Skocz do zawartości
Gość Villentretenmerth

Be Quiet! Dark Power P7-pro 450-650w.

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłoś się do Listana w tej sprawie.

 

Tak z ciekawości, w jakim sklepie kupiłeś? Może mieli jakieś stare sztuki, może dali ci sztukę którą ktoś wcześniej zwrócił z tego samego powodu, kto wie...

Tzn. Listana o co chodzi?? chodzi o te 2 numery dostępne na ich stronie w dziale PL?? Kupowałem go u siebie na osiedlu więc trochę lipa. Ale byłem dzisiaj u nich i niby go sprawdzili i im działa :D A ja im mówię że może trafił się egzemplarz ze starej serii "te co nie za bardzo współpracują z NF4". A oni na to "to nie możliwe to na pewno wina twojego kompa". Jutro jadę jeszcze raz bo mają go podpiąć pod jakiś swój komputer zobaczymy co powiedzą znawcy tematu z osiedlowego sklepu :]

 

Ps.

Panowie ze sklepu powiedzieli mi że nie mogę go oddać bo był sprowadzony na zamówienie. A oddać można tylko sprzęt który mają na miejscu to prawda?? Mi się zdaje że wała wkręcają żeby mi kasy nie oddać.

 

Powiedzieli też że jeśli zasilaczu nich będzie chodził to mogą go wysłać do serwisu na mój koszt <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadają.

 

Zadzwoń pod któryś z tych nr http://www.listan.net/listan.net/index.php?StoryID=308

zorientuj się, najwyżej możesz im w sklepie kazać do nich zadzwonić, wtedy im udowodnisz swoją rację, że były zasilacze felerne z pierwszej partii, i że muszą je wymienić.

 

Listan Cie o wszystkim poinformuje co masz zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem Corsaira HX520W na BQ DP P7 Pro 550W i jestem zachwycony tym zasilaczem, cichszy od Corsaira i nie piszczą w nim cewki, niezłe okablowanie choć w HX były bardziej elastyczne, chłodny:) Początkowo wymieniłem Corsaira na gwarancji ale druga sztuka też piszczała, więc zmieniłem na BQ i jest spokój!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

I ja stalem sie dzis posiadaczem tego zasilacza (550W). Coz moge powiedziec:

 

1. Ma brzydkie oploty na kablach,

2. Oczoyebne kolory gniazd do kabli,

3. Jest bardzo cichy - najcichszy jaki dotad mialem,

4. Ma ladna obudowe,

5. Rozmieszczenie zlacz na kablach troche nieprzemyslane,

6. Ladnie trzyma napiecia (jak na pierwszy dzien :D )

 

Ogolnie jestem zadowolony przede wszystkim ze wzgledu na cisze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno dostałem ten zasilacz, odesłałem do serwisu stary BeQuiet DarkPower Pro 430wat, ten starszy model i wymienili mi na tego DarkPower p7 pro 450wat, generalnie zasilacz fajny, cichy, z tyłu wylatuje dość ciepłe powietrze a wiatrak kręci się dalej bezgłośnie. Narazie wszystko ładnie działa, nic nie piszczy jak w moim poprzednim BQ - super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna problem (prawdopodobnie) z zasilaczem. Posiadam Be Quiet'a Dark Power P7 Pro 450W. Objawy są takie, że komputer nie zawsze wstaje "do końca". Świeci się ciągle dioda HDD, dysk startuje, wentylatory pracują i tyle... Komp tak "wisi" - ekran oczywiście czarny. Trzeba przytrzymać power przez kilka sekund i spróbować ponownie włączyć. Za którymś tam razem w końcu zaskoczy wszystko jak trzeba. Znalazłem w sieci kilka takich przypadków właśnie z tym modelem zasilacza, który posiadam.

 

Możecie mi potwierdzić takie objawy i stwierdzić z całą stanowczością, że to wina właśnie BQ?

 

 

Dodam jeszcze, że podejrzanie wolno kręci się wentylator w moim zasilaczu - w lecie zanotowałem max 550 RPM-ów pod pełnym obciążeniem (E8400, 8800GT@700/1000, 2GB Ram, dysk 320 GB, dvd). Coś mało...

Z biegiem czasu kontrola obrotów zasilacza zepsuła się i na chwilę obecną nie jestem w stanie sprawdzić, z jaką prędkości kręci się wentyl w zasiłce. Zdarza się również, że BQ wydaje niepokojące odgłosy, coś jak skwierczenie, tudzież odgłos zwarcia.

 

Niebawem jedzie na gwarancję.

 

Pozdrawiam. :)

 

PS. Zasilacz kupiłem w marcu - może to któraś z pierwszych wadliwych sztuk...

Edytowane przez dex1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa takie zasilatory w dwóch rożnych komputerach i oba skwierczą/strzelają od samego początku juz od pół roku, nadal uruchamiają komputer i wiatrakami kręcą bardzo oszczędnie, pierwszy jest po wymianie wentylatora drugi jeszcze nie, czytając takie tematy zastanawiam się kiedy moje będą następne, ale póki co działają i są na gwarancji wiec zamiast produkować kolejne teorie spiskowe, lepiej skorzystać z gwarancji i nie podnosić ciśnienia innym użytkownikom :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikomu podnosić ciśnienia. Ładnie tylko pytam czy mój problem jest związany z BQ. ;) Być może ktoś wie i rzeczowo odpowie, o. ;)

co do wydawanych odgłosów to chyba normalne, prawdopodobieństwo awarii nie jest ściśle powiązane z ilością RPM wiatraka, na problem z uruchamianiem jest tylko jeden sposób wysłać na gwarancje bo zasilacz jest nie sprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale póki co działają i są na gwarancji wiec zamiast produkować kolejne teorie spiskowe, lepiej skorzystać z gwarancji i nie podnosić ciśnienia innym użytkownikom :angry:

