Skocz do zawartości
Gość Villentretenmerth

Be Quiet! Dark Power P7-pro 450-650w.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Bequiet 450W raz juz uwalił GTX 260,poszły tylko iskry,teraz brzęczy ?,piszczy pod obciązeniem , jest bardzo gorący,mam dosc czesto restarty PC na niekreconym komputerze,pamieci sprawne,płyta sprawne,karta sprawna zasilacz wpada w taki rezonans ze uszy bolą.Wysłałem na serwis Listan, w koncu podobno Bequiet słynie z bardzo dobre serwisu.Oczywiscie usterki nie stwierdzono,zasilacz sprawny,a mnie dalej uszy bolą.Nigdy wiecej Bequiet.A konfiguracaja teraz nie jest zbyt wymagajaca(Q9550 sprzedany) E5200,GTX 260,4GB DDR2 ,Dysk 250GB. i mam dalej to samoTakze pozdrawiam firme Bequiet ale pieniedzy juz tam nigdy nie zostawie.A losowe restarty to wina biosu płyty według serwisu,piszczenie pewnie tez :damage_wall: echhhhhhh

naprawde dziwna sytuacja

 

najpierw dostaje zasilacz z powrotem z nieuznaną gwarancją po czym po 1-2 dni(w piatek) dostaje z serwisu nowy bequiet 600W :blink:Nie wiem co mam o tym myslec ,dane w liscie przewozowym są na mnie a na fakturze jest napisane NABYWCA : Komputronik,co najlepsze zasilacz zapakowany w opakowanie w którym wysłałem starą 450W z moimi danymi w polu nadawca i z danymi odbiorcy listan zapakowane w dodatkowe pudełko.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co dwa zasilacze masz?

wlasnie tak,,oczywiście na fakturze jest napisane SERWIS ,warunki płatnosci :GWARANCJA jak to jest pomyłka to nie przebaczę :wink: :angry:Co o tym sądzicie ? sklep w którym kupowałem zasilacz upadł (apollo)Drugą przesyłkę nadano 17.Chyba bede musiał napisac w tej sprawie do Listan.

 

EDIT

 

Normalnie tylko załamać ręce , naprawdę przejechałem sie na Be Quiet jak na zadnej innej marce,pewnie ja mam tylko takiego pecha?,raz ze nie uznali gwarancji piszczącego bequiet 450W a podobno takie sztuki wymieniają od reki,no właśnie "podobno" , a dwa przysłali po 2 dniach pomyłkowo bequiet 600W(docelowo miał trafic do komputronika) w mojej kopercie babelkowej (oraz kartonie) i z moimi danymi na liscie przewozowym,natomiast mój bequiet 450w nie zabezpieczony był niczym ,w koncu mały szary klient to możemy go mieć w d...e,brak słów po prostu,pozdrawiam Listan i wszystkich zadowolonych użytkowników Be Quiet oraz serwisu bo jest ich od groma,ja natomiast wypisuje sie z tej listy.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Bardzo porządnie się przymierzam do modelu DP P7 550W - będę robił zakup najprawdopodobniej w komputroniku. Zasilacz jest obecnie dość drogi bo kosztuje ok 450zł - Czy ktos z kolegów robił zakup ostatnio BQ z serii jak w temacie? Powiem szczerze, że mam obawy pomimo tego, że zasilacz (model 550) ma super sprawność, którą bije na głowe wszystkie KORSARZE i OCZE. Decduje się na ten model bo jestem "cichofilem" Jednak - czy rzeczywiście warto ?

 

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam BQ P7 550W od 4 miesięcy. Na moim sprzęcie zasilacz nie miał okazji się nawet zagrzać (PII 940 @3.4Ghz, Radek 4770). Przy takim obciążeniu zasilacz jest naprawdę cichy (czytaj niesłyszalny w normalnym użyciu). Też cenię sobie ciszę i jeżeli twój komp nie będzie pożerał 80% mocy zasilacza tylko do jakiś 50% to na pewno będzie zadowolony z głośności. Kable w zestawie są wg mnie, wykonanie naprawdę staranne.

