Skocz do zawartości
Gość Villentretenmerth

Be Quiet! Dark Power P7-pro 450-650w.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam problem z BQ Dark Power P7 650w, kupilem 2 tyg temu, wszystko cacy ladnie chodzi bez problemu ale zasilka wydaje z siebie uciazliwy dla ucha dziwek, ciagle delikatne piszczenie - nie jest one glosne ale jego czestotliwosc jest na tyle slyszalna ze z 2,5 metrow spokojnie slychac.Ma ktos moze jakis pomysl czego to moze byc wina? Czy jedynym rozwiazaniem jest wyslanie na gware? Dodam tylko ze piszczenie slyszalne jest tylko i wylacznie podczas pracy kompa.

Edytowane przez Jinxed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te P7 roznia sie od E6 tylko tymi odpinanymi kablami czy czyms jeszcze istotnym? Obecnie wybralem do kompa to co w sygu, E6 650W, i mnie tak naszlo czy ten P7 nie bedzie jakis cichszy czy co ;)? Jak jest z wentylami na tych zasilaczach? Stockowe sa dobre i wystarczajace, czy lepiej montowac na nim jakies dodatkowe?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze o niższej mocy (chyba do 500W) nie mają 4 linii +12V, tylko dwie. No i brak ECASO. Oprócz tego, większych różnic brak.

+ kable, ale ten 'ficzer' już wymieniłeś.

Czyli P7 mają wszystkie po 4 linie i ECASO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktycznie poszukalem po google, to jedynie prasowki i informacje PRowe, zadne konkretne testy i opinie o samym systemie. Sama prezentacja przemawia do mnie, o ile prawda jest ze faktycznie elementy nagrzane traca na zywotnosci...

W moim przypadku to nie zmiana na inny, a zakup innego :) jeszcze sprzet z sygnaturki jest dopieszczany :)

Ale "point taken" - jeszcze to przeanalizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no pieknie :P otworzylem , zobaczylem deutsch przegladnalem staty - zamknalem. Ta.. dzieki za oswiecenie :)

 

edit:

no dobra .. poczytalem i ... dalej nic niewiem :) Jedyne co zauwazylem to ze ten tanszy, ma 6x4pin na hdd a ten e6 tylko 4 :D czyli gorzej jak rozumiem bo mniej dyskow podepne...no i o 1 mniej 3pin...wtf :) moglby to ktos jakos podsumowac i porownac? Ja jestem mega laikiem w temacie :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Power P7-PRO 650W:

* 1 x ATX12V 24-pin

* 1 x EPS12V 8-pin

* 1 x ATX12V 4-pin

* 1 x EPS 6-pin

* 2 x PCI-E 6-pin / PEG 8-pin REMI

* 8 x Molex 4-pin

* 8 x Serial-ATA

* 1 x Floppy 4-pin

* 4 x Fan only Molex 4-pin

* 4 x Fan only Molex 3-pin

 

Straight Power E6:

* 1 x ATX12V 24-pin / 20-pin

* 1 x ATX12V 4-pin

* 1 x EPS12V 8-pin

* 2 x PEG 8-pin / PCI-E 6-pin

* 4 x Molex 4-pin

* 8 x Serial-ATA

* 1 x Floppy 4-pin

* 2 x Molex 4-pin Fan Only

* 2 x Molex 3-pin Fan Only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5 to poprzednia seria, już nie produkowana, a E6 to jego następca. W specyfikacji niewiele się różnią, a co tam w środku poprawili to nie wiem i nie wiem czy jest to warte dodatkowe 120zł.

 

/edit

E5 chyba nie miał 80+

Edytowane przez scb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O samym programie 80+ poczytaj tu:

http://zenlabs.pl/zasilacze/74-certyfikat-...ze-silver-gold/

 

W skrócie zasilacze z certyfikatem 80+ w całym (prawie) zakresie obciążenia ma sprawność powyżej 80%. Sprawność to stosunek mocy dostarczanej przez zasilacz do mocy pobieranej przez niego z gniazdka (np. jeśli zasilacz daje 80W pobierając z gniazdka 100W tzn że ma sprawność 80%). Większa sprawność = mniejsze zuż. prądu + mniejsza temp zasilacza + cichsza jego praca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak po dłuższej eksploatacji? Zaczyna piszczeć czy nie?

Bo mój Corsarz po dwóch latach piszczy i oczywiście łożysko lekko tyka i coś mi po głowie chodzi zamiana na P7.

Ja wlasnie mam podobny problem, mam juz swojego z dwa lata od ~pol roku siedzi w nim s-flex puszczony na 700rpm ale cos zaczelo piszczec przy rzuszaniu myszka.

 

I nie powiem ale juz dlugo myslalem o tym zasilaczu konkretniej o modelu 550w.

Jak wygladaja obecne rzuty tych zasilaczy? Dalej bloga cisza czy juz to srednio wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O samym programie 80+ poczytaj tu:

http://zenlabs.pl/zasilacze/74-certyfikat-...ze-silver-gold/

 

W skrócie zasilacze z certyfikatem 80+ w całym (prawie) zakresie obciążenia ma sprawność powyżej 80%. Sprawność to stosunek mocy dostarczanej przez zasilacz do mocy pobieranej przez niego z gniazdka (np. jeśli zasilacz daje 80W pobierając z gniazdka 100W tzn że ma sprawność 80%). Większa sprawność = mniejsze zuż. prądu + mniejsza temp zasilacza + cichsza jego praca

Nie w całym tylko od około 20% bo poniżej takiego obciążenia wszystkie zasilacze mają sprawność niższą wynikającą z pojemnych kondziołów i trafo. Sedno jednak to samo ale liczymy zawsze od 20% obciążenia a najwyższa sprawność wychodzi w 50% obciążenia więc dobieramy zasilacz do obciążenia 70-75% więc przy normalnym użytkowaniu będziemy osiągać 40-50% obciążenia.

 

Dzisiaj skończyłem testy be quiet! P7-PRO 650W. Podejrzewam, że w następnym tygodniu poczytacie sobie trochę o nim, wcześniej jednak Enermax Liberty będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem testy be quiet! P7-PRO 650W. Podejrzewam, że w następnym tygodniu poczytacie sobie trochę o nim, wcześniej jednak Enermax Liberty będzie.

Są jakieś większe różnice konstrukcyjne / jakieś ważne złącza/funkcje których nie mają niższe modele ? Zastanawiam się nad wyborem ... P7 450-550-650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce producenta bardzo ładnie masz opisane łącznie z rysunkami schematycznymi okablowania. Polecam bo łatwo się tam porównuje.

Między 550 a 650 nie ma jednego dodatkowego kabla Sata + brak złącza pod serwerowe Intele.

 

Najpóźniej w przyszłym tygodniu będe zamawiał. Na teraz wystarczyłaby mi 550ka ale wiadomo co mi strzeli do głowy i potem mocy braknie :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...