Jednak na BQ jdaja juz tylko 2 lata gwary, takze o czyms to swiadczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa moze TU dają 2 lata, nie jednak 3 a może TU, nie tez dają 3 lata hmmmmm może TU nie tu tez dają 3 lata to w końcu gdzie dają bo raczej nie TU ......(.) no w końcu znalazłem pewnie w Komputroniku gdzie i tak nie ma sensu kupować bo ceny są delikatnie mówiąc z kosmosu

 

nawet jak jakiś sklep wymyśli sobie gwarancji mniej niż 36 miesięcy wystarczy odesłać zasilacz do producenta, co można wyczytać np: TU bo BQ@Listan ma w Polsce swoje przedstawicielstwo

 

masz jeszcze jakieś błyskotliwe argumenty ?

Edytowane przez bellum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was z prędkością wentyla w idle i stress? mam 550W i w idle kręci 800RPM a w stresie ponad 900RPM, wydaje mi się że jak go kupowałem to w idle poniżej 700RPM kręcił, czyżby przyspieszył? mam go jakieś 3~4 miesiące, w idle jest niesłyszalny ale w stresie coś tam zaczyna być słychać, komp nie jest jakis tam prądożerny

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dex1985

PS. Zasilacz kupiłem w marcu - może to któraś z pierwszych wadliwych sztuk...

Ja swoj kupilem w sierpniu w Holandii i ma dokladnie takie same objawy jak twoj.

To chyba nie sa tylko te pierwsze wadliwe sztuki , no chyba ze moj lezal pol roku w magazynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla konfigu nr 1 z podpisu szukam BEZGŁOŚNEGO zasilacza, poniewaz ten Tagan jest do D! jak sie komp włacza to jest idealnie cicho ale po kilku minutach wentyle zaczynaja sie wkrecac i zasiłka szumi strasznie.

wszystkie drogi prowadza do BQ ;)

zastanawiam sie tylko nad:

- Bequiet Dark Power PRO P7-PRO-550W (650 juz troche drogawa jest)

- Bequiet Straight Power E6-600W

 

i teraz pytanie, który będzie cichszy w IDLE Straight Power czy Dark Power ?

Zalezy mi na idealnej ciszy podczas pracy w necie, ogladania filmów wieczorem. Podczas mocnego obciazenia, grania moze sobie tam delikatnie szumieć.

Co do sprzetu to w perspektywie jest zmiana procka na E8400 ale to w sumie mniej papu potrzebuje niz PentiumD :) no i moze AMD 4850 ale ten tez pewnie wiecej niz GF7900 nie potrzebuje.

Jak sądzicie, ktory zasilacz jest dla mnie?

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie wentylatorów podłączanych pod zasilacz. Model Straight Power ma dwa wyjścia 3pin i 2 molexy pod wentyle, tylko pytanie czy można bez problemów podpiąć na przykład 2 wentyle pod te 3pin i następne 2 pod pod molexy? Dodatkowo, z tego co czytałem to te dodatkowe wentylatory są sterowane przez zasilacz, czyli mają podawane napięcie identyczne z tym wewnętrznym w zasilaczu? Czy nie za słabo wieją?

 

Pytam, bo myślę nad zakupem Straight Powera, ale rozważam jeszcze Fortrona Epsilona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zasilke p7-pro 650w i mam podobne objawy jak dex1985 i wojtekNL. Wlaczam kompa, kreca sie wentylatorki ale komp nie wstaje. Za ktoryms razem sie podniesie, ale bardzo zadko :( Po wlozeniu na test modecoma zero problemow. Zasilacz kupiony w kwietniu. Krotko pochodzil jak na zasilacz za tyle kasy, zawiodlem sie troche;/ ehh mam nadzieje ze tylko trafilem na trefny egzemplarz.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) właśnie szykuję się do zmiany konfiga na coś cywilizowanego (cztery rdzenie i mocna grafa) i z tej okazji chcę sobie zasilacz wymienić. Nie to, żeby mój Corsair 450 W był zły czy coś, jednak kuszą mnie te odpinane kable. Jako że będę brać nasłabszego członka rodziny (450W), pytanie mam, jak tam generowany przez ten zasilacz przewiew? Domyślam się, że ta seria dlatego jest cicha bo wentyle kręca się koszmarnie wolno - prawda to?

 

I ogólnie macie jakieś problemy z tymi zasiłkami? Ja od roku jadę na Corsair i nie mogę p nim złego złowa powiedzieć - jedynie to że ma kable na stałe i tylko jednego PCIe 6 pin - po prostu chcę się upewnić, że nie zmienię sprzętu na coś z czym mogą być jakieś cuda. A i jeszcze te zasilacze wentyli, jakie one podają napięcie? 12 V? POzdrawiam właścicieli Dark Power Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam BQ DP 450W, żadnych problemów z nim nie miałem. Co do przewiewu jaki ten zasilacz generuje to Hmm, on nie generuje przewiewu :] przykładając rękę z tyłu zasilacza to prawie się nie da nic wyczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z Be Quiet Dark Power Pro 650W , płyta z podpisu działa doskonale (aktualna konfiguracja to E8400 i ATI HD 4870) natomiast DFI LAN PARTY DK P45-T2RS PLUS nie wstaje a na zasilaczu z podpisu działa ok, o co chodzi i czy jest powód do reklamacji ? Zasilacz kupowany w ZENFIST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...