 

Czytałem test nowej serii E7 i wg mnie w normalnym użyciu nie zauważyłbyś różnicy między tymi zasilaczami. Kierowałbym się ew stosunkiem cena/moc, bo ta nowa seria wcale nie jest tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam BQ P7 550W od 4 miesięcy. Na moim sprzęcie zasilacz nie miał okazji się nawet zagrzać (PII 940 @3.4Ghz, Radek 4770). Przy takim obciążeniu zasilacz jest naprawdę cichy (czytaj niesłyszalny w normalnym użyciu). Też cenię sobie ciszę i jeżeli twój komp nie będzie pożerał 80% mocy zasilacza tylko do jakiś 50% to na pewno będzie zadowolony z głośności. Kable w zestawie są wg mnie, wykonanie naprawdę staranne.

 

Czytałem test nowej serii E7 i wg mnie w normalnym użyciu nie zauważyłbyś różnicy między tymi zasilaczami. Kierowałbym się ew stosunkiem cena/moc, bo ta nowa seria wcale nie jest tania.

Osobiscie posiadam E8400 no OC ... R4850 2x2 GB pamieci 1 HDD i 1 DVD dojdą jakieś 3 wiatraki. Cóż boje się że jak kupie tego P7 550W to nie omie efekt "piszczenia" :) - bo mam pecha :)

 

Bardzo zastanawiam się nad starsza serią BQ

Be-quiet Straight Power BQT E6-600W

i

Be-quiet Straight Power BQT E6-650W

 

co prawda nie sa one modularne - jednak za 400 zł mozna juz miec 600W - jednak zadnego testu nie moge znaleźć z tych zasilaczy - pewnie tez sa cichutkie

 

pozdrawiam Marcin

Edytowane przez cruze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze serie zostawiłbym w spokoju. Trzeba przyjąć, że producenci jednak coś tam poprawiają z serii na serię :)

 

Poza tym patrząc na twój config nie potrzebujesz 600W. Twój zestaw nawet wykręcony będzie brał mniej niż 300W. 470-500W będzie w sam.

 

Ja mam teraz zasilacz dużo na wyrost, ale to dlatego, że mam na razie stary LCD, więc nie potrzebuje na razie mocnej karty. Zmienię monitor to zmienię i kartę, więc wtedy zasilacz będzie w sam raz by była i moc i cisza :)

 

A piszczenie? Z tego co kojarzę to BQ wymienia takie zasiłki, więc ja bym nie robił z tego problemu. Poza tym chyba trochę bez sensu od razu zakładać, że trafi ci się zła sztuka :)

Edytowane przez Arokis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna problem (prawdopodobnie) z zasilaczem. Posiadam Be Quiet'a Dark Power P7 Pro 450W. Objawy są takie, że komputer nie zawsze wstaje "do końca". Świeci się ciągle dioda HDD, dysk startuje, wentylatory pracują i tyle... Komp tak "wisi" - ekran oczywiście czarny. Trzeba przytrzymać power przez kilka sekund i spróbować ponownie włączyć. Za którymś tam razem w końcu zaskoczy wszystko jak trzeba.

Mialem taka sama sytuacje u siebie. Oddalem na gwarancji, wymienili na nowy ale ten nowy niestety piszczy mi caly czas. Troche to denerwujacy poniewaz ten poprzedni nie piszczal wcale. Zastanawiam sie teraz czy obejmuje to gwarancja. Mial moze ktos takie doswiadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad Dark Powerem, czy może Straight CM i jeszcze nad Corsairem HX. I teraz mam pytanie, porównywałem wykresy z głośnością na stronie obydwu producentów i wychodzi, że np BQ przy pełnym obciążeniu robi ledwo 20dba albo je lekko przekracza, podczas gdy taki HX 650 przy pełnym obciążeniu to jakaś suszara jest bo aż 38dba. Faktycznie tak jest, że Corsair taki głośny, czy jeden wykres nie wiele ma wspólnego z drugim, bo wiem, że producenci uciekają się do różnych trików, byle tylko podkusić klienta. Proszę o radę:)

Edytowane przez pdamiank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna problem (prawdopodobnie) z zasilaczem. Posiadam Be Quiet'a Dark Power P7 Pro 450W. Objawy są takie, że komputer nie zawsze wstaje "do końca". Świeci się ciągle dioda HDD, dysk startuje, wentylatory pracują i tyle... Komp tak "wisi" - ekran oczywiście czarny. Trzeba przytrzymać power przez kilka sekund i spróbować ponownie włączyć. Za którymś tam razem w końcu zaskoczy wszystko jak trzeba. Znalazłem w sieci kilka takich przypadków właśnie z tym modelem zasilacza, który posiadam.

