Skocz do zawartości
Gość Villentretenmerth

Be Quiet! Dark Power P7-pro 450-650w.

Rekomendowane odpowiedzi

To też słyszę, gdy komputer się wyłączy i w ECASO działa tylko wentyl zasilacza, słyszę to ale do 10cm od plastra miodu, przy okazji słyszę własnie to ćwierkanie które wyżej wspominałem, również delikatnie słyszalne, 10cm od zasiłki, już jest cisza.

 

Może to po prostu przez slabo obciązoną zasiłke?

Edytowane przez marszal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to za róznica?

Jeśli słyszałbym moj komputer tylko do 10cm od niego :) To bym był albo szczęśliwy, że mam tak cichy komputer, albo zrozpaczony, że taki głuchy jestm. :wink:

 

Ale u mnie nic nie ćwierka. A no chyba że wam chodzi o to, co mi się zdaje, to weźcie normalnie zamocowaną zasiłke podczas pracy złapcie chocby jedną reką ( o ile macie ją na tyle dużą, żeby objąć całe PSU ) i go ściśniejcie... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak z trzymanie napięć w tym modelu Be Quiet! Dark Power P7 PRO 550W ?

 

MI właśnie padł mój Corsarz :/ ( z moje winy :P zalałem woda - przypadkiem ) i teraz planuje zakupić tą zasiłke :)

Niby ma te 4linie 12V :P ale jak trzymają napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze trzyma napięcia.

Lepiej niż Corsarz ? miał ktoś obydwie zasiłki ?

 

waham się między tym Corsair CMPSU-620HXEU 620W a tym BeQuetem...

Edytowane przez BeCkS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się dowiedzieć jak z tym ćwierkaniem przy małym obciążeniu ? Wszystkie modele tak mają czy tylko niektóre ?

W sumie to jestem w kropce, niby najcichsze bq/enermaks a w jednym i drugim coś puka świszczy :/

Chyba zorbie w końcu fanswap w chieftec gps

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupować bez obaw, tego nawet ćwierkaniem nie można nazwać.

 

Mój po 3 tygodniach pracy się wyćwierkał, teraz jest cisza, łożysko słyszę jak kulturalnie pracuje (słyszę, ale muszę się nieźle nasłuchiwać przy wylocie zasilacza)

 

PS. Zasilacz i tak ledwo podćwierkiwał, nie słychać tego z 10cm od wylotu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zasilaczem z siga. A mianowicie:

Z komputerem z sygnatury zasilacz działa dobrze, ale po zmianie płyty głównej na Abit AI7 komp. nie wstaje (wygląda na brak kompatybilności, tylko, dlaczego).

Płyta Abita działa dobrze, kiedy podłączę do niej inny zasilacz (Thermaltak PurePower 480W, trochę się mi wysłużył jego linia 12V ma 11.5V). Natomiast z BQ P7 głośnik systemowy wydaje powtarzający się modulowany dźwięk, które sprawdziłem (zepsuty procesor). POST CODE Biosu myli się, ponieważ procesor to ten z siga i na 100% działa stabilnie (wielokrotnie testowany orthosem i SP2004 zarówno na Abicie jak i na Asusie). Sprawdziłem to także z drugim procesorem (sprawnym) P4 3.0 Norhwood i jest dokładnie to samo, Abit nie wstaje i mówi, że procesor jest uszkodzony.

No i nie wiem teraz, dlaczego z Be Quiet P7 ta płyta nie rusza. Płyta w sumie ma swoje lata, ale w większości przeleżała na półce. Dodam do tego, że wcześniej miałem BQ Stright Power 450W i działał z tą płytą.

Czy jest to możliwe, że znów trafił mi się wadliwy egzemplarz zasilacza (Stright Power zepsuł mi się po 6 miesiącach użytkowania, nie był rozkręcany ani źle podłączony na 100%)? A z drugiej strony zasilacz działa na Asusie. Dlatego nie wiem, co o tym myśleć, ani co z tym zrobić. Proszę o jakieś konkretne wypowiedzi.

