

 

Na tyle co wybadałem wstępnie to moge tylko poweidzieć, że PSU naprawdę jest cichsze ( jak na razie w idle :lol: ) od HX i to sporo, bo zauważalnie. Kabelki bardzo fajnie wykonane, Ecaso sypie troszkę ponad 5.3V na wentylator. Łącznie wszystkie Ecaso mozna do 14.4W obciążać 450W ma tak samo jak i wyżesz modele, 3 radiatory jak na fotkach w w/w artach. W samej pracy PSU bardziej slychać jego elektronikę, niż wentylator ( chodz nie jest to bardzo głosne ale jest. Żeby nie było nie porozumień, to ta elektornika i tak cichsza jest niż went HX'a ) z bliska <10cm przebija słabej jakości łożysko kulkowe... Lakier jest bardzo ladny i nawet jak się go duzo maca, odciski "wyparowują". Ogólnie za jakość wykonainia dałbym 5+/6 ( blachy moglyby być grubsze, solidniejsze ), przez co cała bryla nabralaby solidności. Zasilacz z samą wiązką 24Pin waży ~2,1Kg. Zapakowany jest starannie, a wyposażenie jest bardzo dobre. Nawet zapasowe śrubki dają + do tego śrubki ręczne ( z dużym łbem ). Instrukcja bardzo przejrzysta i ładnie zrobiona, o dziwo jest też w jezyku polskim. Jest w niej bardzo wiele rzeczy, dla niektorych bardzo przydatnych, np że napięć nie "mierzymy" w biosie i softem. :) Informacje o zabezpieczeniach i Ecaso, wykresy poziomu decybeli w zależności od mocy. 450W jest wedlug nich najcichsza, delikatnie wyprzedzając 550, ale jak ogoknie patrzeć na te wykresy i o ile w realiach będą one utrzymywały taką kulturę pracy, to najkorzystniej wypada właśnie 550 patrząć na moc względem poziomu generowanych decybeli. Oczywiście trzeab ich cyferki brać z przymróżeniem oka, ale widać tam ładnie różnice pomiędzy regulacją RPM danych modeli, np. przy wyższych obciążeniach w mocniejszych PSU regulator daje zdecydowanie wyższe napięcie na wentylator. To jest bardzo dobrym przykładem dla ludzi, ktorzy myślą, ze potrzebują 1KW i takie PSU będzie rownie ciche jak 450 itp. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam wentylator i jego obroty bezpośrendio o niczym nie przesądzają, ale na pewno kieruje wszystko w dobrą stronę.

Za wiele juz nie mozna w tej kwestii polepszyć, ostatnio uśpiłem dyski twarde, cały komputer poza zasilaczem pasywny i wentylator nie wytwarzał ŻADNEGO hałasu, jedynie po włożeniu ucha do zasilacza, było lekkie tykanie elektroniki, ale jak ucho było już z 5-10cm od zasilacza to kompletna cisza, mowa o BOT Straight Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sprawność zasilacza, tylko o wytrzymałość. Jakby kondzioły były 100 stopni, to można by trochę wolniej śmiglaka puścić.

Jak to nie? mała sprawność = duża liość wydzielanego ciepła.

Duża sprawność = mało wydzielanego ciepła > chłodniej w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zasilacz się gryzie z mobo, poziomy sygnału p_good są nieodpowiednie.

Rozumiem, że syganł ten musi mieć jakąś konkretną wartość, mógłbyś podać, jaką? Najlepiej według normy ATX, o ile coś takiego występuje. Bo sam się nie spotkałem. Albo mogłbys troszkę szczerzej się na ten temat rozpisać, bo dziś miałem prawdziwą potyczkę z kolejnym Panem z grala, który ostatecznie stwierdził, że mam mu komputer przynieść, bo to z nim mu jest coś nie tak ( szczegół, że z innymi zasilaczami działa ), i co najlepsze mam mu WC odmontować, bo może według niego coś przeszkadzać. Już byłem tak zły, że w między zdaniu mu wtrąciłem, ze mu go z Boxem przyniosę, ale dalej bredził coś i już go nie sluchałem. Jestem zły, bo roboty z tym trochę jest, tym bardziej, że WC mam z budą złączone, ale zaniose mu same graty w pudełkach, nie mam siły z powodu takiego g... wszystkiego rozmontowywać i później spowrotem zalewać itp... Już nie wspominam o ich kompetencji, jeden wziął zasilacz, że niby sprawdził łącznie z tym wczorajszym i oba mu nie działały, po czym przyszedł ten nastepny i on stweirdził, że mu działa, a tamten niby źle podłączył. Super serwis, pogratulować. Ale juz sie nie żalę, bo to nie ma sensu.