Mialem taka sama sytuacje u siebie. Oddalem na gwarancji, wymienili na nowy ale ten nowy niestety piszczy mi caly czas. Troche to denerwujacy poniewaz ten poprzedni nie piszczal wcale. Zastanawiam sie teraz czy obejmuje to gwarancja. Mial moze ktos takie doswiadczenie?

Witam,

 

U mnie taki sam problem od jakiegod miesiaca. W przyszlym tygodniu oddaje do na gwarancje.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaki cichy zasilacz BQ będzie optymalny do takiego zestawu:

PROCESOR: AMD Phenom II X4 955 + Arcting Cooling Freezer Xtreme Rev.2

PŁYTA GŁÓWNA: Asrock M3A785GXH

PAMIĘĆ RAM: Corsair 2x2GB 1600MHZ XMS3 DHX

KARTA GRAFICZNA: PowerColor Radeon HD5850 1GB

DYSK: Samsung 500GB 16MB Cache F3

???

Edytowane przez caluc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ z serii jak w temacie? Powiem szczerze, że mam obawy pomimo tego, że zasilacz (model 550) ma super sprawność, którą bije na głowe wszystkie KORSARZE i OCZE.

be quiet! P7 PRO 550 ma sprawność 84,65%, "KORSARZ" CMPSU-750HX ma sprawność 90,02% a model 850W ma 90,38%.

 

.... więc moze teraz wytłumaczysz co miałeś na myśli pisząc że bq P7 "bije na głowę" wszystkie "KORSARZE" :plum: :ploom:

 

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_join.aspx

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam znowu problem z moim BQ. Myślałem że mobo uwalone bo wstawało ale paliły się wszystkie diody i nic więcej. Dzisiaj mnie naszło i podłączyłem zasilacz do innego kompa i to samo. Co gorsza poszedł smród z wtyczki 4pin od zasilania mobo. Wyjmuje wtyczkę a tam 2 piny od 12v usmażone. Do tego w 1 pinie ta plastikowo otoczka stopiła się i została w gnieździe zasilacza :/ Mam nadzieję że nie będą robili z tego problemu w końcu chciałem wyjąć wtyczkę. Ogólnie mam już dosyć tego zasilacza i chyba już więcej nie kupię zasilacza tej firmy. W poniedziałek oddaje zasilacz na gwarę zobaczymy.

 

Tak przy okazji mobo okazało się sprawne po podłączeniu do zasilacza Take Me 350W odpala bez problemu na kompie z podpisu :]

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugą stronę bardziej, to nie zasilacz tylko DFI. Moja płyta DFI UT790FX-M2R potrafi popiszczeć przy be quiet-ach i enermax 82+ pro. Piszczenie idzie z sekcji zasilania i niestety nie zdiagnozowałem co może być przyczyną. Kilka innych modeli zasilaczy z wyższej półki również doprowadzała DFI do lekkiego popiskiwania słyszalnego przy chłodzeniu wodnym i wentylatorach na min. Niestety taki urok. Wyższe modele DFI przeznaczone są dla OC a nie kompletnej ciszy więc nie ma na to lekarstwa z mojego punktu widzenia.

 

Przymierzałam się do zakupu STRAIGHT POWERE7 Cable Managment 580W, ale jak widzę Be Quiet! średnio współpracuje z Dfi, a szkoda <_<

Chyba udam się w stronę Antec TruePower New 550W TP-550,bo mam już dość obecnego zasilacza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanawiam się nad moim BQ z podpisu.

Powietrze wylatujące z niego jest ciepłe w idle, planuję wymianę po nowym roku grafiki na radzia 5850.

Niby nowsza technologi itp głupoty ale zaczynam się obawiać o moją zasiłkę, czy przypadkiem nie będzie pracował już na granicy wytrzymałości?

Może pora na coś mocniejszego i nowszego o większej sprawności?

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...