Wasz ukochany markee :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie tego zasilacza, chodzi o napiecia: Zaniepokojony nieprawidlowymi odczuytami z biosu uzbroilem sie w dwa rozne miernki i pomierzylem napiecia:

 

3.3 ma 3.4 ( kilkanasscie pomiarów i wzkazania od 3.4 do min 3.38)

5 ma 5.06

12 ma idealne 12

 

Pomiary w iddle. I zastanawia mnie to napiecie na 3.3. Czy nie jest za wysokie. Bo niby miesci sie w normie ale od zasilacza za prawie 400zł wymagalbym troche wiecej jesli chodzi o stabilnosc. No chyba ze jest sytuacja ze producent specjalnie dal 3.4, Gdzies wnecie na klku stronach wyczytalem ze np: Toppower robil taki zabieg. Podobno wspomagalo to stabilnosc na podkreconych konfiguracjach. Mocnych oczywisce. Moj komp tp C2D 8200 4GHZ, 2BG geil ULtra, 8800GTX, ! dyskn nagrywarka. Moze ktos pomoc? bo zastanawiam sie czy nie wysylac zasilacza na gwarancje

Edytowane przez net-land

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa wyślij na gwarę :lol2: Boshhh koniec świata się zbliża... Czego wymagasz od tego zasilacza? Powoduję restarty kompa tym za wysokim napięciem? Źle śpisz mając świadomość, że masz podpite napięcie? Imo zasilacz jest stabilny jak skała, a Ty sobie coś uroiłeś (no ale przecież Ty wymagasz... rotfl) :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stalem sie szczesliwym posiadaczem Be Quiet DP 650W. Pierwsze wrazenia bardzo pozytywne. Kompletna ciszaaaaaaa słychać tylko dyski jak pracuja, wedlug odczytu biosu 750 obrotów w malym stresie do 900. Nie ma efektu swierszcza, nawet jak przyloze ucho do zasilacza. Jak mnie zapewnil dostawca Bequiet'a na Polske działa z moim ups'e BackUPS APC 500v który ma sinusoide przyblizona a nie pelna z czego jestem najbardziej zadowolony:) Z wentyla leci ZIMNE powietrze, szok. Napiec niestety nie mam jak zmierzyc jedynie programowo. OC grafy idzie o 70mhz wiecej. Ogolnie to jestem bardzo bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji 450 i 550 wtyczka 24 pin jest stala czy mozna odlaczyc od niej 4 piny? Pytam sie bo mam starego kompa ( plyta glowna epox p4x400d) i tam jest wejscie na wtyczke 20 pinowa.

W wersji 450W jest odłańczana.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji 450W jest odłańczana.

Zlituj się koleś i popraw tego babola :blink:

 

BTW. Już dzisiaj kilka widziałem i ten to czołówka :mur: pzdr

 

EDIT

Zapytaj pani od polskiego :huh: I nie pisz mi tu więcej analfabeto tylko marsz do książek, a nie marnujesz czas siedząc w internecie :D

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się koleś i popraw tego babola :blink:

 

BTW. Już dzisiaj kilka widziałem i ten to czołówka :mur: pzdr

Nie wiem o co się tobie rozchodzi kolego :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Zastanawiam sie jaki wziac 450 czy 550

Zasilka bedzie chodzila z 8800 gt/gts 512 (o/c)

penryn 8400 (o/c)

4 GB ram

plyta foxconn p35a

dysk 500 GB

i 1-2 napedy

No i pewnie za jakies 2-3 lata zostanie wymieniona karta graf na cos lepszego.

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma sens zestawianie całego sprzetu wartego podobne pieniądze, co sam zasilacz?

Po za tym nie widzę problemu, bo te BQ deklarują dość sporą moc zarezerwowaną dla 5 w porównaniu z konkurencją. <- to odnośnie starszych płyt, gdzie główne podzespoły zasilane były jeszcze z 5V szyny. Ale to i tak nie ma sensu. Na alledrogo można spokojnie kupić uzywany, sprawny sprzęt. Antec Sp2, starsze HK ( także Neotec ), Tagany U01 i masa innych... Ja z powodzeniem używam starego Antec'a zarówno w nowych, jak i starych komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem z moim BQ550W :/ Komp startuje ale się zawiesza lub wchodzi do wina i po 5min się wyłącza. Wcześniej na Taganie 330W-U1 nie było takich problemów.

 

Mam również podobne objawy jak Jarek_135 tzn. Komp za 1 razem sie odpali ale jak już wyłącze wina, to tylko zapalają mi się diody na chwilę i zaraz gasną :/

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...