 

Bynajmniej też prawda, ktorą wczoraj zauważyłem, ale o niej nie wspomniałem, BQ zrobił najgłubsza rzecz, jaką mół z wtyczką P4, chodz też trzeba być geniuszem ,zeby probować ją odwrotnie podłączać, przecież są kolorowe, ale... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dejmi

Producent podaje:

P7-PRO 450W – 17dB, P7-PRO 550W – 20dB

Czy to prawda, ze 550W jest glosniejszy? Bo IMO to chyba 550W do pewnej ilosci W (wiekszej niz w 450W) powinien chodzic na minimalnych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu decybeli to trzeba patrzeć na dane producenta z przymróżeniem oka. Ale tak patrzy na to BQ:

Dołączona grafika

Załóżmy, że nasz komputer bierze 250W, także jest to ~55% obciążenia 450 i około 45% 550. Przyrównaj sobie i masz odpowiedz. Przynajmniej według cyferek.

 

Co do tej nieszczęsnej wtyczki, to żeby dla wszystkich to było jasne, tak to wygląda ( po prawej jest niebieska wtyczka, po lewej czarna, jpg słabo to uwidacznia ):

Dołączona grafika

Obie wtyczki poza kolorem i różnym rozmieszczeniem kabli są identyczne, przez co jedna i druga pasuje zarówno do mobo jak i PSU. W zasadzie szczegół i naprawdę trzeba nie pomyśleć, żeby zamiast niebieski do niebieskiego, pakować tam czarny... Myślę, że taki drobiazg nie przystoi na tym poziomie. Ale trzeba byc do tego zdolnym, tak jak w Gralu ( albo kłamią, albo robią z siebie uzdolnionych inaczej ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zasiłki i byłem w 95% zdecydowany na BQ P7-pro 450w a tu takie cuda :blink:

Piszecie o różnych wtyczkach (zielone?), na mojej MSI P35-fr jest wtyka 8pinowa (czerwona?).

Ilość poszczególnych wtyczek:

 

* 1 x ATX12V 24-pin

* 1 x EPS12V 8-pin

* 1 x ATX12V 4-pin

* 2 x PCI-E 6-pin / PEG 8-pin REMI

* 8 x Molex 4-pin

* 6 x Serial-ATA

* 1 x Floppy 4-pin

* 4 x Fan only Molex 4-pin

* 4 x Fan only Molex 3-pin

 

Byłem prawie zdecydowany na psu a tu takie klocki :unsure:

To mój pierwszy firmowy zasilacz i chcę kupić coś dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka P4 jest oznaczona i wyprodukowana dobrze (zgodnie ze specyfikacją ATX) i tak jak przedstawiono to na rysunku. Druga (niebieska wtyczka, którą podłącza się do zasilacza , nie opisana P4) również jest zrobiona dobrze - tak jak zasilacz podaje napięcia do gniazd. Sprawdzone przed chwilą miernikiem.

 

Update

Faktycznie, jeżeli ktoś nie przeczyta plakietki dołączonej do wtyczki ATX12V 4-pin i zignoruje instrukcje obsługi (niebieskie do niebieskiego w zasilaczu, żółte do żółtego, czerwone do czerwonego). To można podłączyć je odwrotnie. Czyli wtyczkę oznaczoną P4 podpiąć do zasilacza. Zabieram się za pisanie stosownej informacji w opisie. Żeby było jasne - nie można tak robić :wink:

 

Podsumowując - wtyczki do zasilacza należy podłączać według kolorów.

 

Dołączona grafika

 

Bardzo proszę o przyklejenie.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ... oznaczenie kolorami wtyczek to jedna z "nowości" w tej serii zasilaczy i założenie było takie żeby sprawić że na pierwszy rzut oka będzie jasne jak nalezy podłączyć wtyczki. Wyjmujemy zasilacz, wyjmujemy kable ... zaczynamy się przymierzac do montazu ... jedni czytają instrukcję inni nie (BTW- zauważył ktoś że JEST polska instrukcja ... wreszcie :-)

Ale chyba jasnym wydaje się ze właczamy niebieską wtyczkę do niebieskiego złącza, żołtą do żółtego, czerwoną do czerwonego ... a potem bierzemy końce tych kabli-patrzymy na tagi z oznaczeniami (też nowość ... ) i wiemy w które złącze na płycie głównej to wpasować ...

...

Inne wykonanie tego kabla byłoby niezgodne z norma ATX :-/ ... ale trzeba się zastanowić ... czy w rev.2 nie wziąć tego pod uwagę

Edytowane przez Andreas3434

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Zenfist. Nie ma, co panikować. chodzi tylko o to, że taki produkt jest produkowany masowo i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, bo zawsze się znajdzie Kowalski, który podłączy to odwrotnie. Jeśli kabel byłby "prosty", a nie "skrzyżowany", problem byłby wyeliminowany.

 

Sprawę załatwiam ostatecznie z Panem z BQ, który mnie poinformował o pewnym szczególe:

"Jak poinformował mnie menager BQ ( z DE ), pierwsza partia tych zasilaczy mogła wykazywać problemy ze współpracą z pewnym sprzętem i akurat tyczy się to mojego Kn9 ( nv4 ) i 76GS ( nv )."

 

Wymienił tylko mój sprzęt i nie określił, czy pierwsza partia ma problemy z tymi elementami pracującymi tylko w tandemie, czy osobno. Także nie określił, czy w/w problem tyczy się także innego zestawienia.

 

Mi mają wymienić PSU na taki, ktory nie będzie już wykazywał takich objawów, czyli jak to określił, z drugiej partii.

Sprawa ma być zakończona do końca tego tygodnia. Jak już dostanę nową sztukę, to na pewno dam znać, czy problem został weliminowany.

Na forum jest kilku sprzedawców, więc w razie możliwości im najłatwiej byłoby przetestować takie PSU na różnych konfiguracjach.

Ja w zasadzie nie mogę tego ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, bo to trzeba by było na przeróżnych komputerach sprawdzić. Ale ogólnie PSU musi być kompatybilne z każdym sprzętem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - Pan z BQ to ja ...

Jak zapewne wiecie - premiera nowej serii P7pro planowana byla jeszcze w zeszłym roku. Opóźnienie dotyczyło niestety tego że pierwsza partia zasilaczy została wyprodukowana z małym "błędem" który mógł wystepować w przypadku gdy zastosuje się jakąś konfigurację sprzętową. Szczegółów nie znam ... ponieważ w Polsce zdecydowalismy po prostu zaczekać na partię z wyeliminowaną wadą. Dostaliśmy sygnal do sprzedaży i wypusciliśmy zasilacze na rynek. Tymczasem okazało się że Jarek (jeden z pierwszych zakupów pewnie ...) stwierdził że z jakichś powodów ten zasilacz nie działa. Wysłaliśmy zapytanie do Niemców z konkretna konfiguracją ... zalecenie jest takie żeby wymienić na zasilacz który w Polsce pojawi się we Srodę i na pewno będzie wolny od "podejrzeń" o problem.

Cóż mogę wiecej powiedzieć - moze to ze w kazdym przypadku jeśli macie JAKIKOLWIEK problem z zasilaczem marki be quiet - mozecie zwrócić się bezpośrednio do nas ? lub zwrócić się z prośbą do ZENFISTa ? przed chwilą rozmawiałem z ZENem i on na pewno jest osoba która dokłada wszelkich staran jeśli chodzi o informowanie społecznosci forumowej na temat jakichkolwiek spraw technicznych dotyczacych zasilaczy kazdej marki.

Opowiadanie o warunkach udzielania gwarancji na zasilacze be quiet - to byłaby już reklama - więc uznajmy ze jeśli komuś zdarzy się problem - na pewno nie zostanie z nim zostawiony w osamotnieniu ...

Wiecej szczegółów - gdy sam dowiem się nieco wiecej od Product Managera marki be quiet w Niemczech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...